Daniela Peštová o karierze supermodelki i Top Model: Kobiety nie mają daty ważności

Daniela Peštová o karierze supermodelki i Top Model

Daniela Peštová pojawiła się w "Top Model" jako gość specjalny. Jest jedną z najpopularniejszych supermodelek na świecie. Gwiazda spotkała się w Pradze z reporterką "Dzień Dobry TVN". Opowiedziała m.in. o modelingu w dojrzałym wieku. Zobacz, jak wygląda jej typowy dzień. 

Daniela Peštová w "Top Model"

Joanna Krupa oraz Daniela Peštová towarzyszyły uczestniczkom i uczestnikom "Top Model" na planie sesji zdjęciowej. Pozowali w parach na wysokości 35 metrów. Było to duże wyzwanie. Czeska supermodelka jako mentorka wspierała uczestniczki i uczestników podczas sesji. Dawała im cenne i profesjonalne wskazówki, pomagała skoncentrować się na pracy.

Premiera 4. odcinka "Top Model 12" w sobotę, 23 września o godz. 20:00 w TVN i player.pl.

Oglądaj "Top Model" w player.pl >>>

Top Model 12: Zwiastun 4. odcinka
Top Model 12: Zwiastun 4. odcinka Zobacz zapowiedź 4. odcinka, 12. sezonu "Top Model". Źródło: TVN

Daniela Peštová – kto to?

Daniela Peštová  rozpoczęła pracę modelki na początku lat 90. Je zdjęcia ukazały się na okładkach popularnych magazynów m.in. "Vogue" i "Elle", współpracowała z najważniejszymi domami mody. Początkowo chciała zostać nauczycielką, ale zrobiła międzynarodową karierę. Jest jedną z najpopularniejszych supermodelek.

Daniela Peštová ma 52 lata, od ponad 30 lat pracuje w modelingu. Jej karirea wciąż trwa, aktywnie bierze udział w sesjach zdjęciowych, pokazach i kampaniach promocyjnych.

Gdy zaczynałam w wieku 20-25 lat nie było tu tyle osób, mających lat 50. Teraz jest naprawdę dużo kobiet w naprzód - moim wieku, które wciąż pracują jako modelki. Moim zdaniem branża modowa zrobiła wielki krok - powiedziała supermodelka.

Supermodelka publikuje swoje artykuły w czeskim wydaniu magazynu "Harper’s Bazaar". Opisuje tematy dotyczące świata mody oraz zabawne historie ze swojego życia prywatnego. Nora Grudnova - redaktorka naczelna magazynu porównała ją do Carrie Bradshaw z serialu "Seks w wielkim mieście".

Jako dojrzała kobieta mam coś do powiedzenia. Uważam, ze nie przestałam być piękna tylko dlatego, że jestem starsza. To tylko innego rodzaju piękno. Myślę, że świat też to zauważył, nastąpiła zmiana. Z pewnością my kobiety mamy dużą moc. Myślę, że jeśli będziemy to sobie powtarzały i przypominały światu o tym, że nie mamy daty ważności, to nie będę musiała zaznaczać w kalendarzu dnia, kiedy powinnam odejść – wyznała Daniela.

Daniela Peštová - modeling i życie prywatne

Daniela Peštová zaprosiła ekipę "Dzień Dobry TVN" do czeskiej agencji modelingu, z którą od lat współpracuje. Jest bardzo ambitna i pracowita. Wciąż stawia sobie bardzo wysoko poprzeczkę. Udało się jej z sukcesem pogodzić życie rodzinne i zawodowe. Modelka pół roku spędza w Pradze, a drugą połowę w Stanach Zjednoczonych. Ma męża i troje dzieci. Dwoje z nich jest już dorosłych.

Zbudowała swoją karierę bardzo solidnie. Jej prywatne i zawodowe życie bardzo ze sobą współgrają, a przy okazji ona jest bardzo skromna, dlatego ludzie są zainteresowani tym, aby jej słuchać, poznać ją, zobaczyć. To wszystko sprawiło, że jej kariera trwa - powiedział Saša Jány, dyrektor agencji modelingowej.

Top Model: Daniela Peštová, Joanna Krupa Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości