- Co wydarzyło się w finale 7. sezonu "The Floor"?
- "The Floor". Kto wygrał pojedynek w kategorii "Impresjoniści"?
- "The Floor". Kto wygrał pojedynek w kategorii "Geometria"?
- "The Floor". Kto zwyciężył 7. sezon teleturnieju?
"The Floor". Co wydarzyło się w finałowym odcinku 7. sezonu?
Nadeszła chwila, na którą czekali wszyscy. W czwartek 21 maja o 20:50 rozpoczął się wielki finał 7. sezonu "The Floor". Na początku odcinka na podłodze zameldowała się ostatnia dziesiątka uczestników. Po serii emocjonujących pojedynków w grze pozostało tylko dwoje graczy - Kamila z kategorią "Geometria" oraz Paweł z kategorią "Impresjoniści". Warto zaznaczyć, że oboje swoje kategorie przejęli od innych uczestników. Kamila zaczynała grę z kategorią "Na wynos", zaś Paweł z kategorią "Władcy Polski".
- Może nie stoczyłem 15 pojedynków, żeby dostać się do finału, ale te cztery starcia, które są za mną, dały mi w kość - stwierdził przed kamerą Paweł.
- Czy ja mam szczęście w życiu? Ostatnio właśnie mało tego szczęścia, więc chyba to wszystko czekało na ten program - skomentowała swoją drogę w programie Kamila.
"The Floor". Kto wygrał pojedynek w kategorii "Impresjoniści"?
Kamila uważała Pawła za mocnego przeciwnika i nie wiedziała, czego może się po nim spodziewać. Paweł przed kamerą otwarcie przyznał zaś, iż nie boi się starcia z zawodniczką. Gdy zawodnicy spotkali się przy pulpicie, nadszedł czas decydujących pojedynków. Będący zwycięzcą ostatniego pojedynku Paweł musiał zdecydować, w której kategorii rozpocznie się finałowa batalia. Zawodnik wybrał kategorię "Impresjoniści".
Paweł przyznał, że dość często odwiedza Muzeum Narodowe, jednak z reguły jego sercu jest bliższa inna epoka. Kamila nie ukrywała zaś, że sztuka to kompletnie nie jej bajka. W pierwszym z finałowych pojedynków zawodnicy zobaczyli na ekranie obrazy oraz tytuły dzieł najsłynniejszych impresjonistów i postimpresjonistów. Ich zadaniem było podanie nazwisk autorów poszczególnych obrazów.
Początek pojedynku dla obojga graczy okazał się udany - Paweł prawidłowo wskazał Claude'a Moneta jako autora obrazu "Impresja, wschód słońca", a Kamila Vincenta van Gogha jako autora "Gwiaździstej nocy". Później pojawiły się jednak problemy. Paweł nie odgadł autorki "Dziewczynki z chryzantemami", szybko jednak zrehabilitował się przy "Śniadaniu wioślarzy" Renoira.
Następnie przyszła kolej Kamili. Uczestniczce nie udało się podać autorów kilku dzieł impresjonistycznych, takich jak m.in. "Primabalerina", "Gracze w karty" czy "Słońce majowe". Zawodniczka podjęła liczne próby podania właściwych odpowiedzi, powtarzając kilka nazwisk tych samych malarzy. Tym sposobem w końcu odgadła, że autorem "Dzieci w ogrodzie" jest Władysław Podkowiński. Paweł następnie nie podał autorów dwóch obrazów - "Niedzielne popołudnie na wyspie Grande Jette" i "Orka na Ukrainie". W końcu skończył mu się czas gry. Pierwsze starcie finału wygrała więc Kamila.
"The Floor". Kto wygrał pojedynek w kategorii "Geometria"?
Następnie zawodnicy stanęli do kolejnego pojedynku, tym razem matematycznego. Paweł przed kamerą zasugerował, że w kategorii "Geometria" czuje się dość pewnie - z wykształcenia jest inżynierem, a matematyka swego czasu była jego codziennością. Kamila do pojedynku podeszła ze spokojem, mając nadzieję, że dzięki skupieniu wskaże poprawne odpowiedzi.
W drugim finałowym starciu zawodnicy zobaczyli figury i pojęcia geometryczne przedstawione na grafikach. Ich zadaniem było podanie odpowiednich nazw. Pojedynek w kategorii "Geometria" od pierwszych sekund był niezwykle wyrównany. Finaliści bez problemu rozpoznali kąt prosty, trójkąt równoramienny, odcinek, koło, średnicę, punkt, kąt pełny, trójkąt równoboczny oraz ostrosłup. Pierwszy potknięcie należało do Pawła, który nie rozpoznał osi symetrii. Wycinek koła nie sprawił mu jednak podobnego problemu.
W dalszej części pojedynku zawodnicy znów szli łeb w łeb, bez trudu rozpoznając równoległobok, sferę, kwadrat, prostokąt, trapez, okrąg, przekątną, promień, romb, sześcian, sześciokąt i walec. W końcu pierwsze potknięcie zaliczyła Kamila. Zawodniczka nie rozpoznała ukazanych na grafice kątów przyległych, jednak zrehabilitowała się przy prostokącie.
Następnie przyszła kolej Pawła. Uczestnik był przekonany, że na ekranie widnieje wycinek okręgu, lecz w rzeczywistości był to łuk. Pawłowi nie udało się podać poprawnej odpowiedzi, a w końcu jego czas gry dobiegł końca. Pojedynek w kategorii "Geometria" wygrała więc Kamila, która została również zwyciężczynią 7. sezonu "The Floor"!
- Cały czas naprawdę nie wierzę, że wygrałam. Ja nie wiem, co się wokół dzieje, jestem w szoku - skomentowała wynik finałowych pojedynków.
Po tym pojedynku Kamila oficjalnie zawładnęła całą podłogą, wygrywając 100 tysięcy złotych. Paweł pożegnał się zaś z programem, opuszczając studio z 10 tysiącami złotych na koncie.
- Jestem zły na siebie, byłem bardzo blisko zwycięstwa. Wszyscy myśleli, że wygram, niestety - skomentował.