Lipowo. Zmowa milczenia: Ziętar odwiedza Weronikę. Co się za tym kryje?

Lipowo. Zmowa milczenia W PLAYER.PL: Ziętar odwiedza Weronikę. Co się za tym kryje?
Ziętar postanowił odwiedzić Weronikę. Wybrał na to nocną porę. Czy w końcu wyjawi prawdę? Co się za tym kryje?

Weronika i Daniel obezwładniają strzelca na festynie. Weronika zaczyna podejrzewać Ziętara o zniknięcie Majki. Próbuje znaleźć dowody jego winy. Przypadkowo odkrywa sekret Pawła. Policjant stawia sobie za cel zniszczenie wścibskiej koleżanki. Los mu sprzyja – poznaje tajemnicę Weroniki i nastawia mieszkańców Lipowa, w tym Daniela, przeciwko niej. Blanka ogłasza dobrą nowinę: wkrótce ona i Senior Kojarski zostaną rodzicami! Weronika włamuje się do domu Ziętara. Ten stara się zrzucić podejrzenia na swojego wroga – Kojarskiego, zdradzając kulisy szemranych interesów Seniora. W tym czasie biznesmen, chcąc osiągnąć swój kolejny cel, organizuje w swoim przybytku osobliwe polowanie dla lokalnych oficjeli. Ksiądz Józef szuka następczyni, która kontynuowałaby misję siostry Moniki. Po rozmowie z Ziętarem Weronika również jedzie na imprezę Seniora… Jak się to dla niej skończy?

Lipowo. Zmowa milczenia W PLAYER.PL: Tajna schadzka we Flaucie dramatycznie zakończona!

Lipowo. Zmowa milczenia - o czym jest serial?

W ośmioodcinkowej historii „Lipowo. Zmowa milczenia” poznacie mieszkańców Lipowa – małej, sennej miejscowości otoczonej malowniczymi lasami i jeziorami na Kujawach. Życie tu przypomina sielankę, wszyscy się znają, szanują, mniej lub bardziej lubią, a głosem sumienia jest lokalny proboszcz. W rzeczywistości nad spokojnym Lipowem unosi się gęsta mgła tajemnicy, która spowija miasteczko od lat i wpisała się w jego krajobraz. A tutejsi ludzie doskonale nauczyli się w niej funkcjonować, prowadząc grę pozorów i perfekcyjnie chroniąc sekrety sąsiadów oraz, przede wszystkim, swoje. Na terytorium Lipowa spotykają się również dwa religijne światy: za dnia chrześcijański w lokalnej parafii oraz zakonie, w nocy – pogański na słynnej Polanie Czarownic na obrzeżach miejscowości.

Lipowo. Zmowa milczenia: odcinek 5
Lipowo. Zmowa milczenia: odcinek 5
Lipowo. Zmowa milczenia: odcinek 5
Lipowo. Zmowa milczenia: odcinek 5
Lipowo. Zmowa milczenia: odcinek 5
+11
Zobacz galerię

Pewnego dnia do miasteczka, w sam środek zżytej społeczności, trafia Weronika Nowakowska (Julia Kijowska), pisarka szukająca spokoju oraz ucieczki od życia i kłopotów, które zostawiła za sobą w stolicy. Wkrótce po jej przyjeździe w Lipowie dochodzi do tragicznych wydarzeń – ginie siostra z lokalnego zakonu, w którym obowiązują śluby milczenia. W jednej chwili w małym miasteczku każdy staje się podejrzany! Szef lokalnej policji, młody i ambitny Daniel Podgórski (Piotr Pacek), widząc zaangażowanie nowej mieszkanki, decyduje się na bardzo odważny ruch – wbrew wszystkim wciąga Weronikę w sprawę. Z każdym dniem kobieta zaczyna odkrywać kolejne sekrety miasteczka. Ale żeby dojść do prawdy, pisarka musi nie tylko wydobyć na światło dzienne głęboko skrywane tajemnice mieszkańców Lipowa, ale również stawić czoła swojej własnej. A przede wszystkim złamać zmowę milczenia!

podziel się:

Pozostałe wiadomości