Lipowo. Zmowa milczenia PRZED EMISJĄ W TV: Czy Bartek Rosół przyczynił się do śmierci siostry Moniki?

Lipowo. Zmowa milczenia W PLAYER.PL: Czy Bartek Rosół przyczynił się do śmierci siostry Moniki?
Weronika i Daniel znaleźli poszukiwanego Bartka Rosoła, Dlaczego chłopak ucieka i czy ma coś wspólnego ze śmiercią siostry Moniki? Niestety staje się głównym podejrzanym w sprawie!

Weronika staje się główną podejrzaną w sprawie śmierci siostry Moniki. Pojawia się jednak ktoś, kto daje kobiecie alibi i wskazuje nowego ewentualnego mordercę. Daniel natychmiast rusza jego tropem. Ziętar zleca Juniorowi kolejne zadania. Za murami klasztoru poszukiwana jest następczyni siostry Moniki. Ewa i Paweł umawiają się na namiętną schadzkę. Dziewczyna korzysta z okazji, żeby podpytać policjanta o tajemnicze zniknięcie swojej najlepszej przyjaciółki, Majki. Senior Kojarski i ksiądz Józef naradzają się, jak nie dopuścić do zniszczenia Polany Czarownic. Odbywa się pogrzeb siostry Moniki. Nagle rozbrzmiewa krzyk! Weronika i Daniel podążają za wskazówkami znalezionymi w rzeczach zmarłej zakonnicy. A także szemranymi interesami Ziętara, który prowadzi swoją własną grę. Wieczorem Weronika odwiedza Wierę. Wracając, widzi Blankę na podejrzanym spacerze… 

Lipowo. Zmowa milczenia
Lipowo. Zmowa milczenia

Lipowo. Zmowa milczenia - o czym jest serial?

W ośmioodcinkowej historii „Lipowo. Zmowa milczenia” poznacie mieszkańców Lipowa – małej, sennej miejscowości otoczonej malowniczymi lasami i jeziorami na Kujawach. Życie tu przypomina sielankę, wszyscy się znają, szanują, mniej lub bardziej lubią, a głosem sumienia jest lokalny proboszcz. W rzeczywistości nad spokojnym Lipowem unosi się gęsta mgła tajemnicy, która spowija miasteczko od lat i wpisała się w jego krajobraz. A tutejsi ludzie doskonale nauczyli się w niej funkcjonować, prowadząc grę pozorów i perfekcyjnie chroniąc sekrety sąsiadów oraz, przede wszystkim, swoje. Na terytorium Lipowa spotykają się również dwa religijne światy: za dnia chrześcijański w lokalnej parafii oraz zakonie, w nocy – pogański na słynnej Polanie Czarownic na obrzeżach miejscowości.

Lipowo. Zmowa milczenia W PLAYER.PL: Co łączyło siostrę Monikę z kobietą z antykwariatu?

Pewnego dnia do miasteczka, w sam środek zżytej społeczności, trafia Weronika Nowakowska (Julia Kijowska), pisarka szukająca spokoju oraz ucieczki od życia i kłopotów, które zostawiła za sobą w stolicy. Wkrótce po jej przyjeździe w Lipowie dochodzi do tragicznych wydarzeń – ginie siostra z lokalnego zakonu, w którym obowiązują śluby milczenia. W jednej chwili w małym miasteczku każdy staje się podejrzany! Szef lokalnej policji, młody i ambitny Daniel Podgórski (Piotr Pacek), widząc zaangażowanie nowej mieszkanki, decyduje się na bardzo odważny ruch – wbrew wszystkim wciąga Weronikę w sprawę. Z każdym dniem kobieta zaczyna odkrywać kolejne sekrety miasteczka. Ale żeby dojść do prawdy, pisarka musi nie tylko wydobyć na światło dzienne głęboko skrywane tajemnice mieszkańców Lipowa, ale również stawić czoła swojej własnej. A przede wszystkim złamać zmowę milczenia!

podziel się:

Pozostałe wiadomości