Wiosna w "NA WSPÓLNEJ" - wielkie powroty i nowe gwiazdy w obsadzie!

20 lat serialu Na Wspólnej
20 lat serialu Na Wspólnej
Źródło: TVN Warner Bros. Discovery
Pomimo 20-tki na karku „Na Wspólnej” ma się lepiej niż kiedykolwiek! A nadchodzący sezon jest tego najlepszym dowodem. Twórcy jednego z najpopularniejszych seriali w Polsce zadbali o to, żeby nieustannie zaskakiwać widzów przed ekranami. Poruszające historie, oczekiwane powroty i nowi bohaterowie. To wszystko i jeszcze więcej wiosną w „Na Wspólnej”!

Na nic prośby i interwencje bliskich. Pomimo trwania w szponach nałogu, Kamil nadal będzie przekonany, że wszystko ma pod kontrolą. Da słowo Uli, która postanowi z zostać, iż jej nie zawiedzie. Niestety, wkrótce jednak złamie złożoną obietnicę. Kiedy odkryje, że Kolenda wyjechała i nie chce mieć z nim nic wspólnego, ponownie utopi swoje smutki w alkoholu. Sięgnie dna. Zrozumie, że bez pomocy sobie nie poradzi. Zdecyduje się na odwyk, gdzie pozna terapeutkę Jagnę (Magdalena Popławska), która w chwili kryzysu przekona Kamila do pozostania w ośrodku leczenia uzależnień. Między dwójką szybko zawiąże się nić porozumienia. Hoffer pozna historię Jagny – przez alkohol i narkotyki kobieta straciła nie tylko męża, ale też syna! Postanowi jej pomóc. Czy mu się uda? W międzyczasie, pod nieobecność ojca, Ula znajdzie oparcie w Igorze. A wdzięczność nastolatki przerodzi się w zauroczenie… Co na to Kamil?

Kadr z serialu TVN "Na Wspólnej".
Kazimierz Mazur i Magdalena Popławska
Kadr z serialu TVN "Na Wspólnej".
Źródło: TVN Warner Bros. Discovery

Już wkrótce do życia mieszkańców „Na Wspólnej” powróci dawny kochanek Oli Zimińskiej, Mariusz Czerski (Mariusz Zaniewski). Tym razem los przetnie jego ścieżki z Darkiem. Specjalista od prawa spółek zostanie zaproszony do spółki przez Zakościelnego. Zaskoczony decyzją ojca Żbik postanowi dowiedzieć się jak najwięcej o „nowym”. Podążając za informacjami, trafi do byłej kancelarii Czerskiego – Rabski & Siwek, należącej do Anety (Dorota Krempa) i jej obecnego męża. Małżeństwa, które jak się szybko okaże, stojącego u progu rozwodu. Wkrótce także wyjdzie na jaw, że rozstanie Czerskiego z dawnymi wspólnikami ma swoje drugie dno… Jak z kolei Kasia zareaguje na powrót do życia Darka jego byłej żony? Czy dojdzie do wyczekiwanych zaręczyn Bergówny i Żbika?

Michał Mikołajczak i Mariusz Zaniewski
Michał Mikołajczak i Mariusz Zaniewski
Źródło: TVN Warner Bros. Discovery

Pewnego dnia w redakcji Igora zjawi się zrozpaczona matka – jej syn, złoty chłopak, został pobity na śmierć. Kobieta obarczy za wszystko winą niejaką Judytę Bradecką (Anna Dereszowska), właścicielkę klubu sportowego, w którym trenowała ofiarą. Igor postanowi przyjrzeć się sprawie. Dowie się od Sławka, że nastolatek zginął, będąc pod wpływem środków odurzających. Idąc za ciosem, mąż Eli zdecyduje się zbadać wypadek od środka. W tym celu zapisze się do klubu, używając fałszywego imienia „Czarek”. Tam pozna Bradecką, prawdziwą lwicę w męskim świecie. Chcąc dojść prawdy, Igor wejdzie w bliższą relację z Judytą. Co z tego wyniknie?

Kadr z serialu TVN "Na Wspólnej"
Kuba Wesołowski i Anna Dereszowska
Kadr z serialu TVN "Na Wspólnej"
Źródło: TVN Warner Bros. Discovery

Z kolei Marta będzie miała okazję wykazać się swoim dobrym sercem. Najpierw pomoże będącemu w dołku finansowym Filipowi (Marcin Chochlew), załatwiając mu pracę grafika w stacji. Wkrótce w siedzibie telewizji zjawi się… mąż Romy. Opowie Marcie o dramacie osobistym, który przeżyli wraz z żoną. Jakiś czas temu Roma (Julia Kamińska) urodziła synka. Niestety, okazało się, że chłopiec cierpi na rzadką chorobę SMA. W związku z tym wszystko, czego się dorobili, przeznaczyli na ratowanie życia ich dziecka. Przekonana, że życie wystarczająco doświadczyło rywalkę i wierząc jej w zmianę, Marta zdecyduje się dać drugą szansę dawnej rywalce – ponownie zatrudnia ją w telewizji. Czy pożałuje swojej decyzji?

Joanna Jabłczyńska i Marcin Chochlew
Joanna Jabłczyńska i Marcin Chochlew
Źródło: TVN Warner Bros. Discovery

Radość zagości w domu Zimińskich. A wszystko za sprawą przyjazdu Oli (Marta Wierzbicka). Potajemnie będą chcieli wykorzystać moment na szczerą rozmowę z córką. Ku ich zdziwieniu, Ola jednak nie przyjedzie sama, a z Alanem – mężczyzną, który swoim zachowaniem już udowodnił, że nie zasługuje na ich sympatię, ani tym bardziej serce ich dziecka. Nie pozostanie im nic innego, jak robić dobrą minę do złej gry. A ta z każdym kolejnym ruchem skomplikuje się coraz bardziej. Córka oświadczy rodzinie, że zarówno wesele, jak i poród odbędą się w Anglii. Co więcej, z jakichś powodów Ola nie zechce poznać płci dziecka przed porodem. Gosia szybko zda sobie sprawę, że w związku siostry nie zawsze jest kolorowo. A przyszła matka nie zaprzeczy, ale doda, że kocha Alana. Wkrótce Zimińscy przygotują dla Oli niespodziankę – baby shower. Niestety, nie wszystko pójdzie po ich myśli…

Kadr z serialu TVN "Na Wspólnej".
Lucyna Malec i Marta Wierzbicka
Kadr z serialu TVN "Na Wspólnej".
Źródło: TVN Warner Bros. Discovery

Bardzo trudny czas czeka Weronikę. A wszystko za sprawą Antosi, która asystując Janowi przy sesji zdjęciowej, pozna młodego modela Dawida (Igor Toporoski). Chłopak zauroczy ją. Pomyśli, że z wzajemnością. Po kilku randkach, angażując się coraz bardziej w znajomość, Antosia odkryje, że Dawid ją wykorzystuje – spotyka się z nią dla sesji zdjęciowych! Co więcej, uwodzi również inne dziewczyny. Kiedy już wyjdzie na prostą – uleczy złamane serce – dozna prawdziwego szoku – odkryje, że… spodziewa się dziecka. Niestety, jego ojciec się go wyprze. Weronika wyleje swą złość na Jana. Na ich związkiem zgromadzą się ciemne chmury. Prawniczka jednak nie będzie miała głowy do tego, żeby je rozganiać – okaże się bowiem, że ciąża Antosi to dopiero początek kłopotów… Pojawi się jednak ktoś, kto okaże się ogromnym wsparciem w dramatycznych chwilach – Nalepa! Czy jego obecność odbije się na relacji Weroniki i Jana?

Kadr z serialu TVN "Na Wspólnej".
Gabriela Jeżółkowska i Igor Toporoski
Kadr z serialu TVN "Na Wspólnej".
Źródło: TVN Warner Bros. Discovery

Inflacja da się odczuć Honoracie. Kobieta będzie zmuszona zamknąć swój lumpeks. W tym samym czasie rozpocznie niewielki remont w pensjonacie na sprzedaż. Opowie o gospodarstwie zachwyconej żonie. Razem postanowią spełnić swoje marzenie i kupić posiadłość. Niestety, pomimo sprzedania domu w krówkach i biorąc kredyt pod zastaw mieszkania w Na Wspólnej, nadal nie będzie ich stać. W tej sytuacji właściciel wyjdzie do nich z propozycją – współwłaścicielstwo. Następnie sam wyjedzie, pozostawiając Hofferom opiekę nad przybytkiem. A wraz z nim – kłopot. Radość z nowej inwestycji nieco przygaśnie, kiedy sąsiadka Wagnerowa (Katarzyna Ankudowicz) poinformuje ich, że zajazd cieszy się famą… noclegowni dla tirówek! Roman nie podda się – uwierzy, że uda mu się odmienić miejsce i tchnąć w nie nowe życie. Wkrótce w pensjonacie pojawi się tajemnicza Inez (Dominika Lignicka)…

Kadr serialu TVN "Na Wspólnej"
Na Wspólnej
Kadr serialu TVN "Na Wspólnej"
Źródło: TVN Warner Bros. Discovery

Stan chorego Gucia z dnia na dzień pogorszy się. Chłopiec trafi do szpitala. Czytając wyniki badań krwi syna, Paweł pozna prawdę – nie jest ojcem biologicznym dziecka! Natychmiast oskarży Beatę o zdradę. Informacja, że to Emil jest ojcem Gucia, przeleje czarę goryczy. Wskutek tego Paweł spakuje rzeczy i wyprowadzi się z domu, zostawiając zrozpaczoną Beatę samą. Emil stanie na wysokości zadania i otoczy bratową opieką. Jakby tego było mało, lekarz przekaże młodym rodzicom druzgoczące wieści – Gucio będzie potrzebował przeszczepu szpiku. Zdeterminowana Beata natychmiast zwróci się z prośbą do Maślikowskich, żeby sprawdzili zgodność tkankową ich syna. Ci jednak nie zechcą narażać swojej pociechy na ból i kategorycznie odmówią… Pozostanie czekanie na dawcę z listy. Czy choroba syna połączy na nowo Beatkę i Pawła?

Kadr z serialu TVN "Na Wspólnej".
Katarzyna Ptasińska, Grzegorz Kwiecień, Piotr Ligienza
Kadr z serialu TVN "Na Wspólnej".
Źródło: TVN Warner Bros. Discovery

Oglądaj serial "Na Wspólnej" w Player.pl!

Zobacz także:

Kuba Wojewódzki: Czy Edyta Zając jest fanką "Na Wspólnej"?
15 powodów, dla których warto oglądać Na Wspólnej
Bo w barze u Ziębów nie szaleje inflacja? I pierogi kosztują nadal 6 zł? A może, dlatego, że gra tam ONA? Posłuchajcie, co na to pytanie co odpowiedzieli aktorzy grający w serialu! A Wy? Dlaczego lubicie oglądać "Na Wspólnej"? Przypominamy, serial emitowany jest codziennie od poniedziałku do czwartku o 20.15 w TVN. Prapremiery czekają na Was w Player.pl! Przypominamy, że dokładnie 20 lat temu, 27 stycznia 2003 r., stacja TVN wyemitowała pierwszy odcinek „Na Wspólnej”, a Polacy poznali rodziny Ziębów, Brzozowskich i ich przyjaciół. Na przestrzeni lat, dzięki wiernej widowni, produkcja uplasowała się w czołówce nie tylko najdłużej emitowanych, ale także – co najważniejsze – ukochanych seriali Polaków! Z 20-tką na karku ekipa „Na Wspólnej” nie zwalnia tempa i już szykuje kolejne niespodzianki dla swoich fanów.
20 lat Na Wspólnej: Świętujemy z ekipą serialu!
- Dokładnie 20 lat temu, w moje 17 urodziny spotkaliśmy się w tym barze - wspomina Joanna Jabłczyńska. Jak aktorzy serialu "Na Wspólnej" obchodzili okrągłe urodziny serialu? Byliśmy tam z kamerą! Zobaczcie naszą wyjątkową relację wideo! Przypomnijmy, mija dokładnie 20 lat, odkąd mieszkańcy przy ulicy „Na Wspólnej” zagościli w domach Polaków. I zrobili to w charakterystycznym dla siebie stylu – mocno, zabijając głównego bohatera. Komu zależało na śmierci Wiktora Brzozowskiego? – to pytanie, z którymi widownia weszła w świat „Na Wspólnej” 27 stycznia 2003 r. Tym razem śmierć okazała się początkiem, dając punkt wyjścia do odkrywania wielu tajemnic i nowych problemów życiowych, którym musiały stawiać czoło rodziny Ziębów, Brzozowskich i ich bliskich. Musieli i muszą, bo to właśnie te perypetie są tym, co od lat przyciąga kilka milionów widzów przed ekrany. Dziś śmiało można określić „Na Wspólnej” produkcją blisko widza i życia. Serial zyskał miano współczesnego i odważnego, nie bojąc się podejmowania tematów często uznawanych za tabu, niewygodnych, a także przełamujących stereotypy. Zawsze jednak czyniąc to z wyczuciem. Przez minione dwadzieścia lat obsada serialu, podobnie jak on sam, ewoluowała na ekranie. Znikały lubiane twarze, a na ich miejsce pojawiały się nowe, którym szybko udało się podbić serca widzów. Ku ogromnej radości produkcji, trzon pozostaje prawie bez zmian. Od pierwszego odcinka na ekranie można oglądać Bożenę Dykiel, Mieczysława Hryniewicza, Grażynę Wolszczak, Ewę Gawryluk, Waldemara Obłozę, Renatę Dancewicz, Sylwię Gliwę, Roberta Kudelskiego, Annę Korcz, a także Joannę Jabłczyńską, Kubę Wesołowskiego, Kazika Mazura oraz Michała Tomalę, którzy dorastali na ekranie. Od kilku lat „Na Wspólnej” to także jedyna polska produkcja, która jest emitowana bez przerwy wakacyjnej, zapewniając widzom spotkania z bohaterami przez cały rok. "Praca przy „Na wspólnej” to wielkie wyzwanie, ponieważ serial ma stałych, wiernych, ale wymagających widzów. Można też zaryzykować stwierdzenie, że to produkcja, na której wychowała się spora część dzisiejszych 30latków. Dlatego zależy nam, żeby zachowując charakter serialu, jednocześnie dotrzymywać kroku zmieniającej się rzeczywistości. Twórcy „Na Wspólnej” nie zwalniają tempa już od 20 lat, więc możemy obiecać widzom kolejne angażujące emocjonalnie wątki, a wraz z nimi nowe nazwiska w obsadzie. Wrócą też „Na Wspólną” bohaterowie, których dawno nie było na ekranie, a wiemy, że wciąż budzą sympatię widzów. Serial tworzy zgrana ekipa, ale specjalne podziękowania należą się tym, których nie widać na ekranie i tym, od których zaczyna się wszystko. Mam na myśli zespół scenarzystów, który pomimo tego, że w tym serialu „było już wszystko”, wciąż potrafi nas zaskoczyć" - mówi Monika Gosk, producentka "Na Wspólnej" z ramienia TVN Warner Bros. Discovery. W jubileuszowy sezon twórcy „Na Wspólnej” weszli z nową czołówką, która zadebiutowała jesienią ubiegłego roku. Pod koniec roku główna obsada serialu spotkała się na planie wyjątkowej urodzinowej sesji zdjęciowej, której efekty od kilku tygodni można podziwiać w mediach. I choć staż „Na Wspólnej” bezsprzecznie pozwolił produkcji zapisać się w historii polskiej telewizji, twórcy serialu cały czas mają apetyt na więcej. W związku z tym przygotowali niespodzianki dla fanów. Już wkrótce na ekranie zadebiutują dwa nazwiska z superligi aktorskiej, a do tego na planie pojawią się dawno niewidziani bohaterowie, których listę otwiera Marta Wierzbicka. Tego nie można przegapić!

Źródło zdjęcia głównego: TVN Warner Bros. Discovery

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie

"Autentyczni" obalają stereotypy. "W tym programie nie ma żadnej ściemy. Jest czysta prawda". Zobacz kulisy!

"Autentyczni" obalają stereotypy. "W tym programie nie ma żadnej ściemy. Jest czysta prawda". Zobacz kulisy!