Nastolatki rządzą... kasą: Jaki budżet dostał Igor?

Nastolatki rządzą... kasą: Jaki budżet dostał Igor?
17-letni Igor na miesiąc przejął władzę nad budżetem i domowymi zasadami. Kto niespodziewanie okaże się mieć najwięcej przeciwko wprowadzonym przez nastolatka zasadom? Na co Igor wyda już na początku eksperymentu 2000 zł? I dlaczego prowadzący postanowi zainterweniować?
Nastolatki rządzą... kasą, odcinek 10
Nastolatki rządzą, odcinek 10
Nastolatki rządzą, odcinek 10
Nastolatki rządzą, odcinek 10
Nastolatki rządzą, odcinek 10
+7
Zobacz galerię

17-latek wprowadził następujące zasady:

1) Igor decyduje o rozdysponowaniu obowiązków

2) System kar pieniężnych - za niewykonanie zadania Igor potrącał 10-20 złotcyh. Na koniec każdego tygodnia nastolatek oceniał, kto wywiązuje się ze swoich obowiązków najlepiej i nagradzał go banknotem o nominale 50 złotych.

3) Ograniczenie słodyczy i napojów gazowanych.

4) 200 złotych kieszonkowego dla każdego.

5) Cała rodzina je jeden posiłek razem.

O programie

Domowym budżetem zawiadują rodzice, a co stałoby się gdyby tę odpowiedzialność przekazać nastolatkom? W nowym programie „Nastolatki rządzą… kasą”, to właśnie oni przejmą władzę nad finansami całej rodziny. Przez miesiąc będą decydować o tym, na co przeznaczą pieniądze: czy opłacą rachunki i zadbają o zakupy do domu, czy skupią się na spełnieniu swoich marzeń? Jak rozłożą wydatki, by starczyło do końca miesiąca oraz jak, w tej nowej sytuacji, odnajdą się pozostali członkowie ich rodzin? Czy skutkiem eksperymentu będzie większe zrozumienie międzypokoleniowe? Wsparciem dla nastolatków i ich bliskich w trakcie programu będzie pedagog z powołania, nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem, Marcin Józefaciuk.

Oglądaj "Nastolatki rządzą... kasą" w TVN i Player.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości