Nastolatki rządzą... kasą: Poznajcie bohaterów 6. odcinka! 

Nastolatki rządzą... kasą: Poznajcie bohaterów 6. odcinka!
Na toruńskim osiedlu w 2-pokojowym mieszkaniu żyje rodzina Kingi. 14-latka uczy się do zawodu fryzjerki, lubi słuchać rapu i spotykać się ze znajomymi ze skateparku. Żeby zapewnić bliskim życie na dobrym poziomie, jej mama pracuje na dwóch etatach, brat łączy naukę w klasie maturalnej z nocnym dorabianiem jako dostawca jedzenia, a ojczym często wyjeżdża w delegacje.
Nastolatki rządzą... kasą, odcinek 6
Nastolatki rządzą, odcinek 6
Nastolatki rządzą
Nastolatki rządzą
Nastolatki rządzą
+17
Zobacz galerię

Kindze zdarza się wydać całe kieszonkowe w ciągu 24 godzin i nawet kilka razy dziennie wysłać mamie sms-a z prośbą o szybki przelew. Jak poradzi sobie z zadbaniem o potrzeby wszystkich domowników? 

Nastolatka będzie w szoku, gdy dowie się, ile wynosi budżet 5-osobowej rodziny.  Na jakie własne zachcianki zdecyduje się wydać 1/4 tej kwoty? I jaka będzie jej pierwsza decyzja finansowa? Który z członków rodziny pod rządami Kingi będzie musiał wynieść się ze swojego pokoju i co okaże się punktem zapalnym w relacjach matki i nastoletniej córki?

Nastolatki rządzą, odcinek 6
Nastolatki rządzą, odcinek 6

O programie

Domowym budżetem zawiadują rodzice, a co stałoby się gdyby tę odpowiedzialność przekazać nastolatkom? W nowym programie „Nastolatki rządzą… kasą”, to właśnie oni przejmą władzę nad finansami całej rodziny. Przez miesiąc będą decydować o tym, na co przeznaczą pieniądze: czy opłacą rachunki i zadbają o zakupy do domu, czy skupią się na spełnieniu swoich marzeń? Jak rozłożą wydatki, by starczyło do końca miesiąca oraz jak, w tej nowej sytuacji, odnajdą się pozostali członkowie ich rodzin? Czy skutkiem eksperymentu będzie większe zrozumienie międzypokoleniowe? Wsparciem dla nastolatków i ich bliskich w trakcie programu będzie pedagog z powołania, nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem, Marcin Józefaciuk.

podziel się:

Pozostałe wiadomości