"Milionerzy". Czym jest kłoda konia? Pytanie za 250 tys. zł było dla Ewy za trudne

Milionerzy: Czym jest kłoda konia?
"Milionerzy", odc. 711. Ewa Kubcza-Dowejko z Barlinka dotarła do pytania za ćwierć miliona złotych. Po jego usłyszeniu pożałowała, że nie zachowała koła ratunkowego — telefonu do przyjaciela.

"Milionerzy" - Ewa Kubczak-Dowejko, jakie usłyszała pytania?

Ewa przyjechała z Barlinka i z wykształcenia jest ekonomistką. W życiu zawodowym pracuje jako lektorka języka angielskiego. W "kto pierwszy, ten lepszy" była jedyną osobą, która udzieliła prawidłowej odpowiedzi.

Ewa szybko odpowiada na początkowe pytania. Schody zaczynają się przy trzecim.

Która z piosenkarek nagrała utwór promujący film "Smerfy, poszukiwacze zaginionej wioski"?

A) Ewa Farna,

B) Margaret,

C) Monika Lewczuk,

D) Edyta Górniak

Ewa po usłyszeniu pytania, obstawiała, że padnie zagraniczne nazwisko, ale wszystkie cztery możliwe odpowiedzi, które przeczytał Hubert, to polskie wokalistki.

- Naprawdę, nie wiem i nie strzelę, więc poproszę o zamianę pytania ostatecznie - zdecydowała Ewa.

Artystką, która nagrała utwór do filmu jest Margaret. Nosi nazwę "Blue Vibes".

W tej sytuacji Ewa po raz drugi stanęła przed szansą wygrania 75 tysięcy złotych. Pytanie brzmiało:

Krakowska maczanka to:

A) wnuczka pizzy,

B) siostra hot-doga,

C) córka coli,

D) prababka burgera

- Kojarzy mi się to z jakąś bułką. Sama wybrałabym między A i D. Wnuczka pizzy, czyli coś nowszego niż pizza. A tu mamy prababka burgera, czyli coś starszego niż burger. I to by mi pasowało do tego pomysłu, że to jest bułka. Poproszę Cię, Hubert, ostatecznie o odpowiedź D - zdecydowała Ewa.

Krakowska maczanka to była potrawa biednych studentów. Składała się z najtańszej bułki przełożonej resztkami karkówki i sosu, a dzisiaj to słynny przysmak Prababka burgera to poprawna odpowiedź. Ewa wygrywa 75 tysięcy, a chwilę później szybko zgarnia 125 tysięcy złotych, odpowiadając na pytanie w kilkanaście sekund.

Milionerzy: Kto nagrał utwór promujący "Smerfy. Poszukiwacze zaginionej wioski"?

Ewa staje przed szansą wygrania ćwierć miliona złotych. Pytanie brzmi:

Kłoda konia to jego:

A) łeb

B) szyja

C) tułów

D) tylna noga

- I tu przydałby mi się telefon do przyjaciela, do taty. Tata miał kiedyś konia - komentuje Ewa. Zawodniczka boi się zaryzykować utratę tak dużej kwoty i postanawia przerwać grę i wrócić do domu z 125 tysiącami złotych.

Decyzja okzuje się słuszna. Gdyby Ewa zaznaczyła odpowiedź D, którą obstawiała, straciłaby 85 tysięcy złotych. Kłoda konia to jego tułów, czyli odpowiedź C.

Oglądaj "Milionerów" w Max oraz TVN dziś o 20:55.

Ile osób wygrało milion w "Milionerach"?

Do tej pory mieliśmy siedmiu milionerów w polskiej edycji programu. Krzysztof Wójcik sięgnął po najwyższą nagrodę w 2010 roku. W 2018 roku emerytowana nauczycielka Maria Romanek została drugą polską milionerką, a jako trzecia, w 2019 roku, czek otrzymała Kasia Kant-Wysocka. Dwa lata później bank rozbił muzykolog Jacek Iwaszko, a w 2022 roku piątym milionerem został Tomasz Orzechowski, który zasłynął niezwykle opanowaną grą. Na początku 2024 roku szóstym milionerem został Mateusz Żaboklicki. Tomek Boruch dołącza do grona zwycięzców jako siódmy.

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?