"Milionerzy". Czym jest famuła? Mało kto zna odpowiedź na to pytanie

Milionerzy: Anna skorzystała z opcji zamiany pytania i nie poprawiło to jej sytuacji
Anna Przybył-Prange kontynuowała swoją grę w programie "Milionerzy". Ostatni odcinek zakończyła na pytaniu za pięć tysięcy złotych. Jak wyglądała jej gra?

Anna przyjechała z Poznania i jest emerytowaną nauczycielką biologii. W "kto pierwszy, ten lepszy" dwukrotnie była druga. Za trzecim razem pokonała rywala o jedną setną sekundy.

Anna miała w grze dużo szczęścia. Każda kolejna odpowiedź była zapowiedzią, że możemy spodziewać się pytań o naprawdę duże pieniądze. Po dobrnięciu do progu gwarantowanego Anna wykorzystała ostatnie dwa koła na pytanie za 75 tysięcy.

Famuła to polewka z rozgotowanych owoców i mąki, a także:

A: sława

B: chwała

C: rodzina

D: juczne zwierzę

Anna od razu poprosiła o skorzystanie z koła ratunkowego - zamiana pytania. A czym jest famuła? Według Słownika Języka Polskiego to żartobliwe określenie na rodzinę, bliższą i dalszą.

Kolejne pytanie, które usłyszała brzmiało:

Memiczny komentarz do sytuacji, kiedy ktoś chce zrobić coś, co jest uważane za niemożliwe lub lekkomyślne, to:

A: "podtrzymaj mnie na duchu"

B: "powstrzymaj się od uwag"

C: "potrzymaj mi piwo"

D: "potrzymaj mi marynarkę"

- Zadzwońmy do Ryszarda, co tam będzie siedzieć - uznała Anna. Mąż nie znał odpowiedzi i w ostatnich sekundach rozmowy wskazał C, podkreślając, że to strzał. Anna zdecydowanie bardziej skłaniała się ku "potrzymaj mi marynarkę", ale stwierdza, że zaufa mężowi. I słusznie.

Oglądaj "Milionerów" w Max oraz TVN dziś o 20:55.

Ile osób wygrało milion w "Milionerach"?

Do tej pory mieliśmy siedmiu milionerów w polskiej edycji programu. Krzysztof Wójcik sięgnął po najwyższą nagrodę w 2010 roku. W 2018 roku emerytowana nauczycielka Maria Romanek została drugą polską milionerką, a jako trzecia, w 2019 roku, czek otrzymała Kasia Kant-Wysocka. Dwa lata później bank rozbił muzykolog Jacek Iwaszko, a w 2022 roku piątym milionerem został Tomasz Orzechowski, który zasłynął niezwykle opanowaną grą. Na początku 2024 roku szóstym milionerem został Mateusz Żaboklicki. Tomek Boruch dołącza do grona zwycięzców jako siódmy.

Reporter: Anna Szafrańska

Źródło: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości