Niezwykłe Stany Prokopa PRZED EMISJĄ W TV: Marcin Prokop odwiedza mormońską rodzinę

Niezwykłe Stany Prokopa PRZED EMISJĄ W TV: "Lubię to, w jaki sposób wiara daje mi moc", mówi Carrie, bohaterka nowego odcinka.
Marcin Prokop, postanowił na własne oczy zobaczyć, jak wygląda życie w społeczności mormońskiej. Jego podróż zaczyna się w Salt Lake City, stolicy stanu Utah, gdzie znajduje się największa na świecie świątynia mormońska i siedziba centralna kościoła. Nowy odcinek "Niezwykłych Stanów Prokopa" w poniedziałek 1 kwietnia o 11:05.

"Niezwykłe Stany Prokopa" - sezon 4., odcinek 5.

Mormoni, czyli członkowie Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, są jednym z najbardziej rozpoznawalnych wyznań w Stanach Zjednoczonych. Ich historia, począwszy od założyciela, Josepha Smitha, przez wieloletnie prześladowania, aż po współczesne dążenie do akceptacji społecznej, jest pełna fascynujących i kontrowersyjnych momentów.

Marcin spotyka się z przedstawicielką społeczności Mormonów, Carrie, aby dowiedzieć się więcej o ich wierzeniach i praktykach. Zostaje również zaproszony na rodzinne spotkanie z siostrą głównej bohaterki oraz jej mężem i dziećmi, aby na własne oczy zobaczyć, czy kontrowersje i mity dotyczące stylu życia Mormonów są prawdziwe.

Lubię to, w jaki sposób wiara daje mi moc. Były w moim życiu bardzo trudne chwile, w których zdecydowałam zawierzyć się Bogu i czerpać łaskę z odkupienia Jezusa Chrystusa. I smutek minął. Nie wiem, na czym to polega, ale w moim życiu to na pewno działa
- mówi Carrie

>>> Oglądaj "Niezwykłe Stany Prokopa" na player.pl <<<

Niezwykłe Stany Prokopa: Piąty odcinek już w Wielkanocny Poniedziałek

"Niezwykłe Stany Prokopa" - o czym jest program?

Program "Niezwykłe Stany Prokopa", to nie tylko podróżniczy przewodnik, ale też inspiracja do odkrywania świata na własną rękę. Dzięki niemu dowiemy się, jakie sekrety kryją znane nam miejsca i jak wiele jeszcze przed nami do odkrycia. Podczas tej wyprawy towarzyszył mu jego brat Sebastian, drugi operator Tomasz Borkowski i dźwiękowiec Tomasz Sikora.  Marcin Prokop, znany z umiejętności prowadzenia programów telewizyjnych, w tym projekcie przyjmuje rolę producenta, scenarzysty i reżysera nowej serii lubianego przez widzów programu.

Zobacz również:

Autor: Marta Kijewska

podziel się:

Pozostałe wiadomości