"Jak ja to lubię robić". O aktorstwie rozmawiamy z Aleksandrą Adamską

"Jak ja to lubię robić". O aktorstwie rozmawiamy z Aleksandrą Adamską
Aleksandra Adamska podbiła serca widzów brawurowo wcielając się w postać Pati w serialu "Skazana". Zachwyca naturalnością i pomysłowością, a przed nią nowe zawodowe wyzwania. W rozmowie z Małgorzatą Czop opowiedziała o graniu snajperki, ważnych życiowych spotkaniach i 2. sezonie opowieści o Alicji Mazur.

Aleksandra Adamska. Szpilki i glany

Aleksandra Adamska ukończyła Wydział Aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie w specjalizacji wokalno-aktorskiej. Od lat gości na szklanym ekranie, a widzowie mogli ją poznać w takich produkcjach jak "Diagnoza" czy "Królestwo Kobiet". Jednak to rola Pati w serialu "Skazana" przyniosła jej rozpoznawalność i przyciągnęła uwagę widzów. Adamska stworzyła charyzmatyczną postać, która współdzieli celę z Alicją Mazur, graną przez Agatę Kuleszę. To właśnie za sprawą tej bohaterki pokazała wachlarz swoich aktorskich możliwości, udowadniając, że doskonale poradzi sobie zarówno w "szpilkach", jak i "glanach".

Na premierę czeka obecnie kilka produkcji z jej udziałem, m.in. "Skazana 2", "Ślub doskonały" czy tajemniczy projekt, o którym opowiedziała w wywiadzie. W rozmowie z Małgorzatą Czop zdradziła kulisy fizycznych przygotowań do nowej produkcji oraz opowiedziała o tym, co czeka Pati w kolejnych odcinkach serialu Playera.

Nowe wyzwania i Pati

Aleksandra Adamska jest aktywna w social mediach i wszyscy fani, którzy śledzą jej konto mogli obserwować, że aktorka przygotowywała się intensywnie do tajemniczego projektu. Nowa produkcja wymagała dużego zaangażowania fizycznego. W wywiadzie z cyklu "playerlove" Adamska opowiedziała trochę o czekającym na premierę filmie:

Będę grała najemniczkę. Będę snajperką. Myślę, że tyle mogę na razie powiedzieć. (…) Przygotowania były super. Mieliśmy bardzo dużo zajęć z komandosami, kaskaderami, którzy przygotowywali nas do tego, jak sprawnie obsługiwać się bronią, jak się wychylać, żeby nie zostać zastrzelonym. 
Aleksandra Adamska
Skazana 2: Aleksandra Adamska, Konrad Eleryk
Skazana 2: Aleksandra Adamska, Konrad Eleryk

W rozmowie z Małgorzatą Czop opowiedziała też o Pati, którą stworzyła w serialu "Skazana".

Bardzo się cieszę, że gram w „Skazanej” i mogłam pokazać się bez makijażu i tak wiele osób mnie naprawdę nie poznało. Sama mogłam doświadczyć swojego innego sposobu gry i już nie mówię o tym, jak wykreowałam Pati, tylko o tym, co poczułam w przypadku krótkometrażowego filmu „Ameryka”. Byłam tam taka nieładna i wtedy inaczej się gra. 

Nadchodzi Skazana 2!

Skazana 2 powróci do player.pl już 15 listopada. Widzowie będą mogli śledzić losy swoich ulubionych bohaterów, do których dołączą nowe postaci. Pati niezmiennie będzie dzielić celę z Alicją Mazur, ale na pewno czeka je kilka zawirować. Aleksandra Adamska opowiedziała o tym, co czeka nas w drugiej odsłonie produkcji.

(Między Alutą i Pati) będzie gorzej. Pojawi się jej córka. (…) Aluta była jej. Była jej mamą, przyjaciółką, powierniczką i nagle uwaga Alicji przenosi się na córkę, co jest zupełnie naturalne, ale Pati nie jest w stanie tego zrozumieć. Zaczyna być zazdrosna. Nie radzi sobie z emocjami. Nie lubi tej Hani.

Do obsady serialu dołączył Adam Woronowicz, który zagra nowego dyrektora zakładu karnego. Hepner nie będzie jednoznaczną postacią. Co myśli o nim Pati?

Pati lubi Hepnera. W jednym z pierwszych odcinków pozwala im zrobić jakąś imprezę na stołówce i to jest bilet, żeby go lubić. Pati jest w tym mało intuicyjna.

Ważne spotkania

W odcinku „playerlove” został również poruszony temat ważnych życiowych spotkań i osób, które zaznaczyły swoją obecność w życiu aktorki.

(Mam takie spotkania, które zostały), ale nie chcę o nich mówić, bo dały mi życiowe lekcje, ale to jest mocno prywatne. Pojawiły się w moim życiu, były bardzo silnie i silnie mnie pootwierały, bardzo silnie mnie zraniły. Ja już wiedząc, że mnie ranią, patrzyłam na to jak na lekcję, bardzo dużo przepłakałam, puściłam wolno. Wydawało mi się, że puściłam wolno, a potem się okazało, że w ogóle nie puściłam wolno, więc dalej procesowałam i dalej się przyglądałam. Jeszcze dziś mi się ta osoba śniła. I teraz jestem w etapie, że jestem bardzo jej wdzięczna. A jej dusza (…) jest bardzo dumna z tego, jaką piękną lekcję mi dała. 

Zobaczcie całą rozmowę, by dowiedzieć się więcej.

220921 PLAYERLOVE Adamska quiz balonowy_1

Autor: Małgorzata Czop

Reporter: Małgorzata Czop

Źródło: tvn.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości