"Ograniczenia są w naszej głowie". Rozmawiamy z Karoliną Gorczycą

"Ograniczenia są w naszej głowie". Rozmawiamy z Karoliną Gorczycą
"Ograniczenia są w naszej głowie". Rozmawiamy z Karoliną Gorczycą
playerlove: Koło fortuny z Karoliną Gorczycą
playerlove: Koło fortuny z Karoliną Gorczycą
Od zawsze wiedziała, że chce być aktorką. Stawia sobie wyzwania i konsekwentnie je realizuje. Karolina Gorczyca w rozmowie z Małgorzatą Czop opowiedziała o aktorstwie, spotkaniem oko w oko z rekinem i pracy nad serialem "Szadź".

Karolina Gorczyca. Gotowa na wyzwania

Karolina Gorczyca urodziła się 14 maja 1985 roku w Biłgoraju. Aktorka ukończyła PWST w Krakowie. Debiutowała na ekranie w 2007 roku, grając Kasię Darską, jedną z głównych ról w filmie Jerzego Stuhra "Korowód". Aktorkę można było oglądać w serialach "Usta, usta", "To nie koniec świata", "Singielka", "Ultraviolet", "Mały zgon" czy też "Szadź". Dość wcześnie wiedziała, że chce zostać aktorką i konsekwentnie dążyła do realizacji tego marzenia.

Przeczycie, że scena jest moim miejscem, pojawiło się w podstawówce, w szóstej, siódmej klasie. Wynikało z tego, że lubiłam żyć w swoim świecie. To wynikało z tego, że w jakiejś części nie akceptowałam świata, który mnie otaczał. Dziś, jako dorosły człowiek po wielu terapiach, wiem, że to była ucieczka od tego, co mnie otaczało.
Karolina Gorczyca

Karolina Gorczyca gra w teatrze, tworzy role w filmie i serialu, a także dubbinguje. Nie pozwala sobie na rutynę w tym zawodzie. Ma świadomość, że kariera potrafi być kapryśna i czasami trzeba poczekać na dobre role.

To jest trudny zawód. Trudno się w tym zawodzie wybić, przebić. Nie ma przepisu, jakim należy być, żeby być zauważonym. Czasami to jest kwestia pojawienia się w odpowiednim czasie z odpowiednimi ludźmi. Czasami to jest to, że ktoś musi dojrzeć do swojego momentu, bo nabiera jakiejś historii, szlachetności, prawdy. Każdy ma swoją linię na osi czasu.
Karolina Gorczyca

Wrońska w akcji!

Karolina Gorczyca w 2. sezonie dołączyła do obsady serialu "Szadź". Stworzyła postać komisarz Eweliny Wrońskiej, którą wraz z Mrówcem i Polkowską prowadzi śledztwo w sprawie Wolnickiego. To wyrazista bohaterka, która skrywa wiele tajemnic i niewiele o sobie mówi. Widzowie mogą zbierać o niej szczątkowe informacje, by stworzyć portret skomplikowanej kobiety, którą kiedyś łączyło coś z Mrówcem.

Wrońska pojawiła się w 2. sezonie "Szadzi", który reżyserował Sławek Fabicki. On miał pomysł, żeby Wrońskiej zrobić fryzurę. Chciał ją obciąć na łyso. Przeraziło mnie to. Powiedziałam, że fajny pomysł, ale jeszcze potrzebuję moich włosów do innych rzeczy i nie mogę się na to zgodzić. (...) Zgoliliśmy trochę włosy. Ta fryzura bardzo mi ją określiła. Jej sposób poruszania się, sposób bycia w relacjach z innymi.
Karolina Gorczyca

W sierpniu rozpoczęły się zdjęcia do czwartej serii jednego z najbardziej popularnych seriali Player Original. Premiera finałowego sezonu „Szadzi” planowana jest na wiosnę przyszłego roku.

To jest taki smutny moment pożegnania tej postaci i ludzi, z którymi się jest. Naprawdę ten nasz plan i ta ekipa jest wyjątkowo zgrana. Wyjątkowo zżyta ze sobą. Dawno nie byłam na takim planie, gdzie byłaby taka rodzinna atmosfera i sympatia między ludźmi.
Karolina Gorczyca

Zobaczcie całą rozmowę, by dowiedzieć się więcej.

Szadź 3 - co wydarzyło się w 3. sezonie?

Mija rok od próby zamordowania Lilii i ucieczki Piotra. Wolnicki (Maciej Stuhr) żyje w ukryciu w małej miejscowości. Dla lokalnych mieszkańców to tajemniczy nieznajomy, który stara się poukładać swoje życie na nowo. Jego mroczna natura nie daje jednak o sobie zapomnieć. Kogo wybierze na kolejną ofiarę? 

Agnieszka Polkowska (Aleksandra Popławska) zostaje zwolniona ze służby, ale sprawa Piotra nie daje jej spokoju. Ten umiejętnie zaciera za sobą ślady i podkłada dowody, które mogą świadczyć o jego śmierci. Mrówiec (Bartosz Gelner) i Wrońska (Karolina Gorczyca) pozostają w dochodzeniówce, ale czy zaryzykują własne kariery, by dopaść mordercę, oficjalnie uznanego za zmarłego? W życiu Piotra pojawia się Karolina (Magdalena Popławska). Ta znajomość przykuwa uwagę lokalnych mieszkańców, m.in. Maćka (Piotr Trojan) i jego matki, Miry (Jowita Budnik). 

Reporter: Małgorzata Czop

Źródło: tvn.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości