Olaf Lubaszenko opowiedział na temat roli księdza Józefa z serialu "Lipowo. Zmowa milczenia"!

Lipowo. Zmowa milczenia, odcinek 8
Olaf Lubaszenko opowiedział na temat roli księdza Józefa z serialu "Lipowo. Zmowa milczenia"!
Olaf Lubaszenko na kanapie "Dzień Dobry TVN" opowiedział o swojej roli księdza Józefa z serialu "Lipowo. Zmowa milczenia". Jakim duszpasterzem jest ksiądz Józef?

Ksiądz Józef nie jest zwyczajnym "księdzem dobrodziejem". Zna wszelkie tajemnice lipowskich parafian, ale także sam nie jest krystaliczną postacią. Już niebawem przekonacie się, jaki jest naprawdę i co ukrywa przed całym Lipowem i innymi. Jak w tej postaci odnajduje się Olaf Lubaszenko? Sami posłuchajcie.

"Lipowo. Zmowa milczenia" - kim jest ksiądz Józef?

Ksiądz proboszcz w parafii w Lipowie, a jednocześnie zarządca miejscowego klasztoru, w którym oficjalnie mieści się doskonale prosperująca i sławna na całą Europę manufaktura haftowanych szat liturgicznych. Dla wielu Ksiądz Józef jest jak najprawdziwszy ojciec, w zarządzanym przez niego, z pomocą Siostry Moniki, klasztorze, mieszkańcy znajdują pracę i wsparcie. Ma poczucie humoru i łatwo nawiązuje kontakt. Ksiądz potrafi pomóc, ale też odpowiednio wykorzystać powierzone mu podczas spowiedzi sekrety…

Lipowo. Zmowa milczenia: KSIĄDZ JÓZEF (OLAF LUBASZENKO)
Lipowo. Zmowa milczenia: KSIĄDZ JÓZEF (OLAF LUBASZENKO)

Lipowo. Zmowa milczenia - o czym jest serial?

W ośmioodcinkowej historii „Lipowo. Zmowa milczenia” poznacie mieszkańców Lipowa – małej, sennej miejscowości otoczonej malowniczymi lasami i jeziorami na Kujawach. Życie tu przypomina sielankę, wszyscy się znają, szanują, mniej lub bardziej lubią, a głosem sumienia jest lokalny proboszcz. W rzeczywistości nad spokojnym Lipowem unosi się gęsta mgła tajemnicy, która spowija miasteczko od lat i wpisała się w jego krajobraz. A tutejsi ludzie doskonale nauczyli się w niej funkcjonować, prowadząc grę pozorów i perfekcyjnie chroniąc sekrety sąsiadów oraz, przede wszystkim, swoje. Na terytorium Lipowa spotykają się również dwa religijne światy: za dnia chrześcijański w lokalnej parafii oraz zakonie, w nocy – pogański na słynnej Polanie Czarownic na obrzeżach miejscowości.

Lipowo. Zmowa milczenia: Poznaj mieszkańców Lipowa!
Lipowo. Zmowa milczenia: Poznaj mieszkańców Lipowa!
18 sierpnia biblioteka Playera powiększyła się o gorącą serialową nowość pod marką Player Original. Oto zalążek i bohaterowie tej wciągającej historii, której pierwszy odcinek już zadebiutował w serwisie. Kolejne pojawią się na platformie co tydzień w piątek. 

Pewnego dnia do miasteczka, w sam środek zżytej społeczności, trafia Weronika Nowakowska (Julia Kijowska), pisarka szukająca spokoju oraz ucieczki od życia i kłopotów, które zostawiła za sobą w stolicy. Wkrótce po jej przyjeździe w Lipowie dochodzi do tragicznych wydarzeń – ginie siostra z lokalnego zakonu, w którym obowiązują śluby milczenia. W jednej chwili w małym miasteczku każdy staje się podejrzany! Szef lokalnej policji, młody i ambitny Daniel Podgórski (Piotr Pacek), widząc zaangażowanie nowej mieszkanki, decyduje się na bardzo odważny ruch – wbrew wszystkim wciąga Weronikę w sprawę. Z każdym dniem kobieta zaczyna odkrywać kolejne sekrety miasteczka. Ale żeby dojść do prawdy, pisarka musi nie tylko wydobyć na światło dzienne głęboko skrywane tajemnice mieszkańców Lipowa, ale również stawić czoła swojej własnej. A przede wszystkim złamać zmowę milczenia!

podziel się:

Pozostałe wiadomości