"Mam ognisty temperament". Rozmawiamy z Walerią Gorobets 

"Mam ognisty temperament". Rozmawiamy z Walerią Gorobets
Gra w filmie, serialu i teatrze. Z powodzeniem i odwagą wkracza na aktorską ścieżkę. Małgorzata Czop w cyklu "playerlove" rozmawia z Walerią Gorobets o aktorstwie i jej najnowszych rolach.

Waleria Gorobets. Ognisty temperament

Waleria Gorobets to młoda i zdolna aktorka, która jeszcze na studiach nie może narzekać na brak zawodowych wyzwań. Niedawno debiutowała na deskach Teatru Ateneum u boku Agaty Kuleszy w spektaklu "To wiem na pewno". Widzowie TVN i TVN7 mogą oglądać ją w "Szadzi" i "Papierach na szczęście". Wkrótce pojawi się na dużym ekranie w pierwszym polskim filmie o zombie - "Apokawixa".

W rozmowie z Małgorzatą Czop w nowym sezonie "playerlove" Waleria Gorobets opowiedziała o swoim podejściu do zawodu, spotkaniu z Maćkiem Stuhrem i życiowej filozofii.

Apokawixa. To przyszło z wody

"Apokawixa" to pierwszy polskim film o zombie w reżyserii Xawerego Żuławskiego. Waleria Gorobets kreuje w tej produkcji postać Agi, która wraz ze znajomymi wyjeżdża nad morze, by świętować koniec roku szkolnego. Tak aktorka mówi o tym projekcie:

Zrobiliśmy film, gdzie z pozoru widzimy grupę nastolatków, która jedzie nad morze, chce przeżyć melanż życia i się świetnie bawić. Na początku wszystko idzie dobrze, ale później okazuje się, że człowiek nie szanuje planety i ta planeta postanawia się trochę zemścić…
Waleria Gorobets

Za kamerą "Apokawixy" stanął Xawery Żuławski. To reżyser, który lubi, kiedy film żyje. Daje aktorom dużo swobody i sam często zmienia scenariusz. Namawiał do improwizowania i dawał przestrzeń do tego, aby aktorzy wprowadzali do roli coś od siebie:

Miałam możliwość stworzyć tę postać tak, jak ją widzę
Waleria Gorobets

Papiery na szczęście i Szadź

Waleria Gorobets zagości w dwóch jesiennych produkcjach TVN Warner Bros. Discovery. Fani "Papierów na szczęście" będą mogli śledzić dalsze losy Niny, która postanowiła sporo namieszać w życiu Adama i Marty. Młoda dziewczyna w ciąży chce założyć rodzinę i zbudować dom.

(Nina) miesza strasznie. Nie powiedziałabym, że jest złą postacią. Ona po prostu nie wie, czego chce. Ja się zaskakuję, jak czytam kolejne scenariusze, w którym to idzie kierunku.
Waleria Gorobets

W "Szadzi" Waleria Gorobets wciela się w młodą Monikę Wolnicką. Powrót do przeszłości pozwoli nam odkryć kilka kart z jej życia, a także zaprowadzi w rejony mrocznych tajemnic. Aktorka opowiedziała o swoich doświadczeniach na planie, budowaniu postaci, którą widzowie już znają, a także spotkaniu z Maciejem Stuhrem, który w 3. sezonie serialu zajął się również reżyserią.

W szkole spotkałam się z Maćkiem Stuhrem. On mnie zaprosił do tej „Szadzi”, żebym grała młodą Monikę. (…) Gram ją, kiedy ma naście lat. To będą takie retrospekcje, ale bardzo ciekawe, bo mroczne…
Waleria Gorobets

Zobaczcie całą rozmowę, by dowiedzieć się więcej.

220818 PLAYERLOVE WALERIA balony

Autor: Małgorzata Czop

Reporter: Małgorzata Czop

Źródło: tvn.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości