Drag Queens przyćmiły konkurencję! Udany start programu „Czas na Show. Drag Me Out”.

Oto Shady Lady, Twoja Stara i Gąsiu!
We wtorek o 21:35 w TVN został wyemitowany premierowy odcinek najnowszego programu rozrywkowego stacji „Czas na Show. Drag Me Out”. Tytułu, na który wszyscy czekali z wielkimi emocjami! We wtorkowy wieczór Drag Queens zawładnęły sceną w kształcie ust, pozostawiając konkurencję w tyle. Pierwszy epizod osiągnął 8% udziału rynku w grupie telewizji komercyjnych. Drugi odcinek „Czas na Show. Drag Me Out” już w najbliższy wtorek 12 marca o 21:35!

Tuż przed startem programu „Czas na Show. Drag Me Out” wszyscy zadawali sobie jedno pytanie: czy Polska jest gotowa na taki format? Po wczorajszej premierowej emisji programu śmiało można powiedzieć, że tak! Odcinek wyemitowany 5 marca miał udział 8% w rynku i zajął pierwsze miejsce w grupie kanałów komercyjnych! Największą popularnością cieszył się wśród widzów w wieku 30-44 lat mieszkających w dużych miastach.

Emisji premierowego odcinka towarzyszyły również entuzjastyczne recenzje w najbardziej poczytnych tytułach. „Takich programów potrzebujemy!” (FAKT) czy „Obejrzałem „Czas na Show. Drag Me Out” i… nie mogłem powstrzymać uśmiechu” (NA TEMAT) – to tylko niektóre z gąszczu pozytywnych opinii, które pojawiły się wkrótce po emisji pierwszego odcinka. Równie pochlebnie o najnowszym show kanału wyrazili się widzowie, którzy zasiedli przed ekranami. Wszyscy teraz czekają na kolejny pełen barw, cekinów, brokatu, i przede wszystkim świetnej zabawy, wtorkowy wieczór, kiedy to zostanie wyemitowany 2. odcinek „Czas na Show. Drag Me Out”.

"Czas na Show. Drag Me Out" Drag Queens
"Czas na Show. Drag Me Out" Drag Queens
Źródło: Bartosz Krupa

"Czas na Show. Drag Me Out" - o czym jest program?

Zjawiskowy „Czas na Show. Drag Me Out”, to pierwszy taki tytuł w polskiej telewizji. Program gwarantuje świetną zabawę w studio i, przede wszystkim, przed ekranami. „Czas na Show. Drag Me Out” przybliża nam barwny świat Drag, artystycznego performance’u oraz porywa w wir jedynej w swoim rodzaju zabawy. Przez sześć tygodni będziemy towarzyszyć Tomaszowi Karolakowi, Michałowi Mikołajczakowi, Tadeuszowi Mikołajczakowi, Kamilowi Szymczakowi, Marcinowi Łopuckiemu i Dariuszowi Zdrójkowskiemu w przygodzie ich życia. A także zobaczymy ich drugą twarz. Lżejszą, humorystyczną i pewną siebie. Szóstka śmiałych postanowiła bowiem zderzyć swoje męskie „ja” z barwnym i artystycznym światem Drag Queens. Każdy z nich dostanie do pomocy swoją mentorkę – zawodowego performera Drag, który nauczy ich sztuki spektakularnego makijażu oraz kreacji stroju scenicznego, a następnie pokaże, jak skupić na sobie wzrok publiczności. Krótko mówiąc: wydobędzie z nich prawdziwą królową sceny. Przed którą pojawi się nie lada wyzwanie – będzie musiała stanąć do ekscytującej „lip sync battle”. A z tej tylko jedna para wyjdzie zwycięsko. Który team dotrwa do finału i zdobędzie nagrodę główną – diademy królowych?

"Czas na Show. Drag Me Out" - jakie Drag mentorki zobaczycie w programie?

