Nastolatki rządzą... kasą: Jessica prosi o rozmowę Marcina Józefaciuka.

Nastolatki rządzą... kasą: Jessica prosi o rozmowę Marcina Józefaciuka.
Są rzeczy, które sprawiają Jessice większe lub mniejsze problemy, dlatego zdecydowała się poprosić o pomoc prowadzącego program.
Nastolatki rządzą, odcinek 2
Nastolatki rządzą, odcinek 2

Po udanym początku zarządzania rodzinnym budżetem w Jessice pojawiły się wątpliwości, które chciała przegadać z Marcinem Józefaciukiem. Dziewczyna nie potrafi sama podejmować decyzji, co wspomina w rozmowie - Najpierw zapytam się o zdanie taty, mamy, brata, babci i na podstawie ich rad podejmę decyzję. Prowadzący zasugerował nastolatce, że takie działanie jest po części łatwiejsze dla niej, bo pozbywa się części odpowiedzialności za podjętą decyzję. W momencie gdy Marcin zapytał - Co Ty myślisz o sobie? - dziewczyna wzruszyła się i powiedziała, co tak naprawdę myśli.

Nastolatki rządzą, odcinek 2
Nastolatki rządzą, odcinek 2

O programie

Domowym budżetem zawiadują rodzice, a co stałoby się gdyby tę odpowiedzialność przekazać nastolatkom? W nowym programie „Nastolatki rządzą… kasą”, to właśnie oni przejmą władzę nad finansami całej rodziny. Przez miesiąc będą decydować o tym, na co przeznaczą pieniądze: czy opłacą rachunki i zadbają o zakupy do domu, czy skupią się na spełnieniu swoich marzeń? Jak rozłożą wydatki, by starczyło do końca miesiąca oraz jak, w tej nowej sytuacji, odnajdą się pozostali członkowie ich rodzin? Czy skutkiem eksperymentu będzie większe zrozumienie międzypokoleniowe? Wsparciem dla nastolatków i ich bliskich w trakcie programu będzie pedagog z powołania, nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem, Marcin Józefaciuk.

Wszystkie odcinke "Nastolatki rządzą... kasą" obejrzysz w Player.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości

MasterChef Nastolatki: Rozkoszny podaje przepis na sukces w programie!

MasterChef Nastolatki: Rozkoszny podaje przepis na sukces w programie!

Zobacz pierwszy fragment The Traitors. Zdrajcy przed premierą! Malwina powitała uczestników w zamku

Zobacz pierwszy fragment The Traitors. Zdrajcy przed premierą! Malwina powitała uczestników w zamku

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie