"Jak ja to lubię robić". O aktorstwie rozmawiamy z Aleksandrą Adamską

"Jak ja to lubię robić". O aktorstwie rozmawiamy z Aleksandrą Adamską
Aleksandra Adamska podbiła serca widzów brawurowo wcielając się w postać Pati w serialu "Skazana". Zachwyca naturalnością i pomysłowością, a przed nią nowe zawodowe wyzwania. W rozmowie z Małgorzatą Czop opowiedziała o graniu snajperki, ważnych życiowych spotkaniach i 2. sezonie opowieści o Alicji Mazur.

Aleksandra Adamska. Szpilki i glany

Aleksandra Adamska ukończyła Wydział Aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie w specjalizacji wokalno-aktorskiej. Od lat gości na szklanym ekranie, a widzowie mogli ją poznać w takich produkcjach jak "Diagnoza" czy "Królestwo Kobiet". Jednak to rola Pati w serialu "Skazana" przyniosła jej rozpoznawalność i przyciągnęła uwagę widzów. Adamska stworzyła charyzmatyczną postać, która współdzieli celę z Alicją Mazur, graną przez Agatę Kuleszę. To właśnie za sprawą tej bohaterki pokazała wachlarz swoich aktorskich możliwości, udowadniając, że doskonale poradzi sobie zarówno w "szpilkach", jak i "glanach".

Na premierę czeka obecnie kilka produkcji z jej udziałem, m.in. "Skazana 2", "Ślub doskonały" czy tajemniczy projekt, o którym opowiedziała w wywiadzie. W rozmowie z Małgorzatą Czop zdradziła kulisy fizycznych przygotowań do nowej produkcji oraz opowiedziała o tym, co czeka Pati w kolejnych odcinkach serialu Playera.

Nowe wyzwania i Pati

Aleksandra Adamska jest aktywna w social mediach i wszyscy fani, którzy śledzą jej konto mogli obserwować, że aktorka przygotowywała się intensywnie do tajemniczego projektu. Nowa produkcja wymagała dużego zaangażowania fizycznego. W wywiadzie z cyklu "playerlove" Adamska opowiedziała trochę o czekającym na premierę filmie:

Będę grała najemniczkę. Będę snajperką. Myślę, że tyle mogę na razie powiedzieć. (…) Przygotowania były super. Mieliśmy bardzo dużo zajęć z komandosami, kaskaderami, którzy przygotowywali nas do tego, jak sprawnie obsługiwać się bronią, jak się wychylać, żeby nie zostać zastrzelonym. 
Aleksandra Adamska
Skazana 2: Aleksandra Adamska, Konrad Eleryk
Skazana 2: Aleksandra Adamska, Konrad Eleryk

W rozmowie z Małgorzatą Czop opowiedziała też o Pati, którą stworzyła w serialu "Skazana".

Bardzo się cieszę, że gram w „Skazanej” i mogłam pokazać się bez makijażu i tak wiele osób mnie naprawdę nie poznało. Sama mogłam doświadczyć swojego innego sposobu gry i już nie mówię o tym, jak wykreowałam Pati, tylko o tym, co poczułam w przypadku krótkometrażowego filmu „Ameryka”. Byłam tam taka nieładna i wtedy inaczej się gra. 

Nadchodzi Skazana 2!

Skazana 2 powróci do player.pl już 15 listopada. Widzowie będą mogli śledzić losy swoich ulubionych bohaterów, do których dołączą nowe postaci. Pati niezmiennie będzie dzielić celę z Alicją Mazur, ale na pewno czeka je kilka zawirować. Aleksandra Adamska opowiedziała o tym, co czeka nas w drugiej odsłonie produkcji.

(Między Alutą i Pati) będzie gorzej. Pojawi się jej córka. (…) Aluta była jej. Była jej mamą, przyjaciółką, powierniczką i nagle uwaga Alicji przenosi się na córkę, co jest zupełnie naturalne, ale Pati nie jest w stanie tego zrozumieć. Zaczyna być zazdrosna. Nie radzi sobie z emocjami. Nie lubi tej Hani.

Do obsady serialu dołączył Adam Woronowicz, który zagra nowego dyrektora zakładu karnego. Hepner nie będzie jednoznaczną postacią. Co myśli o nim Pati?

Pati lubi Hepnera. W jednym z pierwszych odcinków pozwala im zrobić jakąś imprezę na stołówce i to jest bilet, żeby go lubić. Pati jest w tym mało intuicyjna.

Ważne spotkania

W odcinku „playerlove” został również poruszony temat ważnych życiowych spotkań i osób, które zaznaczyły swoją obecność w życiu aktorki.

(Mam takie spotkania, które zostały), ale nie chcę o nich mówić, bo dały mi życiowe lekcje, ale to jest mocno prywatne. Pojawiły się w moim życiu, były bardzo silnie i silnie mnie pootwierały, bardzo silnie mnie zraniły. Ja już wiedząc, że mnie ranią, patrzyłam na to jak na lekcję, bardzo dużo przepłakałam, puściłam wolno. Wydawało mi się, że puściłam wolno, a potem się okazało, że w ogóle nie puściłam wolno, więc dalej procesowałam i dalej się przyglądałam. Jeszcze dziś mi się ta osoba śniła. I teraz jestem w etapie, że jestem bardzo jej wdzięczna. A jej dusza (…) jest bardzo dumna z tego, jaką piękną lekcję mi dała. 

Zobaczcie całą rozmowę, by dowiedzieć się więcej.

220921 PLAYERLOVE Adamska quiz balonowy_1

Autor: Małgorzata Czop

Reporter: Małgorzata Czop

Źródło: tvn.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości

"Autentyczni" obalają stereotypy. "W tym programie nie ma żadnej ściemy. Jest czysta prawda". Zobacz kulisy!

"Autentyczni" obalają stereotypy. "W tym programie nie ma żadnej ściemy. Jest czysta prawda". Zobacz kulisy!