Do czego miał służyć fotorewolwer Brandla? Mina Ani nie wróży nic dobrego

Milionerzy: Do czego miał służyć fotorewolwer Brandla? Ania nie wiedziała i zdecydowała się na strzał
Anna Przybył-Prange kontynuowała swoją grę w programie "Milionerzy". Poznanianka stanęła przed szansą wygrania 125 tysięcy złotych.

Anna przyjechała z Poznania i jest emerytowaną nauczycielką biologii. W "kto pierwszy, ten lepszy" dwukrotnie była druga. Za trzecim razem pokonała rywala o jedną setną sekundy.

"Milionerzy". Fotorewolwer Brandla - do czego służy?

Anna miała w grze dużo szczęścia. Każda kolejna odpowiedź była zapowiedzią, że możemy spodziewać się pytań o naprawdę duże pieniądze. Po dobrnięciu do progu gwarantowanego Anna wykorzystała ostatnie dwa koła na pytanie za 75 tysięcy i stanęła przed szansą wygrania 125 tysięcy złotych.

Fotorewolwer Brandla był ponoć jedną z pierwszych konstrukcji do:

A) mierzenia prędkości aut

B) uśmiercania światłem

C) robienia zdjęć z ręki

D) ćwiczeń strzeleckich

- To 75 to i tak jest super kwota dla emeryta - stwierdziła Anna, gotowa wycofać się z gry. Po chwili jednak zdecydowała się na strzał i zaznaczyła odpowiedź D). I przegrała.

Okazało sie, że Konrad Brandl był znanym warszawskim fotografem i wynalazcą. Sworzył ręczny aparat fotograficzny, umożliwający szybkie robienie zdjęć z ręki.

Oglądaj "Milionerów" w Max oraz TVN dziś o 20:55.

Ile osób wygrało milion w "Milionerach"?

Do tej pory mieliśmy siedmiu milionerów w polskiej edycji programu. Krzysztof Wójcik sięgnął po najwyższą nagrodę w 2010 roku. W 2018 roku emerytowana nauczycielka Maria Romanek została drugą polską milionerką, a jako trzecia, w 2019 roku, czek otrzymała Kasia Kant-Wysocka. Dwa lata później bank rozbił muzykolog Jacek Iwaszko, a w 2022 roku piątym milionerem został Tomasz Orzechowski, który zasłynął niezwykle opanowaną grą. Na początku 2024 roku szóstym milionerem został Mateusz Żaboklicki. Tomek Boruch dołącza do grona zwycięzców jako siódmy.

Reporter: Anna Szafrańska

Źródło: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości