"Sztuka powinna zadawać trudne pytania". Rozmawiamy z Magdaleną Cielecką

"Sztuka powinna zadawać trudne pytania". Rozmawiamy z Magdaleną Cielecką
Jaką sztuką się karmi? W jaki sposób buduje swoje role? Magdalena Cielecka w rozmowie z Małgorzatą Czop opowiedziała o swoim podejściu do aktorstwa, "Chyłce" i artystycznym kinie.

Magdalena Cielecka. Aktorka spełniona

Magdalena Cielecka to aktorka, która potrafi zaskakiwać. Już swoim debiutem przyciągnęła uwagę widzów i krytyków. W "Pokuszeniu" Barbary Sass zagrała młodą zakonnicę, która ma opiekować się uwięzionym przez komunistyczną władzę księdzem, w którym rozpoznaje swoją pierwszą miłość. Aktorka została nagrodzona za tę rolę Złotymi Lwami. Od początku swojej drogi aktorskiej Cielecka wybiera różnorodne role, nie dając do końca zamknąć się w jednej szufladce. Widzowie pokochali ją w komedii romantycznej "Zakochani", przyciągnęła uwagę w "S@motności w sieci", wzruszała w "Katyniu" czy "Wenecji". Widzowie TVN mogli ją oglądać jako Joannę Chyłkę w serialu "Chyłka".

Małgorzata Czop porozmawiała z Magdaleną Cielecką w cyklu playerlove na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Aktorka, która chłonie sztukę

Magdalena Cielecka przyznaje, że lubi oglądać filmy i seriale. Chłonie sztukę. Często można zobaczyć jej relacje z wizyt w galeriach sztuki.

Oglądam filmy i seriale. Lubię wiedzieć, co się robi, co kto tworzy, jakie są nastroje, jaki jest aktualnie język kina. Lubię i mistrzów i młodzież, debiutantów. Jestem ciekawa, co w trawie piszczy.
Magdalena Cielecka

Aktorka opowiedziała również o tym, jak pracuje nad swoimi postaciami.

To zależy od materiału. Czasami bywa tak, że czytam scenariusz filmu czy serialu i od razu wiem. Nie muszę researchować, zastanawiać się. Coś chwytam i po prostu to mam. Innym razem trzeba zrobić spory research, zastanowić się, poczytać. Jeszcze innym trzeba się po prostu po inspirować. Bardzo lubię, w momencie kiedy zaczynam pracę, oglądać rzeczy, które wydaje mi się, że (...) stworzą świat wokół tego tematu, postaci, scenariusz, który nie dosłownie, ale otworzy wyobraźnię na inne rzeczy.
Magdalena Cielecka

Chyłka podbiła serca widowni

W 2018 roku na antenie TVN i w player.pl pojawił się serial "Chyłka", w którym Magdalena Cielecka wcieliła się w tytułową rolę. Produkcja doczekała się 5. sezonów i zdobyła serca publiczności. W jednym z wywiadów aktorka powiedziała, że ten serial był dla niej nowym otwarciem.

Pierwszy raz grałam główną rolę w serialu. Troszkę nie zdawałam sobie sprawy, jak silny jest to impact na różne strefy mojego życia: od reakcji publiczności, popularność, również inne propozycje, które później przyszły, ale również życiowo, bo przez trzy i pół roku byłam właściwie non stop na planie i w pracy.
Magdalena Cielecka

Posłuchajcie całej rozmowy i dowiedzcie się więcej.

Reporter: Małgorzata Czop

Źródło: Małgorzata Czop

podziel się:

Pozostałe wiadomości