"Byłam w szufladce na własne życzenie". Rozmawiamy z Weroniką Książkiewicz

playerlove: "Byłam w szufladce na własne życzenie". Rozmawiamy z Weroniką Książkiewicz
Przez długi czas kojarzyła się z komediami romantycznymi. Teraz wychodzi z szufladki uroczej blondynki w szpilkach i podejmuje nowe wyzwania. Małgorzata Czop w cyklu "playerlove" rozmawia z Weroniką Książkiewicz o wychodzeniu z szufladki i serialu "Herkules".

Weronika Książkiewicz. Aktorstwo jest dla niej wszystkim

Weronika Książkiewicz to aktorka filmowa i teatralna, absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi, którą widzowie od wielu lat mogą oglądać w na dużym i szklanym ekranie. Największą popularność przyniosły jej role komediowe w filmach ("Rozmowy nocą", "Los numeros", "Podejrzani zakochani"), najwięcej satysfakcji - postaci silnych kobiet (m.in. "Furioza"). Obecnie u boku Rafała Maćkowiaka rozwiązuje zagadki kryminalne w serialu "Herkules".

W rozmowie z Małgorzatą Czop w nowym sezonie "playerlove" Weronika Książkiewicz opowiedziała o podejściu do zawodu, radości ze zdjęć próbnych i marzeniach na przyszłość.

Weronika Książkiewicz w pasją opowiada o swoim zawodzie. Aktorstwo jest dla niej wszystkim, a do każdej roli podchodzi z ogromnym zaangażowaniem.

Nie myślę o aktorstwie, jak o swoim zawodzie. Będąc na planie, nie myślę, że jestem w pracy. Robię to, co kocham, to co lubię. Ja się zmieniam i moje podejście do tego zawodu też się zmieniło. Zależy mi na tym, żeby robić ważne rzeczy.
Weronika Książkiewicz

Aktorka przez wiele lat grała w komediach romantycznych. Sama przyznaje, że dała się wepchnąć w pewien obsadowych schemat, z którego próbowała się uwolnić. Udało jej się wyjść z tzw. "szufladki", wcielając się w rolę Dzikiej w filmie "Furioza", a także przejmująco grając matkę w niezwykle osobistej opowieści Konrada Aksinowicza "Powrót do tamtych dni". Tak mówi o tych doświadczeniach z ostatnich lat:

Miałam ogromne szczęście wywalczając sobie rolę Dzikiej w „Furiozie”. To postać, która ma cały wachlarz emocji do zagrania. A do tego film „Powrót do tamtych dni” Konrada Aksinowicza, gdzie grana przeze mnie postać była delikatna, kryształowa. Może się w każdej chwili rozlecieć. I do tego niesamowita współpraca z Bartkiem Kruhlikiem, reżyserem serialu „Herkules”.
Weronika Książkiewicz

Ramię w ramię z Herkulesem

Herkules
Herkules

Obecnie widzowie TVN mogą oglądać Weronikę Książkiewicz w serialu "Herkules", gdzie kreuje postać Sylwii Mazur. Tak aktorka mówi o swojej bohaterce:

Postać Sylwii w serialu „Herkules” jest taką kobietą bardzo silną, niezależną, kolorową, która robi zawsze, co chce. I nie zawsze robi to dobrze, ale pozwala sobie na te błędy… Jest chaotyczna. Nie dba za bardzo o wygląd. To jest fajne.
Weronika Książkiewicz

Zobaczcie całą rozmowę, by dowiedzieć się więcej.

220901 PLAYERLOVE Ksiazkiewicz balony_1

Autor: Małgorzata Czop

Reporter: Małgorzata Czop

Źródło: tvn.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości