Kogo śliną wymieszaną z ziemią uzdrowił Jezus? Daniel kombinował, kombinował i wykombinował

Milionerzy: Czy znasz tę historię z Ewangelii św. Jana?
Daniel Świątoniowski przy pytaniu za 125 tysięcy złotych musiał wykazać się wiedzą z Ewangelii św. Jana. Udowodnił też, że czasem dobrze po prostu chwilę się zastanowić.

Jak przebiegła gra Daniela w Milionerach?

Daniel najszybciej rozwiązał zadanie matematyczne w "kto pierwszy, ten lepszy" i zasiadł przed Hubertem Urbańskim. Po pierwszym trzech pytaniach nadal miał wszystkie koła ratunkowe. Walcząc o pięć tysięcy złotych poprosił o pomoc publiczność, która w pytaniu o rodzaj pompek niemal jednogłośnie wskazała prawidłową odpowiedź. Wiedza z zakresu historii Polski pozwoliła Danielowi podwoić wygraną i już po chwili miał 10 tysięcy złotych. Gracz sprawnie dotarł do gwarantowanego progu i mógł cieszyć się pewnymi 40 tysiącami złotych i dodatkowym kołem ratunkowym.

Ponad połowa zasobów słodkiej wody znajduje się:

A: w Wielkich Jeziorach

B: w jeziorze Bajkał

C: w Himalajach

D: na Antarktydzie

- W końcu jakieś proste pytania zadajesz - skomentował Daniel i po kilku sekundach poprosił o zaznaczenie odpowiedzi D. Ponad 70% zasobów słodkiej wody znajduje się właśnie na Antarktydzie.

Milionerzy: Gdzie znajduje się ponad połowa zasobów wody słodkiej?

Czy równie szybko padła odpowiedź za 125 tysięcy złotych?

Kogo śliną wymieszaną z ziemią uzdrowił Jezus wg Ewangelii św. Jana?

A: cukrzyka

B: zadżumionego

C: alergika

D: niewidomego

- A, C odpada na pewno. Chciałem zaznaczyć zadżumionego, ale chyba ten niewidomy przekonuje mnie bardziej (...) Ile by tego zadżumionego musiałby smarować tą ziemią, a oczy mamy niewielkie - wydedukował Daniel i już po chwili miał 125 tysięcy złotych. Uzdrowiony opowiadając faryzeuszom o Jezusie powiedział tak: "Nie wiem tylko tyle, byłem niewidomy, a teraz widzę".

Oglądaj "Milionerów" w Max oraz TVN dziś o 20:55.

Ile osób wygrało milion w "Milionerach"?

Do tej pory mieliśmy siedmiu milionerów w polskiej edycji programu. Krzysztof Wójcik sięgnął po najwyższą nagrodę w 2010 roku. W 2018 roku emerytowana nauczycielka Maria Romanek została drugą polską milionerką, a jako trzecia, w 2019 roku, czek otrzymała Kasia Kant-Wysocka. Dwa lata później bank rozbił muzykolog Jacek Iwaszko, a w 2022 roku piątym milionerem został Tomasz Orzechowski, który zasłynął niezwykle opanowaną grą. Na początku 2024 roku szóstym milionerem został Mateusz Żaboklicki. Tomek Boruch dołącza do grona zwycięzców jako siódmy.

Reporter: Anna Szafrańska

Źródło: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?