Jak słownik tłumaczy czeskie: dreveny kocur?

Milionerzy
Milionerzy: Co oznacza czeskie słowo dreveny kocur?
Daniel Świątoniowski usłyszał pytanie za 250 tysięcy złotych, i to dwukrotnie. Z udzieleniem odpowiedzi miał jednak spory problem.

Jak przebiegła gra Daniela w Milionerach?

Daniel najszybciej rozwiązał zadanie matematyczne w "kto pierwszy, ten lepszy" i zasiadł przed Hubertem Urbańskim. Po pierwszym trzech pytaniach nadal miał wszystkie koła ratunkowe. Walcząc o pięć tysięcy złotych poprosił o pomoc publiczności, która w pytaniu o rodzaj pompek niemal jednogłośnie wskazała prawidłową odpowiedź. Wiedza z zakresu historii Polski pozwoliła Danielowi podwoić wygraną i już po chwili miał 10 tysięcy złotych. Gracz sprawnie dotarł do gwarantowanego progu i mógł cieszyć się pewnymi 40 tysiącami złotych i dodatkowym kołem ratunkowym. Wygranie 75, a zaraz potem 125 tysięcy złotych okazało się formalnością.

Pytanie za ćwierć miliona złotych brzmiało:

Jaką budowlę najbardziej przypomina grafika z flagi UNESCO?

A) wieżę Eiffla

B) Partenon

C) Kreml

D) Empire State Building

- Zadzwońmy do przyjaciela, Grześka, ostatecznie - zdecydował Daniel. Rozmowa trwała do ostatniej sekundy, niestety szwagier nie potrafił wskazać jakiejkolwiek z odpowiedzi. Daniel wykorzystuje ostatnie koło ratunkowe i prosi o zamianę pytania. A co przypomina budowla na fladze UNESCO? Partenon. Gracz po raz drugi słyszły pytanie za ćwierć miliona złotych, które brzmi:

Czeskie słowa dreveny kocur słowniki tłumaczą jako:

A) wiewiórka

B) wiskozowy koc

C) narzędzie kata

D) drewniany kocur

Daniel od razu dał do zrozumienia, że nie zna prawidłowej odpowiedzi. Po chwili namysłu uznał, że dreveny kocur oznacza wiewiórkę i poprosił o zaznaczenie tej odpowiedzi. Niestety, drevny kocur oznacz: drewniany kocur.

Daniel opuścił studio z 40 tysiącami złotych.

Oglądaj "Milionerów" w Max oraz TVN dziś o 20:55.

Ile osób wygrało milion w "Milionerach"?

Do tej pory mieliśmy siedmiu milionerów w polskiej edycji programu. Krzysztof Wójcik sięgnął po najwyższą nagrodę w 2010 roku. W 2018 roku emerytowana nauczycielka Maria Romanek została drugą polską milionerką, a jako trzecia, w 2019 roku, czek otrzymała Kasia Kant-Wysocka. Dwa lata później bank rozbił muzykolog Jacek Iwaszko, a w 2022 roku piątym milionerem został Tomasz Orzechowski, który zasłynął niezwykle opanowaną grą. Na początku 2024 roku szóstym milionerem został Mateusz Żaboklicki. Tomek Boruch dołącza do grona zwycięzców jako siódmy.

Reporter: Anna Szafrańska

Źródło: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?