"Aktorstwo jest dla mnie drogą". Rozmawiamy z Magdaleną Lamparską

"Aktorstwo jest dla mnie drogą". Rozmawiamy z Magdaleną Lamparską
Uporządkowana i ambitna całe serce wkłada w postaci, które tworzy. Uważna na drugiego człowieka i kobiecy potencjał. Magdalena Lamparska w rozmowie z Małgorzatą Czop w cyklu "playerlove" opowiedziała o fundacji Gerlsy, "Na twoim miejscu", buncie i podejściu do aktorstwa. Zobacz rozmowę!

Magdalena Lamparska. Rozwój to podstawa

Magdalena Lamparska jest absolwentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Od lat zachwyca widzów swoim kreacjami aktorskimi na dużym ekranie, w telewizji i na deskach teatru. Zagrała u boku takich aktorów jak Jessica Chastain czy Stephen Baldwin. Gra w Polsce, ale rozwija swoją karierę także w Stanach Zjednoczonych.

Aktorka debiutowała w filmie Michała Kwiecińskiego "Jutro idziemy do kina". Szerszej publiczności dała się poznać w serialu "39 i pół" i jego kontynuacji "39 i pół tygodnia". Ostatnio widzowie mogli ją oglądać w filmach z serii "365 dni", a także w produkcji TVN "Na twoim miejscu", gdzie wcielała się w ambitną i uwięzioną w korporacyjnym schemacie Edytę.

Ponadto współtworzy Fundację GERLSY, której celem jest tworzenie kobiecych historii i ich ekranizacja. To organiczna inicjatywa, która zajmuje się pisaniem scenariuszy, gdzie główne bohaterki to kobiety.

Dziewczyńskie historie

Magdalena Lamparska jest współzałożycielką fundacji Gerlsy, która skupia się na kobiecych tematach. Wraz z Olgą Bołądź i Jowitą Radzińską skupiają się na dziewczyńskich perspektywach w opowiadanych historiach.

Od 7 lat prowadzę fundację Gerlsy z moimi przyjaciółkami, która ma na celu opowiadanie herstory. Zajmujemy się dziewczyńskimi historiami w różnych sferach życia publicznego oraz takiego bardziej osobistego.
Magdalena Lamparska

Aktorka podkreśla, że sama stara się budować swoje postaci z dala od schematów i stereotypów. Edyta, postać z filmu "Na twoim miejscu", to bohaterka, która przełamuje schematy i pokazuje, że wszystko jest możliwe, trzeba tylko postawić na siebie.

Bardzo było trudne to, by stworzyć postać, która jest sztampowo napisana, ale widz ją polubi. (...) Ta postać była napisana dość agresywnie. Przeczytałam i wiedziałam, że będzie trudne to, by ją wasymilować w historię.
Magdalena Lamaprska
Na twoim miejscu: W filmie poruszamy aspekt społeczny

Uporządkowana buntowniczka

Magdalena Lamparska sprawia wrażenie bardzo uporządkowanej osoby. Małgorzata Czop zapytała aktorkę o okres buntu.

Spakowałam się i byłam modelką jak miałam naście lat. Powiedziałam do mojej mamy: "Pa, jadę do Paryża". Nie było wtedy telefonów komórkowych (...) i tak sobie pojechałam. Nie stała mi się żadna krzywda. Pojechałam do agencji. Były szersze plany obecności w agencji modowej. To jest bardzo ciężka praca. Dostałam się do szkoły aktorskiej i nie można tego było połączyć...
Magdalena Lamparska
Pojechałam z kolegą do Warszawy na jakiś casting. (...) To był casting do reklamy, nie do filmu. Jak wracaliśmy, to mieliśmy wypadek i złamałam kręgosłup.
Magdalena Lamparska

Aktorstwo to droga

Magdalena Lamparska podkreśla, że aktorstwo jest dla niej bardzo ważnym elementem życia. Nie mówi o nim jak o karierze, ale drodze, którą sama wybrała.

Aktorstwo dla mnie jest drogą. (...) Taką drogę sobie wybierasz, która jest niepewna, która jest bardzo twoja, autorska. Nie wyobrażam sobie innego życia.
Magdalena Lamparska

Zobaczcie całą rozmowę!

playerlove: Magdalena Lamparska w quizie "Pytanie na żądanie"

Autor: Małgorzata Czop

Reporter: Małgorzata Czop

Źródło: tvn.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości