4-5.02 Winterpol Karpacz Biały Jar

Winterpol Karpacz Biały Jar
Winterpol Karpacz Biały Jar
Stacja narciarska w Winterpol Karpacz to rodzinna stacja narciarska położona w Karpaczu - jednej z najpopularniejszych miejscowości górskich w Polsce. Dzięki nowoczesnemu systemowi naśnieżania stoków na który oprócz tradycyjnych armatek składa się również fabryka śniegu w Białym Jarze szusowanie na nartach bądź snowboardzie możliwe jest zawsze od początku grudnia aż do końca marca.

Stacja Narciarska zlokalizowana jest w centrum Karpacza przy ul Turystycznej. Jej lokalizacja sprawia że z każdego krańca Karpacza można dostać się w bardzo krótkim czasie. Rozpoczęcie sezonu narciarskiego przypada zwykle na początek grudnia, natomiast koniec na koniec marca. W okresie od wiosny do późnej jesieni nowoczesna 6 osobowa kolej linowa dzięki całorocznej działalności stanowi alternatywę dla turystów pieszych i rowerowych wybierających się na Śnieżkę oraz inne szlaki turystyczne w Karkonoszach.

Winterpol Karpacz Biały Jar
Winterpol Karpacz Biały Jar

Nowoczesna kolej i bezpieczne trasy

Miłośnicy sportów zimowych w Białym Jarze mają do dyspozycji nowoczesną, 6 osobowa kolej linową z podgrzewanymi siedziskami i osłonami przeciw wietrznymi, wyciąg taśmowy idealny do nauki jazdy na nartach bądź snowboardzie oraz trzy nartostrady o zróżnicowanym poziomie trudności na których można szusować codziennie od 09:00 do 21:00. Dla wszystkich którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z sportami zimowymi stacja przygotowała bezpieczny i zamknięty stok dydaktyczny obsługiwany przez wyciąg taśmowy – idealny do stawiania pierwszych kroków na nartach czy snowboardzie. Tuż przy stoku dydaktycznym znajduje się licencjonowana szkoła nauki jazdy na nartach i snowboardzie M&M Karpacz. Szkolenia tu odbywają się głównie w formie indywidualnych zajęć z instruktorem, tzw. "jeden na jeden", co gwarantuje bezpieczeństwo i wysoką efektywność procesu nauczania. W portfolio szkoły znajdują się również zajęcia grupowe, a wszystkie zajęcia prowadzone są zgodnie z wytycznymi i licencją Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego. Przy szkole znajduje się również wypożyczalnia sprzętu sportowego M&M Karpacz. Sprzęt można wypożyczyć również przy dolnej stacji wyciągu gdzie znajdują się dwa punkty z wypożyczalnią. Obsługa każdorazowo indywidualnie dobierze sprzęt dostosowany do wzrostu, wagi oraz indywidualnych umiejętności i preferencji. Współpraca z najlepszymi producentami nart oraz snowboardów gwarantuje najwyższą jakość. Warto pamiętać, że odpowiedni dobór sprzętu przekłada się bezpośrednio na komfort oraz satysfakcję z szusowania po stokach.

Winterpol Karpacz Biały Jar
Winterpol Karpacz Biały Jar

Noclegi i gastronomia

Po całym dniu szusowania bądź w przerwie wskazane jest zregenerować siły i doładować baterie. Na stoku w Białym Jarze znajdują się aż trzy punkty gastronomiczne: Bar Arenka przy Dzikim Wodospadzie i szkole M&M Karpacz oraz przy dolnej stacji Bistro & Grill Bar WinterFood oraz Bar Fast Food. Jeśli jednak wybieracie się do Karpacza na dłużej to warto zapoznać się z ofertą Villi Winterpol. Komfortowe, nowoczesne i przestronne pokoje 2, 3 i 4 osobowe zlokalizowane są tuż przy samym stoku. Villa oferuje liczne udogodnienia dla narciarzy i snowboardzistów takie jak profesjonalna narciarnia z suszarkami na buty i bezpośrednim wyjściem na stok oraz karnety wliczone w cenę pobytu (w zależności od oferty). Goście mogą również korzystać z ogólnodostępnych aneksów kuchennych.

REGULAMIN

Winterpol Karpacz Biały Jar
Winterpol Karpacz Biały Jar
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Konkurs duetów w Oberstdorfie. Zobacz wszystkie skoki Polaków!

Konkurs duetów w Oberstdorfie. Zobacz wszystkie skoki Polaków!

Maciej Stuhr o "Autentycznych": Powoli zaczną się Wasze serduszka otwierać

Maciej Stuhr o "Autentycznych": Powoli zaczną się Wasze serduszka otwierać

The Traitors. Zdrajcy: Pół miliona złotych do wygrania. Zobacz nowy zwiastun

The Traitors. Zdrajcy: Pół miliona złotych do wygrania. Zobacz nowy zwiastun

Mata gościem "Autentycznych". W wywiadzie z Janem Gawrońskim skomentował swój udział w programie

Mata gościem "Autentycznych". W wywiadzie z Janem Gawrońskim skomentował swój udział w programie