Totalne remonty Szelągowskiej: Patenty i porady Doroty, z których warto skorzystać

Patenty i porady Doroty Szelągowskiej
Źródło: TVN
W 6. sezonie Totalnych remontów Szelągowskiej Dorota zaproponowała wiele rozwiązań na tworzenie komfortowej przestrzeni w wymagających warunkach. Poznajcie najlepsze patenty i porady.

Połączenie luster i sztukaterii

Lustra i sztukateria to idealne połączenie, które nie tylko powiększa przestrzeń, ale jest też niezwykle dekoracyjnym elementem pomieszczenia. Swoją pracę warto zacząć od rozrysowania wszystkiego na kartce. Później wystarczy już tyko prezycyjne wymierzenie i montaż elementów.

Uchwyty jako element dekoracyjny

Uchwyty potrafią zmienić wygląd całego pomieszczenia. Czasem zamiast wymieniać cały mebel wystarczy zainwestować w nowe uchwyty. Ten niewielki akcent idealnie sprawdza się w małych, jasnych kuchniach.

Gotowe obrazy na ścianach

Jeśli nie wiesz, co sprawdziłoby się na twojej ścianie to idealnym rozwiązaniem są gotowe obrazy. Wystarczy kilka ramek przedstawiających naturę, a pomieszczenie nabierze spokojnego i przyjemnego klimatu.

Panele podłogowe

Deska lita to chyba najdroższe rozwiązanie, ale najładniej się starzeje i dzięki temu, że jest jednego kawałka, można ją cały czas cyklinować. Deskę trójwarstwową też możecie wielokrotnie cyklinować, ale już nie tak wielokrotnie jak litą, dlatego że ona się składa z trzech rodzajów drewna.

- Dlaczego jest fajna w naszych polskich warunkach? Dlatego, że u nas się zmienia pogoda, albo niektórzy mają ogrzewanie podłogowe i ona lepiej reaguje na zmiany temperatury i nie puchnie - zdradziła Dorota.

Szuflady w cokole

Rozwiązanie, które coraz częściej pojawia się w kuchniach i jest świetnym patentem na jeszcze lepsze wykorzystanie przestrzeni i stworzenie dodatkowych szuflad.

W aranżacji wnętrz niezwykłe znaczenie ma detal i praktycznie rozwiązania. Wszystko to, na co zdecydujemy się dziś ma nam posłużyć jeszcze przez wiele lat, więc dobrze, żeby decyzje były przemyślane. Mimo wszystko, Dorota Szelągowska zawsze zachęcia do ekspetymentowania i twórczego podejścia do aranżacji wnętrz!

Oglądaj "Totalne remonty Szelągowskiej" w player.pl >>>

"Totalne remonty Szelągowskiej" - pomoc ludziom, którzy czynią dobro

Hasło programu "Totalne remonty Szelągowskiej" to "Dobro wraca". Projektantka i jej ekipa nagradzają superbohaterów dnia codziennego, których supermoce to dobre serce i nadludzka siła w czynieniu dobra. Dorota Szelągowska i Dominik Ćwiek skomentowali to ważne przesłanie programu. Spotkaliśmy się z nimi podczas otwarcia przestrzeni terapeutycznej w ICZMP w Łodzi.

Każdy człowiek ma w życiu takie poczucie - po pierwsze, że dobro się mnoży, a nie dzieli. Rzeczywiście, jak się oddaje coś od siebie i ma się zaangażowanie, to działa. Ten dzień dzisiaj jest takim przykładem. My jesteśmy zgraną grupą ludzi, która lubi się też na co dzień. Myślę, że to jest dobra praca - powiedziała projektantka.

Dobro wraca do nas po każdym odcinku. Nie ma nic lepszego niż uśmiech na twarzy naszych bohaterów, którzy są wniebowzięci, że mogliśmy im pomóc. My mamy energię, żeby robić kolejne odcinki i pomagać kolejnym osobom - wyznał Dominik.

Metamorfoza domu lub mieszkania to prezent dla bohaterów programu "Totalne remonty Szelągowskiej" ,którzy bezinteresownie poświęcają się dla innych. Są życzliwi i pomocni. Każdy z nas w swoim otoczeniu ma kogoś, kto całkowicie skupia się na pomocy drugiemu człowiekowi. Często zapomina o swoich potrzebach. Zawsze można liczyć na jego wsparcie i oddanie, nawet w najtrudniejszej sytuacji. Warto czynić dobro, bo ono wraca.

Autor: Anna Szafrańska

podziel się:

Pozostałe wiadomości