Totalne remonty Szelągowskiej: Zobacz relację z odcinka specjalnego programu w ICZMP w Łodzi

Źródło: TVN
Totalne remonty Szelągowskiej: Relacja z odcinka specjalnego programu w ICZMP w Łodzi
Totalne remonty Szelągowskiej: Relacja z odcinka specjalnego programu w ICZMP w Łodzi
Katarzyna Kolenda-Zaleska o przestrzeni terapeutycznej w ICZMP w Łodzi
Katarzyna Kolenda-Zaleska o przestrzeni terapeutycznej w ICZMP w Łodzi
Dorota Szelągowska o psychiatrii dziecięcej w Polsce i samobójstwach
Dorota Szelągowska o psychiatrii dziecięcej w Polsce i samobójstwach
Dorota Szelągowska o remoncie przestrzeni terapeutycznej w ICZMP w Łodzi
Dorota Szelągowska o remoncie przestrzeni terapeutycznej w ICZMP w Łodzi
Dorota Szelągowska i Katarzyna Kolenda-Zaleska opowiedziały o akcji "Zdrowie w głowie" Fundacji TVN i stworzeniu przestrzeni terapeutycznej w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Ekipa programu "Totalne remonty Szelągowskiej" wykonała remont. Obejrzyj relację z otwarcia gabinetów!

"Totalne remonty Szelągowskiej" - odcinek specjalny - Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi

W specjalnym odcinku programu "Totalne remonty Szelągowskiej" widzowie mogli zobaczyć, jak powstawała przestrzeń terapeutyczna w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Remont był możliwy dzięki Fundacji TVN oraz sponsorów: Amazon i Castoramy. Było to jedno z największych wyzwań dla Doroty Szelągowskiej i jej współpracowników. Stworzyli miejsce, w którym pacjenci oraz ich rodziny będą mieli zapewnione dogodne warunki do spotkań i leczenia, a lekarze psychiatrzy i terapeuci do swojej ciężkiej pracy.

Efekty remontu i ważną rolę akcji "Zdrowie w głowie" podsumowały Katarzyna Kolenda-Zaleska - prezes Fundacji TVN, Dorota Szelągowska i Ewa Witkowska - psycholog z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Podczas ceremonii otwarcia gabinetów w ICZMP obecni byli także lekarze, pielęgniarki, psychologowie oraz pacjenci i ich rodzice.

Totalne remonty Szelągowskiej: Przestrzeń terapeutyczna w ICZMP w Łodzi
Zobacz fragment programu.
Źródło: TVN

Nowe gabinety psychologiczno-psychiatryczne na pierwszym piętrze budynku B Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zostały przygotowane przez fachowców, których pracę nadzorowała Dorota Szelągowska. Całkowity koszt realizacji tego projektu wyniósł niemal 1,5 mln złotych brutto. Wsparcie finansowe na ten cel uzyskano dzięki hojności osób i instytucji wspierających Fundację TVN oraz firmy Amazon. To pierwsza przestrzeń terapeutyczna, która powstała w ramach projektu społecznego "Zdrowie w głowie". Celem inicjatywy jest stworzenie w szpitalach na terenie całej Polski miejsc dla dzieci i dorosłych przeznaczonych do spotkań z psychologami, terapeutami i lekarzami psychiatrami.

Zobacz odcinek specjalny programu "Totalne remonty Szelągowskiej" z ICZMP w Łodzi >>>

To bardzo ważne w jakich warunkach osoby z problemami psychicznymi są diagnozowane i poddawane terapii, dlatego też projekt w Łodzi stworzyła i osobiście nadzorowała Dorota Szelągowska. Było to dla niej i jej ekipy nie lada wyzwanie! Zrobili wszystko, żeby stworzyć miejsce w którym pacjenci i ich rodziny będą czuli się zaopiekowani i bezpieczni. Na nową przestrzeń w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi o powierzchni 120 m2 składają się dwa gabinety psychologiczno-psychiatryczne, bawialnia oraz sala spotkań pełniąca funkcję pokoju wyciszenia, a także miejsca do spotkań rodziców z dziećmi oraz miejsca dla rodziców w kryzysie, gdzie będą mogli porozmawiać z psychologiem bez obecności dziecka.

Totalne remonty Szelągowskiej: przestrzeń terapeutyczna w ICZMP w Łodzi
Totalne remonty Szelągowskiej: Otwarcie przestrzeni terapeutycznej w ICZMP w Łodzi
Katarzyna Kolenda-Zaleska, Dorota Szelągowska
Totalne remonty Szelągowskiej: ICZMP w Łodzi
Totalne remonty Szelągowskiej: przestrzeń terapeutyczna w ICZMP w Łodzi
+15
Zobacz galerię

Akcja Fundacji TVN "Zdrowie w głowie"

Wszystko zaczęło się w 2020 roku, kiedy Fundacja TVN podjęła decyzję o budowie pierwszego w Polsce Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży na terenie Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie. W roku 2021 rozpoczęto prace. Ich zakończenie przewidziane jest na 2024 rok. Już wtedy stało się jasne, że jedno takie miejsce to za mało. W ramach akcji "Zdrowie w głowie" prowadzonej wspólnie przez Fundację TVN oraz firmę Amazon postanowiono stworzyć gabinety psychologiczno – psychiatryczne dla dzieci i osób dorosłych w innych polskich miastach. Pierwsze z nich powstały w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Obecnie rozpoczynają się remonty w szpitalach w: Krakowie, Poznaniu, Radomiu, Olsztynie, Piszu, Sokółce, Szczecinie, Wrocławiu, Gdańsku oraz Opolu.

Oglądaj "Totalne remonty Szelągowskiej" w player.pl >>>

Katarzyna Kolenda-Zaleska i Dorota Szelągowska o projekcie Zdrowie w głowie

Źródło: TVN
Katarzyna Kolenda-Zaleska o projekcie Zdrowie w głowie
Katarzyna Kolenda-Zaleska o projekcie Zdrowie w głowie
Dorota Szelągowska o akcji Zdrowie w głowie
Dorota Szelągowska o akcji Zdrowie w głowie
Katarzyna Kolenda-Zaleska o budowie Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży
Katarzyna Kolenda-Zaleska o budowie Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży
Dorota Szelągowska o zdrowiu psychicznym i Fundacji TVN
Dorota Szelągowska o zdrowiu psychicznym i Fundacji TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości