Nastolatki rządzą... kasą: Antoni poznał budżet i wprowadził swoje zasady! [Zobacz]

Nastolatki rządzą... kasą: Antoni wprowadził swoje zasady
W 8. odcinku "Nastolatki rządza... kasą" władzę nad budżetem przejął Antoni. Jak lubiący imprezy ze znajomymi nastolatek poradzi sobie z odpowiedzialnością za całą rodzinę?
Nastolatki rządzą.. kasą: Poznajcie budżet rodziny Antoniego!
Nastolatki rządzą, odcinek 8
Nastolatki rządzą, odcinek 8

W Warszawie wraz z rodzicami i dwojgiem młodszego rodzeństwa mieszka 17-letni Antoni. Choć uczy się w technikum budowlanym, przyszłość wiąże raczej z biznesem motoryzacyjnym lub własną marką ubrań. Marzy o tym, by zarabiać 20 tysięcy złotych. Antoni nie żałuje pieniędzy na uzupełnianie swojej szafy. Ma w niej dres za 800 złotych, kurtkę za 1300 złotych i bluzę, która kosztowała pół tysiąca. Jego mama Ewelina jest zdania, że mógłby wybierać nieco tańsze rzeczy.

Budżet 5-osobowej rodziny znacznie się pogorszył po tym, jak tata nastolatka musiał zamknąć własną interes. Zarobki rodziny spadły praktycznie o połowę! Antek ma do dyspozycji 6600 złoty plus dodatkową zapomogę od dziadków w wysokości 2000 złotych. Nastolatek szybko wziął się za ustalanie swoich zasad. Oto, co zaproponował:

1) Antek będzie robił listę zakupów po to by zaoszczędzić i nie wyrzucać jedzenia.

2) Tata Antoniego do pracy będzie podróżował komunikacją miejską.

3) W tygodniu znajomi nastolatka mogą siedzieć u niego do 23:00.

4) Antek odpuszcza korepetycje z matematyki na miesiąc i uczy się sam w domu.

5) Po 50 złotych kieszonkowego dla rodziców.

6) Samodzielny wyjazd do Zakopanego na weekend.

Co okaże się dla 17-latka największym wyzwaniem podczas pierwszych dni swoich rządów?

Nastolatki rządzą, odcinek 8
Nastolatki rządzą, odcinek 8

O programie

Domowym budżetem zawiadują rodzice, a co stałoby się gdyby tę odpowiedzialność przekazać nastolatkom? W nowym programie „Nastolatki rządzą… kasą”, to właśnie oni przejmą władzę nad finansami całej rodziny. Przez miesiąc będą decydować o tym, na co przeznaczą pieniądze: czy opłacą rachunki i zadbają o zakupy do domu, czy skupią się na spełnieniu swoich marzeń? Jak rozłożą wydatki, by starczyło do końca miesiąca oraz jak, w tej nowej sytuacji, odnajdą się pozostali członkowie ich rodzin? Czy skutkiem eksperymentu będzie większe zrozumienie międzypokoleniowe? Wsparciem dla nastolatków i ich bliskich w trakcie programu będzie pedagog z powołania, nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem, Marcin Józefaciuk.

Oglądaj "Nastolatki rządzą... kasą" w TVN i Player.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości