playerlove: Magdalena Lamparska w quizie "Pytanie na żądanie"

playerlove: Magdalena Lamparska w quizie "Pytanie na żądanie"
Magdalena Lamparska wzięła udział w quzie z cyklu playerlove. Wyjście do restauracji czy kolacja w domu? Szczera prawda czy białe kłamstwo? Sprawdźcie, jak odpowiadała!

Magdalena Lamparska. Rozwój to podstawa

Magdalena Lamparska jest absolwentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Od lat zachwyca widzów swoim kreacjami aktorskimi na dużym ekranie, w telewizji i na deskach teatru. Zagrała u boku takich aktorów jak Jessica Chastain czy Stephen Baldwin. Gra w Polsce, ale rozwija swoją karierę także w Stanach Zjednoczonych.

Aktorka debiutowała w filmie Michała Kwiecińskiego "Jutro idziemy do kina". Szerszej publiczności dała się poznać w serialu "39 i pół" i jego kontynuacji "39 i pół tygodnia". Ostatnio widzowie mogli ją oglądać w filmach z serii "365 dni", a także w produkcji TVN "Na twoim miejscu", gdzie wcielała się w ambitną i uwięzioną w korporacyjnym schemacie Edytę.

Ponadto współtworzy Fundację GERLSY, której celem jest tworzenie kobiecych historii i ich ekranizacja. To organiczna inicjatywa, która zajmuje się pisaniem scenariuszy, gdzie główne bohaterki to kobiety.

"Aktorstwo jest dla mnie drogą". Rozmawiamy z Magdaleną Lamparską

Autor: Małgorzata Czop

Reporter: Małgorzata Czop

Źródło: tvn.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości