"Bardzo dobrze czuję się w tym zawodzie". Rozmawiamy z Piotrem Trojanem

"Bardzo dobrze czuję się w tym zawodzie". Rozmawiamy z Piotrem Trojanem
Piotr Trojan to aktor wszechstronny, który świetnie odnajduje się w repertuarze komediowym i dramatycznym. Wkradł się w serca publiczności za sprawą roli Tomka Komendy w filmie „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. W rozmowie z Małgorzatą Czop opowiedział o nowym projekcie „Johnny”, roli w „Szadzi” oraz debiucie reżyserskim.

Piotr Trojan. Aktor wszechstronny

Piotr Trojan jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na wydziale aktorskim. Od lat można go podziwiać w teatrze, na szklanym ekranie i w kinie. Mistrz metamorfozy pojawił się w takich produkcjach, jak „Chce się żyć” czy „Kebab i horoskop”. Rozpoznawalność przyniosła mu rola Tomka Komendy w filmie Jana Holoubka „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Poruszająca produkcja przedstawia opartą na faktach historię młodego mężczyzny niewinnie skazanego na wieloletnie więzienie za wyjątkowo brutalną zbrodnię, której nie popełnił.

Aktora można obecnie oglądać w filmie „Johnny” opowiadającym historię niezwykłej przyjaźni ks. Jana Kaczkowskiego i młodego buntownika, którego poznaje w hospicjum oraz w trzecim sezonie serialu kryminalnego „Szadź”. Grana przez niego postać Maćka będzie ważnym ogniwem kryminalnej układanki.

W rozmowie z Małgorzatą Czop, w nowym sezonie „playerlove”, Piotr Trojan opowiedział o przygotowaniach do roli w „Johnnym”, spotkaniu z Maćkiem Stuhrem na planie „Szadzi” oraz miłości do kina.

Biograficzny Johnny

Na ekrany naszych kin wszedł film „Johnny”, który jest opowieścią o ks. Janie Kaczkowskim i jego podejściu do religii, ale przede wszystkim do głoszenia miłości bliźniego. Piotr Trojan wciela się w postać Patryka Galewskiego. Tak mówi o tym projekcie:

W Johnnym przede wszystkim stałem się kucharzem. Asystowałem w kuchni. Uczyłem się kroić, gotować, piec. To było piekło dla mnie…
Piotr Trojan
Spotkałem się z Patrykiem Galewskim, który jest wspaniałą osobą. Poznaliśmy się w Pucku. Oprowadził mnie po mieście, wziął mnie do swojej restauracji. (…) (Ten film) był też przygodą z ks. Kaczkowskim, którego – wstyd się przyznać – nie znałem. Nagle, jak odkryłem, co napisał, co zrobił, to sobie zdałem sprawę, że to jest jakiś gigant. Mega ważny gigant dla ludzi
Piotr Trojan

Mroczna Szadź w player.pl

Piotr Trojan dołączył do obsady serialu „Szadź”. 3. sezon produkcji skupia się na dalszych losach Piotra Wolnickiego, który teraz żyje w ukryciu w małej miejscowości. Dla lokalnych mieszkańców to tajemniczy nieznajomy, który stara się poukładać swoje życie na nowo. Jednym z mieszkańców jest Maciej, którego gra Trojan.

Nie gram uosobienia dobroci. (…) Podobał mi się 3. sezon „Szadzi” ze względu na scenariusz. Uważam, że (…) jest ona sam w sobie bardzo dobrze skonstruowanym serialem
Piotr Trojan

Aktor doskonale odnalazł się na planie produkcji i został dobrze przyjęty przez zgraną filmową ekipę:

To jest zawsze krępujące, kiedy wchodzisz w ekipę, która się dobrze zna, ale oni mnie przyjęli z otwartymi ramionami
Piotr Trojan

Aktorstwo to praca i zabawa

W odcinku „playerlove” został również poruszony temat aktorstwa i podejścia Piotra Trojana do swojego zawodu. Aktor tak odpowiedział na zadawane mu pytania:

Wyznaję coś takiego, co słyszałem od Agaty Kuleszy. Aktorstwo to jest taka zabawa w piaskownicy. Bawisz się w króla, mordercę, ale jak cię mama woła do domu to jesteś dalej sobą
Piotr Trojan

Zobaczcie całą rozmowę, by dowiedzieć się więcej.

229715 PLAYERLOVE s03 Trojan this or that_1

Autor: Małgorzata Czop

Reporter: Małgorzata Czop

Źródło: tvn.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości