Nastolatki rządzą... kasą: Zobacz podsumowanie 2. odcinka!

Nastolatki rządzą... kasą: Zobacz podsumowanie 2. odcinka!

W drugim odcinku programu "Nastolatki rządzą... kasą" rządy w domu przejęła 17-letnia Jessica. Budżet jakim dysponowała to 18,5 tysiąca złotych. Czy dziewczynie wystarczyło pieniędzy do końca eksperymentu?

Za nami 2. odcinek nowego programu TVN - "Nastolatki rządzą... kasą". Pochodząca z Gryfic, Jessica, przejęła władzę nad miesięcznym budżetem swojej rodziny. Rodzice nastolatki prowadzą nadmorską restaurację o charakterze sezonowym. Dziewczyna ma jeszcze dwóch młodszych braci. Kwota, którą miała do dyspozycji to 18,5 tysiąca złotych. Zasady jakie wprowadziła w domu:

1) Harmonogram: kar i nagród (Za wykonanie danej czynności osoba, która ją wykonała otrzymuje pieniądze)

2) Miesiąc bez siłowni i kosmetyczki

3) Przez miesiąc rodzina Jessi użytkuje jeden samochód

4) Jessica ustala, co jedzą i gdzie jedzą.

Pierwszym zakupem na jaki się zdecydowała była torebka warta 4 tysiące. Jej plany budżetowe pokrzyżował niespodziewany wydatek taty. Nastolatka w pewnym momencie wpadła na pomysł, że może sprzedawać świeczki, które wcześniej sama zrobiła. Pomysł okazał się sukcesem, bo zarobiła 265 złotych. Rozliczając się z budżetu przed całą rodziną, Jessice zostało 406 złotych i 20 groszy.

O programie

Domowym budżetem zawiadują rodzice, a co stałoby się gdyby tę odpowiedzialność przekazać nastolatkom? W nowym programie „Nastolatki rządzą… kasą”, to właśnie oni przejmą władzę nad finansami całej rodziny. Przez miesiąc będą decydować o tym, na co przeznaczą pieniądze: czy opłacą rachunki i zadbają o zakupy do domu, czy skupią się na spełnieniu swoich marzeń? Jak rozłożą wydatki, by starczyło do końca miesiąca oraz jak, w tej nowej sytuacji, odnajdą się pozostali członkowie ich rodzin? Czy skutkiem eksperymentu będzie większe zrozumienie międzypokoleniowe? Wsparciem dla nastolatków i ich bliskich w trakcie programu będzie pedagog z powołania, nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem, Marcin Józefaciuk.

Program "Nastolatki rządzą... kasą" możecie oglądać w player.pl

Nastolatki rządzą... kasą, 2 odcinek

Nastolatki rządzą... kasą: Poznajcie bohaterów 2. odcinka!
Nastolatki rządzą... kasą: Poznajcie bohaterów 2. odcinka!
wideo 2/4