Nastolatki rządza... kasą: Kinga przejmuje władzę! Poznajcie zasady i miesięczny budżet nastolatki.

Nastolatki rządza... kasą: Poznajcie miesięczny budżet rodziny Kingi!
W 6. odcinku programu "Nastolatki rządzą... kasą" władzę nad domowym budżetem przejęła 14-letnia Kinga. Sprawdź, jakie zasady wprowadziła nastolatka.
Nastolatki rządzą, odcinek 6
Nastolatki rządzą, odcinek 6

Na toruńskim osiedlu w 2-pokojowym mieszkaniu żyje rodzina Kingi. 14-latka uczy się do zawodu fryzjerki, lubi słuchać rapu i spotykać się ze znajomymi ze skateparku. Żeby zapewnić bliskim życie na dobrym poziomie, jej mama pracuje na dwóch etatach, brat łączy naukę w klasie maturalnej z nocnym dorabianiem jako dostawca jedzenia, a ojczym często wyjeżdża w delegacje.

Nastolatki rządzą... kasą: Kinga ustaliła zasady na miesiąc swoich rządów!

Miesięczny budżet tej rodziny wynosi 11 tysięcy złotych, czym pozytywnie zaskoczyła się Kinga, która myślała, że dochody jej bliskich sięgają 3 tysięcy złotych. Zasady, które wprowadziła na czas swoich rządów:

1) Więcej wspólnego, rodzinnego czasu.

2) Za Zaoszczędzone pieniądze zostanie zrobiony remont pokoju Kingi.

3) Młodszy brat wyprowadzi się z jej pokoju.

4) W domu pojawi się zwierzę.

Nastolatki rządzą, odcinek 6
Nastolatki rządzą, odcinek 6

O programie

Domowym budżetem zawiadują rodzice, a co stałoby się gdyby tę odpowiedzialność przekazać nastolatkom? W nowym programie „Nastolatki rządzą… kasą”, to właśnie oni przejmą władzę nad finansami całej rodziny. Przez miesiąc będą decydować o tym, na co przeznaczą pieniądze: czy opłacą rachunki i zadbają o zakupy do domu, czy skupią się na spełnieniu swoich marzeń? Jak rozłożą wydatki, by starczyło do końca miesiąca oraz jak, w tej nowej sytuacji, odnajdą się pozostali członkowie ich rodzin? Czy skutkiem eksperymentu będzie większe zrozumienie międzypokoleniowe? Wsparciem dla nastolatków i ich bliskich w trakcie programu będzie pedagog z powołania, nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem, Marcin Józefaciuk.

Oglądaj "Nastolatki rządzą... kasą" w TVN i Player.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości