Nastolatki rządzą... kasą: To pierwsza taka sytuacja w programie! Sprawdź podsumowanie 7. odcinka.

Nastolatki rządzą... kasą: Podsumowanie 7. odcinka
W 7. odcinku władzę nad domowym budżetem przejęła 15-letnia Wiktoria! Jak sobie poradziła? Sprawdź!

15-letnia Wiktoria, wraz z rodzicami Justyną i Grzegorzem, mieszka w Kielcach. Dziewczyna uczy się w I klasie szkoły średniej o profilu mundurowym i marzy, by w przyszłości zostać policjantką. W wolnym czasie słucha muzyki pop, czyta kryminały i regularnie odwiedza swoje ulubione miejsce na mapie miasta - galerie handlowe. Nastolatka przywiązuje dużą wagę do swojego wizerunku i na jego kreowanie jest skłonna wydawać pokaźne sumy. 

Nastolatki rządzą... kasą, odcinek 7
Nastolatki rządzą, odcinek 7
Nastolatki rządzą
Nastolatki rządzą
Nastolatki rządzą
+21
Zobacz galerię

Mimo tego, że jej kieszonkowe wraz z bonusami od cioć i babć opiewało na kilkaset złotych, żeby spełnić wszystkie swoje zakupowe marzenia, finansowego ratunku Wiktoria często szukała w portfelu taty. To prawdziwa "córeczka tatusia" i to właśnie Grzegorz pozwalał córce na więcej, co nie zawsze podobało się mamie Justynie. Nastolatka do dyspozycji miała miesięczny budżet swojej rodziny, który opiewał na 10 000 złotych. 15-latka licząc pieniądze w walizce była podekscytowana, bo spodziewała się mniejszego budżetu. Z pomocą naszego prowadzącego - Marcina Józefaciuka stworzyła zasady, które panowały podczas miesiąca jej rządów:

1) Tata wyrzucał śmieci,

2) Mama sprzątała pokój Wiktorii,

3) Nastolatka miała prawo odmówić w przypadku pytania o pieniądze,

4) Rodzinne oglądanie filmów, przynajmniej raz w tygodniu.

Wiktoria od samego początku eksperymentu była bardzo ucieszona z faktu kwoty, którą miała do rozdysponowania. Pierwszym poważnym wydatkiem nastolatki była wycieczka do fryzjera, na którą przeznaczyła 900 złotych. Niestety, w pewnym momencie nastolatka wpadła w spiralę wydawania pieniędzy i powiększyła swoją kolekcje ubrań o kilka nowych pozycji. Rodzice widząc to co dzieje się z ich córką, postanowili interweniować rozmową na temat opłat, na które finalnie nie wystarczyło pieniędzy.

O programie

Domowym budżetem zawiadują rodzice, a co stałoby się gdyby tę odpowiedzialność przekazać nastolatkom? W nowym programie „Nastolatki rządzą… kasą”, to właśnie oni przejmą władzę nad finansami całej rodziny. Przez miesiąc będą decydować o tym, na co przeznaczą pieniądze: czy opłacą rachunki i zadbają o zakupy do domu, czy skupią się na spełnieniu swoich marzeń? Jak rozłożą wydatki, by starczyło do końca miesiąca oraz jak, w tej nowej sytuacji, odnajdą się pozostali członkowie ich rodzin? Czy skutkiem eksperymentu będzie większe zrozumienie międzypokoleniowe? Wsparciem dla nastolatków i ich bliskich w trakcie programu będzie pedagog z powołania, nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem, Marcin Józefaciuk.

Oglądaj "Nastolatki rządzą... kasą" w TVN i Player.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości