Top Model: Martyna Kaczmarek o ciałopozytywności. Nie wstydźmy się swojego ciała w lecie

Martyna Kaczmarek o Top Model i ciałopozytywności
Źródło: TVN
Martyna Kaczmarek zachęca kobiety do miłości i akceptacji siebie i swojego ciała. Trwają wakacje. Uczestniczka 11. edycji "Top Model" wyjaśniła, dlaczego należy cieszyć latem i pokazywać ciało na plaży.

Martyna Kaczmarek była jedną z kilkunastu osób, które zamieszkały w domu "Top Model". W 11. sezonie dała się poznać, jako osoba, która mówiła o akceptacji swojego ciała bez względu na rozmiar ubrań. Zgłosiła się do programu, aby spełnić swoje marzenia. Po udziale w reality show TVN otrzymała wiele propozycji związanych z modelingiem. Opowiedziała, jak jej życie zmieniło się w ciągu ostatniego roku. Dzięki "Top Model" wiele zyskała.

Moje życie zmieniło się o 180 stopni. Wcześniej działałam w Internecie, ale jednak skala rozpoznawalności i platformy, którą mamy żeby mówić o ważnych rzeczach, którą przyniósł program jest nieporównywalnie większa. Trafiłam na okładkę. Zrobiłam pierwszą w Polsce okładkę bez makijażu i retuszu. Dzieje się dużo fajnych i fantastycznych projektów. jestem ambasadorką różnych kampanii - powiedziała.

Oglądaj "Top Model" w player.pl >>>

Zobacz wideo:

Top Model: Martyna Kaczmarek przekonała jurorów
Zobacz fragment 1. odcinka "Top Model". Oglądaj program w TVN i player.pl.
Źródło: TVN

Martyna Kaczmarek promuje ruch body positive w Polsce. W "Top Model" podzieliła się swoją historią i drodze, jaką przeszła, aby w pełni zaakceptować siebie i swoje ciało. Przez wiele lat zmagała się z problemami z odżywianiem. Ciałopozytywność odmieniła jej życie. Zachęca wszystkich do bezwarunkowej akceptacji swojego ciała. Po udziale w "Top Model" miała bardzo duży odzew od ludzi w tej sprawie. Influncerka powiedziała, że to bardzo ważny temat, który powraca szczególnie latem, kiedy odsłaniamy nasze ciała na plaży i w letnich stylizacjach,

Mamy lato, to jest ten czas, kiedy zaczynamy odsłaniać swoje ciało. Bardzo często wychodzą niepewności siebie i swojego ciała. To jest dla mnie bardzo pracowity czas, mam okazję pokazać osobom, które mnie obserwują, że wszystko jest z nimi ok, żeby cieszyły się latem, chodziły na plażę i nie wstydziły się swojego ciała. Przez cały ten rok od programu, jak spotykam w miejscu publicznym kogoś, kto mnie rozpoznaje - to w 90% przypadków słyszę, że mój udział sprawił, że ta osoba poczuła się lepiej ze swoim ciałem. Było to dla ważne w tym kontekście. Nie będę modelką światowej sławy, ale za to będę modelką, która zmieniła mam nadzieję na lepsze postrzeganie swojego ciała u wielu osób - wyznała z radością.

Zobacz wideo:

Top Model: Martyna Kaczmarek wzruszyła się
Zobacz fragment 3. odcinka "Top Model". Oglądaj program w TVN i player.pl.
Źródło: TVN

Martyna Kaczmarek - kto to?

Martyna Kaczmarek ma 28 lat, pochodzi ze Szczecina. Przeprowadziła się na studia do Warszawy. Z zawodu jest marketerką. Pracowała w korporacji w dziale marketingu w branży kosmetycznej. Jest influencerką. Prowadzi konto na Instagramie. Promuje istotne dla niej tematy: siłę kobiet, równouprawnienie, feminizm i ciałopozytywność. Jej pasją są aktywizm społeczny i moda. Martyna w "Top Model" była reprezentantką modelek plus size. Jako nastolatka nie akceptowała siebie. Przez 13 lat walczyła z zaburzeniami odżywiania. Dziś mówi głośno o tym, jak poprawiła swoją relację z jedzeniem i ze swoim ciałem. Jest wegetarianką ze względu na dobro zwierząt i środowiska.  Jest autorką książki "Ciałokochanie". Prowadzi podcast "Ciałość".

Zobacz wideo:

Top Model: Namiętne pocałunki jak w Bridget Jones
Zobacz fragment 8. odcinka "Top Model". Oglądaj program w TVN i player.pl.
Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Dziś premiera The Traitors. Zdrajcy! Zobacz fragmenty reality show przed emisją w TVN

Dziś premiera The Traitors. Zdrajcy! Zobacz fragmenty reality show przed emisją w TVN

MasterChef Nastolatki: Rozkoszny podaje przepis na sukces w programie!

MasterChef Nastolatki: Rozkoszny podaje przepis na sukces w programie!

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie