Efekt Domina PRZED EMISJĄ W TV: Jak to jest być mamą na wózku?

Efekt Domina PRZED EMISJĄ W TV: Jak to jest być mamą na wózku?

W 4. odcinku ósmego sezonu Dominika Kulczyk odwiedziła kobiety z niepełnosprawnościami – podopieczne polskiej Fundacji Avalon. Poznała nie tylko ich plany, marzenia i pasje, ale dowiedziała się też, jak przełamują społeczne mity związane z seksualnością i rodzicielstwem.

Efekt Domina: Polska
Matki, kochanki, sportsmenki – wszystkie z niepełnosprawnościami. Na co dzień nie zobaczymy ich w programach telewizyjnych, prasie, filmach czy serialach. Osoby z niepełnosprawnością ruchową wciąż prezentowane są w polskich mediach głównie w kontekście swoich ograniczeń i tak, by wywołać litość i współczucie.

Oglądaj Efekt Domina w player.pl!

Efekt Domina PRZED EMISJĄ W TV: Każde ciało pragnie miłości i bliskości!
Efekt Domina PRZED EMISJĄ W TV: Każde ciało pragnie miłości i bliskości!
Poprzez projekty Sekson czy Avalon Extreme, fundacja Sebastiana motywuje osoby z niepełnosprawnościami do czerpania radości z seksu, macierzyństwa, sztuki czy sportu i zachęca do wejścia w świat na równych zasadach. Jednocześnie zachęca też świat, czyli nas wszystkich, do większego otwarcia i do odrzucenia szkodliwych tabu. Tabu, o które codziennie rozbijają się osoby z niepełnosprawnościami w tak naturalnych sytuacjach, jak randka, ciąża, wizyta u ginekologa czy opieka nad własnym dzieckiem. Kulczyk Foundation wspiera projekt Sekson, który koncentruje się na tym, by pokazać, iż dla niepełnosprawnych seks i rodzicielstwo są tak samo ważne, jak dla pełnosprawnych.
Zobacz też:
Efekt Domina: Jak pomóc kobietom w Tanzanii?
Efekt Domina: Jak pomóc kobietom w Tanzanii?
Pozostałe wiadomości