"Chciałam być bohaterką komedii romantycznych". Rozmawiamy z Iną Sobalą

"Chciałam być bohaterką komedii romantycznych". Rozmawiamy z Iną Sobalą
Na egzamin do szkoły aktorskiej poszła w dresie. Zawsze stara się żyć w zgodzie ze sobą. Ina Sobala w rozmowie z Małgorzatą Czop opowiedziała o swoim podejściu do zawodu, budowaniu postaci i serialu "Pati".

Ina Sobala. (Nie)skazana na aktorstwo

Ina Sobala ukończyła wydział Aktorski Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie - Filia we Wrocławiu. Na dużym ekranie zadebiutowała w filmie "Najlepszy" w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Później pojawiła się w kolejnych produkcjach tego reżysera, m.in. w "Chyłce" i "Behawioryście". Widzowie TVN mogli oglądać aktorkę w "39 i pół tygodnia", a także w "Zakochanych po uszy". Już 28 kwietnia wkroczy do świata Patrycji "Pati" Cichy, gdzie wcieli się w postać Majki.

Z wizytą w świecie Pati

Ina Sobala z chęcią opowiada o pracy na planie serialu "Pati", gdzie zagrała Majkę, czyli znajomą głównej bohaterki. Serial Playera jest opowieścią o losach Patrycji Cichy, którą widzowie mogli poznać w "Skazanej".

Bardzo dobrze czułam się na planie "Pati". (...) Wielkie chapeau bas dla reżysera Bartka (Bartłomiej Ignaciuk-przyp.red.) i producentki Kasi (Katarzyna Czarnecka-przyp.red.). Oni jak tacy mama i tata czuwali nad tym, żeby to wszystko wyglądało tak jak wyglądało. To była bardzo fajna i miła współpraca. Pilnowali, żeby wszyscy dobrze się czuli.
Ina Sobala

Majka jest dziewczyną, która pracuje wraz z Pati i Krystianem w nadmorskiej smażalni. Z boku przygląda się wydarzeniom z życia Cichy, ale z pewnością swoje ma za uszami. Czy będą przyjaciółkami? Tego dowiemy się, oglądając serial. Ina Sobala zdradziła tylko, że:

Mam takie przekleństwo, że zawsze gram takie wredne dziewczyny.
Ina Sobala

Aktorstwo pełne emocji

Ina Sobala emocjonalnie podchodzi do swojego zawodu. Opowiedziała o swojej pracy ze scenariuszem, budowaniu postaci i odkrywaniu ich cech charakteru czy przeszłości. Aktorka stara się wykorzystywać własne doświadczenia w pracy nad bohaterkami, choć sama podkreśla, że najczęściej przypadają jej czarne i "wredne" postaci, które są od niej bardzo dalekie.

Robię sobie pomosty między prywatnym życiem a moim postaciami. Oczywiście na ile mogę i na ile scenariusz pozwala.
Ina Sobala

By dowiedzieć się więcej, zobaczcie całą rozmowę.

Zobaczcie także:

playerlove: Ina Sobala w quizie balonowym

Autor: Małgorzata Czop

Reporter: Małgorzata Czop

Źródło: tvn.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości