Milionerzy. Kto był premierem w 2001 roku?

videoframe_15994
Milionerzy: Dominika ma 40 tysięcy i komplet pytań
Jak grała Dominika Szulik w "Milionerach"?

Dominika Szulik z Warszawy liczyła, że wygrana w "Miloinerach" pozwoli jej polecieć w wymarzoną podróż poślubną. Przy pytaniu za 40 tysięcy mocno ryzykowała.

Dominika Szulik podchodzi z Warszawy i jest prawniczką. Do programu przyszła z jasnym celem: wygrać pieniądze na wymarzoną, spóźnioną podróż poślubną do Japonii. Dominika do pytania za 40 tysięcy złotych dotarła bez użycia jakiegokolwiek koła ratunkowego. Walcząc o kwotę gwarantowaną długo zastanawiala się, czy nie poprosić o pomoc i nie zadzwonić do męża.

Park Narodowy "Ujście Warty" utworzono w 2001 roku za premierostwa:

A) Tadeusza Mazowieckiego,

B) Hanny Suchockiej,

C) Jerzego Buzka

D) Kazimierza Marcinkiewicza

- Wydaje mi się, że wiem, ale muszę się jeszcze raz przyjrzeć temu pytaniu, żeby odpowiedzieć - stwierdziła Dominika. Długo zastanawiała się czy nie zadzownić może do męża, który na pewno zdałby odpowiedź, ale ostatecznie uznała, że poradzi sobie z pytaniem sama i zaznaczyła odpowiedź C.

Jerzy Buzek był prezesem Rady Ministrów w latach 1997 - 2001. Dominika wygrywa gwarantowane 40 tysięcy złotych.

Oglądaj "Milionerów" w Max oraz TVN dziś o 20:55.

Ile osób wygrało milion w "Milionerach"?

Do tej pory mieliśmy siedmiu milionerów w polskiej edycji programu. Krzysztof Wójcik sięgnął po najwyższą nagrodę w 2010 roku. W 2018 roku emerytowana nauczycielka Maria Romanek została drugą polską milionerką, a jako trzecia, w 2019 roku, czek otrzymała Kasia Kant-Wysocka. Dwa lata później bank rozbił muzykolog Jacek Iwaszko, a w 2022 roku piątym milionerem został Tomasz Orzechowski, który zasłynął niezwykle opanowaną grą. Na początku 2024 roku szóstym milionerem został Mateusz Żaboklicki. Tomek Boruch dołącza do grona zwycięzców jako siódmy.

podziel się:

Pozostałe wiadomości