Zobaczcie wyjątkowy wywiad z Dominiką Kulczyk. Reporterka realizująca serial dokumentalny "Efekt Domina" opowiedziała o swoich doświadczeniach z podróży do Kostaryki.
Obejrzyjcie podsumowanie finałowego odcinka najnowszej serii programu Efekt Domina!
Nie możecie się doczekać emisji najnowszego odcinka? Zobaczcie już teraz fragment najnowszego odcinka "Efekt Domina".
La Carpio – slumsy położone w stolicy Kostaryki, San José, kojarzą się z głównie z biedą i brutalną przestępczością. Większość mieszkańców tej dzielnicy to migranci i uchodźcy z Nikaragui, która od dekad cierpi z powodu niestabilności politycznej. Zobaczcie fragment przed emisją w telewizji!
Ujawniamy tajemnice nadchodzącego odcinka! Obejrzyjcie zwiastun, emisja już w niedzielę o 11.30 na antenie TVN. Dominika Kulczyk w ósmym odcinku swojego serialu dokumentalnego „Efekt Domina” pokaże działalność Alicii Avilés i Maris Stelli Fernández, które postanowiły dać szansę społeczności La Carpio i zawalczyć o edukację dzieci i dorosłych.
Ubóstwo menstruacyjne to brak opieki medycznej i sanitarnej, brak dostępu do wiedzy na temat zdrowia menstruacyjnego, a także piętno i wstyd związane z miesiączką.
Ubóstwo menstruacyjne to brak opieki medycznej i sanitarnej, brak dostępu do wiedzy na temat zdrowia menstruacyjnego, a także piętno i wstyd związane z miesiączką.
W Ugandzie piętno i wstyd związane z miesiączką, uniemożliwiają wielu kobietom uczestniczenie w życiu społecznym.
Podpaska jest produktem nieosiągalnym dla wielu ugandyjskich kobiet, żyjących w ubóstwie. Według badań przeprowadzonych przez organizację Irise aż 30% dziewczyn w wieku szkolnym używa potencjalnie szkodliwych materiałów zamiast podpaski, a ponad połowa opuszcza część zajęć szkolnych z powodu okresu.
Ubóstwo menstruacyjne to brak opieki medycznej i sanitarnej, brak dostępu do wiedzy na temat zdrowia menstruacyjnego, a także piętno i wstyd związane z miesiączką, które uniemożliwiają kobietom uczestniczenie w życiu społecznym.
Dominika Kulczyk odwiedziła El Patojismo, by lepiej zrozumieć filozofię i działania tej organizacji, zwłaszcza te skierowane do dziewczyn i kobiet. Zobaczcie podsumowanie najnowszego odcinka programu "Efekt Domina"!
Mamy dla Was fragment najnowszego odcinka "Efekt Domina"! Emisja już dziś o 11.30 w TVN!
Poznajcie wyjątkowego nauczyciela! Juan Pablo zauważył, że wielu młodych ludzi w jego społeczności zmarło lub padło ofiarą alkoholizmu, narkotyków i przestępstw. W odpowiedzi na to 13 lat temu w garażu swoich rodziców otworzył darmowy program pozaszkolny Los Patojos, zwany też The Little Ones.
W kolejnym odcinku „Efektu Domina” Dominika Kulczyk odwiedza El Patojismo, by lepiej zrozumieć filozofię i działania tej organizacji, zwłaszcza te skierowane do dziewczyn i kobiet.
Zobaczcie podsumowanie odcinka programu "Efekt Domina"!
Zobaczcie wstrząsający fragment odcinka przed emisją w telewizji! "Efekt Domina" już w niedzielę o 11.30 na antenie TVN!
Każdego roku tysiące kobiet jest wabionych do Europy w nadziei na nowe życie, tylko po to, by znaleźć się w pułapce handlu usług seksualnych. Transport jednej Nigeryjki przez Libię do Włoch kosztuje handlarzy około dwa tysiące dolarów. Wiedzą, że kiedy znajdzie się w Europie, będzie mogła przynieść zysk w wysokości od 35 tysięcy do 80 tysięcy dolarów.
Dominika Kulczyk spotka się z dziewczynami, które na przepełnionych łódkach przypłynęły do Europy, oszukane obietnicami legalnej pracy we Włoszech. Dowie się o zmuszaniu ich do odbycia rytualnych ceremonii „juju”, podczas których wmawia się im, że przydarzą się nieszczęścia, jeśli nie oddadzą zarobionych na ulicy pieniędzy.
Dominika Kulczyk, wraz z działającą w Polsce Fundacją Avalon, udowadnia, że to już najwyższy czas by obalić stereotypy i zmienić powszechnie panujące myślenie o osobach z niepełnosprawnościami.
Fundacja Avalon motywuje osoby z niepełnosprawnościami do czerpania radości z seksu, macierzyństwa, sztuki czy sportu i zachęca do wejścia w świat na równych zasadach.
W kolejnym odcinku „Efektu Domina” Dominika Kulczyk, wraz z działającą w Polsce Fundacją Avalon, udowodni, że najwyższy czas obalić ten stereotyp i przełamać myślowe schematy.
Z mitami na temat niepełnosprawności walczy Sebastian – sparaliżowany w 95 procentach kierowca wyścigowy i przebojowy założyciel Fundacji Avalon.
W kolejnym odcinku „Efektu Domina” Dominika Kulczyk, wraz z działającą w Polsce Fundacją Avalon, udowodni, że najwyższy czas obalić ten stereotyp i przełamać myślowe schematy.
W 4. odcinku ósmego sezonu Dominika Kulczyk odwiedziła kobiety z niepełnosprawnościami – podopieczne polskiej Fundacji Avalon. Poznała nie tylko ich plany, marzenia i pasje, ale dowiedziała się też, jak przełamują społeczne mity związane z seksualnością i rodzicielstwem.
Matki, kochanki, sportsmenki – wszystkie z niepełnosprawnościami. Osoby z niepełnosprawnością ruchową wciąż prezentowane są w polskich mediach głównie w kontekście swoich ograniczeń i tak, by wywołać litość i współczucie.
Prezeska Kulczyk Foundation poznaje w Nyangao młode mamy, które po kilku niedonoszonych ciążach, wreszcie mogą cieszyć się opieką nad swoimi szczęśliwie urodzonymi i zdrowymi dziećmi.
W szpitalach brakuje wszystkiego: jak choćby sprzętu medycznego, fartuchów, krwi, podstawowych leków, rękawiczek jednorazowych, a przede wszystkich lekarzy specjalistów i infrastruktury. Dlatego ciąża i poród to jedne z głównych zagrożeń dla życia i zdrowia młodych kobiet w tym kraju. Tanzanki – zwłaszcza na terenach wiejskich – ciepią w wyniku rozpaczliwych braków przeszkolonego personelu medycznego zdolnego odebrać poród z komplikacjami, braku podstawowych narzędzi diagnostycznych do stwierdzenia nieprawidłowości ciąży, a także braku karetek czy inkubatorów do ratowania życia wcześniaków.
W Tanzanii od trzech lat działa Polska Misja Medyczna (PMM), która z ratowania życia i zdrowia matek oraz noworodków uczyniła swój priorytet. Zobaczcie fragment najnowszego odcinka programu "Efekt Domina"!
W kraju o powierzchni trzy razy większej od Polski i zamieszkanym przez blisko 60 mln ludzi pracuje zaledwie 260 chirurgów. W szpitalach brakuje wszystkiego: jak choćby sprzętu medycznego, fartuchów, krwi, podstawowych leków, rękawiczek jednorazowych, a przede wszystkich lekarzy specjalistów i infrastruktury.
Dlatego ciąża i poród to jedne z głównych zagrożeń dla życia i zdrowia młodych kobiet w tym kraju. Tanzanki – zwłaszcza na terenach wiejskich – ciepią w wyniku rozpaczliwych braków przeszkolonego personelu medycznego zdolnego odebrać poród z komplikacjami, braku podstawowych narzędzi diagnostycznych do stwierdzenia nieprawidłowości ciąży, a także braku karetek czy inkubatorów do ratowania życia wcześniaków. W efekcie śmiertelność okołoporodowa jest bardzo wysoka: umiera 160 noworodków na 1000 urodzeń.