"Władcy Polski" w finale "The Floor"! Jak poradzili sobie zawodnicy?

"The Floor". Pojedynek w kategorii "Władcy Polski"
"The Floor". Pojedynek w kategorii "Władcy Polski"
Źródło zdj. gł.: TVN
W finałowym odcinku 7. sezonu "The Floor" ostatnia dziesiątka zawodników stanęła do gry o 100 tysięcy złotych. W czwartym pojedynku wielkiego finału Elżbieta i Paweł zmierzyli się w kategorii "Władcy Polski", w której musieli rozpoznać słynne postacie historyczne.
Z artykułu dowiesz się:
  • Co wydarzyło się w finale 7. sezonu "The Floor"?
  • "The Floor". Kto wygrał pojedynek w kategorii "Władcy Polski?"

"The Floor". Co wydarzyło się w finale 7. sezonu?

W czwartek 21 maja o 20:50 rozpoczął się wielki finał 7. sezonu "The Floor". W ostatnim odcinku teleturnieju na podłodze zameldowało się dziesięcioro pozostałych w grze graczy. Jako pierwsze przy pulpicie spotkały się Sandra i Kamila, które zmierzyły się w kategorii "Poznań". Następnie zobaczyliśmy zaś pojedynek Julii i Artura w kategorii "Weselna muza", a także starcie Pawła i Pauli w kategorii "Koński świat". Po wygranej w ostatnim z wymienionych pojedynków Paweł postanowił wrócić na swoje pole gry. Dość szybko ponownie zameldował się jednak przy pulpicie.

Kolejną osobą, która została wylosowana przez podłogę, była Elżbieta. Uczestniczka miała do wyboru kilka różnych kategorii, ostatecznie jednak postanowiła wyzwać na pojedynek Pawła. Kolejne starcie tego wieczora odbyło się więc w kategorii "Władcy Polski", która towarzyszyła Pawłowi od początku przygody z programem.

- Jeśli grać, to na całość. Jeżeli z kimś, to właśnie z Pawłem w tej kategorii, która jest jego oryginalną kategorią - skomentowała swoją decyzję.

"The Floor". Kto wygrał pojedynek w kategorii "Władcy Polski"?

Wkrótce Elżbieta i Paweł spotkali się przy pulpicie, a Mikołaj Roznerski przedstawił zasady pojedynku. Zawodnicy zobaczyli na ekranie poczet królów, królowych oraz książąt Polski, a także okres, w którym żyli. Ich zadaniem było podanie odpowiednich imion i przydomków bądź nazwisk.

Początek pojedynku przebiegł gładko, a zawodnicy bez większych problemów podali imiona i przydomki Mieszka I oraz Jana III Sobieskiego. Chwilę później Elżbieta nie rozpoznała jednak przedstawionego na ekranie Władysława II Jagiełły - była bowiem przekonana, iż ukazana grafika przedstawia Władysława Łokietka. Uczestniczce nie udało się też nazwać Stefana Batorego, w końcu zrehabilitowała się jednak przy podobiźnie Bolesława Chrobrego.

W dalszej części pojedynku zawodnicy prawidłowo podali imiona i przydomki królowej Jadwigi, Kazimierza III Wielkiego oraz Zygmunta II Augusta. Chwilę później Elżbieta napotkała jednak kolejne trudności. Zawodniczce nie udało się rozpoznać Stanisława Augusta Poniatowskiego. Następnie powiedziała zaś pas przy podobiźnie Zygmunta I Starego. Po tym pytaniu Elżbiecie skończył się czas. Zwycięzcą pojedynku w kategorii "Władcy Polski" został więc Paweł.

- Wygrał lepszy - skomentował.

Po tym starciu Paweł powiększył swój kawałek podłogi i przejął kategorię "Impresjoniści". Elżbieta musiała zaś opuścić studio "The Floor".

- Po tym pojedynku czuję się w porządku, byłam na to przygotowana, w końcu to gra - skwitowała.

"The Floor". Pojedynek w kategorii "Władcy Polski"
"The Floor". Pojedynek w kategorii "Władcy Polski"
Źródło zdjęcia: TVN
Autorka/Autor: Olga Konarzycka