W gronie mentorek, które przygotowują uczestników i wspierają ich przed wyjściem na scenę, znalazły się najbardziej rozpoznawalne i popularne performerki Drag w Polsce - Himera, Gąsiu, Shady Lady, Ciotka Offka, Adelon i Twoja Stara. Sztuka Drag to dla nich sposób na wyrażenie siebie i ucieczkę od codzienności, która nie zawsze była usłana płatkami róż. Jaka historia kryje się za ich kreacją? Dodatkowo bohaterki od samego początku biorą czynny udział w tworzeniu odcinków, tj. doboru muzyki, strojów, dekoracji czy choreografii.

Czas na Show. Drag Me Out: Himera, Adelon, Ciotka Offka
Czas na Show. Drag Me Out: Himera, Adelon, Ciotka Offka

Czas na Show. Drag Me Out" - kto jest w jury, a kto prowadzi program?

Zmagania uczestników i ich mentorek ocenia trzyosobowe jury w składzie: Anna Mucha, Andrzej Seweryn i Michał Szpak, które, oprócz tego, że się świetnie bawią, zwracają również uwagę na każdy detal począwszy od kostiumu na całym występie kończąc.

Z kolei piosenkarka i aktywistka, barwny ptak polskiej sceny muzycznej i prowadząca program "Czas na Show. Drag Me Out" - Mery Spolsky - rozgrzewa publiczność w studio do czerwoności, a także wspiera uczestników i ich Mentorki podczas przygotowań do występów.

Czas na Show. Drag Me Out, Andrzej Seweryn, Anna Mucha, Michał Szpak
Czas na Show. Drag Me Out, Andrzej Seweryn, Anna Mucha, Michał Szpak
Źródło: Bartosz Krupa

“Czas na Show. Drag Me Out.” to kolejny format wpisujący się w wartości TVN Warner Bros. Discovery, promujący różnorodność i inkluzywność. Firma od lat uwrażliwia widzów na poszanowanie potrzeb każdego człowieka, tolerancję, uważność i edukuje. Na przestrzeni ostatnich lat tematyka DEI (Diversity, Equality & Inclusion) obecna była w wielu projektach - od programów rozrywkowych (np. “Prince Charming”) po tytuły fabularne (“Kontrola”, “Pajęczyna” czy “Listy do M.”). Z dumą będziemy kontynuować tą misję, wspierając społeczności LGBTQ+.Program „Czas na Show. Drag Me Out” zadebiutuje w wiosennej ramówce TVN w paśmie wieczornego prime-time’u.

Partnerem programu są NYX Professional Makeup oraz YES.

NYX Professional Makeup to nowoczesna marka kosmetyczna, która nie tylko podąża za najnowszymi trendami w makijażu, ale także aktywnie wspiera różnorodność i wyrażanie siebie, czym zjednuje sobie lojalnych fanów z całego świata. Marka stanowi inspirację dla społeczności internetowych entuzjastów, artystów i pasjonatów makijażu. NYX Professional Makeup angażuje się we wspieranie różnorodności poprzez promowanie wartości równości i akceptacji. Dzięki temu jest głosem dla tych, którzy pragną wyrażać siebie bez żadnych ograniczeń.

 Marka YES od lat jest zaangażowana w promowanie wartości otwartości i akceptacji różnorodności. Poprzez wspieranie sztuki drag, YES chce pokazać, że docenia i celebruje różne formy wyrazu osobistego. YES to firma progresywna i nowoczesna, która stoi na straży równości i inkluzywności. YES chce również nawiązać dialog z szerszym gronem odbiorców, docierając do osób ceniących kreatywność i odwagę w byciu sobą. Tym samym, YES wyraża solidarność z mniejszościami i aktywnie wspiera walkę z dyskryminacją, co wpisuje się w jej długoterminową strategię.

"Czas na Show. Drag Me Out" - nowy wyjątkowy program w każdy wtorek o 21:35 tylko w TVN i Playerze!

Źródło: Informacja prasowa

podziel się:

Pozostałe wiadomości