Skazana 2: Aleksandra Adamska, Monika Dawidziuk i Agata Kulesza rozmawiają o serialu, cz. I

Autor:
Małgorzata
Czop
Reporter:
Małgorzata Czop
Źródło:
tvn.pl
Skazana 2: Aleksandra Adamska, Monika Dawidziuk i Agata Kulesza rozmawiają o serialu

Zaprosiliśmy aktorki: Aleksandrę Adamską, Monikę Dawidziuk i Agatę Kuleszę na serniczek na zimno. Czy w przyjaznej atmosferze zdradziły tajemnice 2. sezonu? Zobaczcie rozmowę!

Serial Skazana zyskał wiernych fanów i podbił serca publiczności. 15 listopada będzie premiera drugiej odsłony losów Alicji Mazur i osadzonych w więzieniu w Zabrzu. Zaprosiliśmy Aleksandrę Adamską, Monikę Dawidziuk i Agatę Kuleszę, by opowiedziały o pracy przy produkcji, swoim podejściu do budowania postaci i zaskakujących wydarzeniach na planie.

Skazana - pełnokrwiste bohaterki

W serialu Skazana na pierwszym planie możemy oglądać pełnokrwiste bohaterki, które znalazły się w trudnych okolicznościach. Jak aktorki budowały swoje postaci? Co było dla nich najważniejsze?

Skazana: Aleksandra Adamska, Monika Dawidziuk, Agata Kulesza

Ola postawiła wszystko na jedną kartę, bo ta rola Pati była ryzykowna. Bardzo mi się to podobało, że to jest taka odważna propozycja.

Skazana - techniki pracy ze scenariuszem

Agata Kulesza opowiedziała o swoich technikach pracy ze scenariuszem. Zdradziła, jak podchodzi do budowania postaci i do czego służą kolorowe karteczki. Ola Adamska i Monika Dawidziuk przyznały, że skorzystały w swojej pracy z kilku jej trików.

Mam swoją technikę, którą zawsze robię. Mam wypisane przy każdym odcinku wszystkie swoje sceny. (...) To bardzo pomaga przy dużej roli, dlatego że mam wtedy przebieg całej postaci. Później pamiętam, w jakim emocjonalnym stanie nagrałam (poprzednią scenę), żeby potem ją pociągnąć, by było to konsekwentne.

Bardzo dużo nauczyłam się w tej pracy. Pierwszy raz miałam szansę zagrać w czymś, co ma początek, rozwinięcie i zakończenie. (...) Do tego serialu trafiłam trochę na wariata. Na tydzień przed zdjęciami miałam grać osadzoną numer 5, a potem stałam się Amfisą.

Skazana - improwizacja na planie

Aktorki zawsze przychodziły przygotowane na plan, ale zdarzały się sceny, w których mogły trochę improwizować. Agata Kulesza opowiedziała o jednej z nich.

(Była fajna sytuacja) z krzyżówkami. Miałyśmy taką scenę, gdzie trochę improwizowałyśmy. Pomyślałam sobie, jakie to byłoby wspaniałe, że Alicja Mazur, taka wykształcona, na każde krzyżówkowe pytanie Pati zna odpowiedź. (...) Nie wiedziałam, jakie Ola zada mi pytania. Jakie to było szczęście, że to były proste krzyżówki. Na wszystkie znałam odpowiedź.

By dowiedzieć się więcej, zobaczcie całą rozmowę!

Skazana 2 - co wydarzy się w serialu?

W zakładzie karnym dochodzi do przetasowań personalnych. Kierownikiem penitencjarnym zostaje Hepner, degradując tym samym „Penisa” do roli zwykłego klawisza. Nowy kierownik szybko zyskuje przychylność osadzonych. Jedynie Alicja Mazur podejrzewa w tym podstęp. 

Zobacz zwiastun Skazana 2
Zobacz zwiastun Skazana 2

„Penis” w dalszym ciągu ukrywa przed żoną, że to on jest ojcem dziecka „Kosy”. Jak Basia zareaguje na brutalną prawdę? Z wizytą w więzieniu pojawi się ukochany „Pati”, Krystian. Czy Patrycja Cichy spełni marzenie i stanie na ślubnym kobiercu?

Skazana 2 - twórcy i obsada

Projekt od początku rozwijany jest przez Zespół Produkcji Fabularnej. Scenariusz powstawał pod nadzorem Kaśki Śliwińskiej-Kłosowicz. Główną scenarzystką jest Karolina Szymczyk-Majchrzak, z którą współpracują Ewa Popiołek i Hanna Węsierska. Za reżyserię odpowiada nominowany w 2010 r. do Oscara Bartosz Konopka („Nieobecni”, „Pod powierzchnią”, „W głębi lasu”), a za zdjęcia Paweł Flis („Interior”, „Królestwo kobiet”) i Bartek Cierlica PSC („Chrzciny”, „Jak pokochałam gangstera”). Scenografią zajmuje się Maciej Fajst, kostiumami Katarzyna Baran, a charakteryzacją Jolanta Madejska-Witek. Za montaż odpowiedzialni są Andrzej Kowalski PSM i Andrzej Dąbrowski PSM. Kierownikiem produkcji jest Przemysław Malec, a producentem Tomasz Blachnicki („Szadź”, „Królestwo kobiet”). 

Autor:Małgorzata Czop

Reporter: Małgorzata Czop

Źródło: tvn.pl