Daria Ładocha

Daria Ładocha
Daria Ładocha
Daria Ładocha to niezwykle charyzmatyczna i energiczna osobowość medialna, ekspertka i dziennikarka kulinarna, a także dyplomowany coach zdrowego żywienia. Od lat związana jest ze stacją TVN, gdzie prowadzi programy kulinarno-podróżnicze. Prywatnie jest mamą dwóch córek oraz prawdziwą pasjonatką odkrywania najdalszych zakątków świata.

Daria Ładocha – prowadząca „Azja Express”

Daria Ładocha jest gospodynią niezwykle emocjonującego reality-show „Azja Express”, w którym do wymagającego wyścigu stają pary, wśród których znajdują się znane postaci oraz ich osoby towarzyszące. Zadaniem uczestników jest przebycie wyznaczonej trasy w jak najkrótszym czasie, mając do dyspozycji jedynie zawartość własnych plecaków oraz bardzo ograniczony budżet – jednego dolara dziennie na osobę. W międzyczasie prowadząca powierza im do wykonania dodatkowe misje i zadania oraz wspiera uczestników, towarzysząc im w pokonywaniu kolejnych etapów fascynującej rozgrywki. Para, która w danym odcinku jako ostatnia dociera do mety, jest eliminowana z programu.

Azja Express: Najlepsze momenty Darii Ładochy
Zobacz wideo.
Źródło: TVN

W piątym sezonie „Azji Express” prowadzonym przez Darię Ładochę trasa wyścigu przebiega orientalnym szlakiem - przez Turcję, Gruzję i Uzbekistan. W tym sezonie uczestnicy mierzyli się nie tylko z trasą 4000 kilometrów, ale także zmianami temperatur – od upalnych 35 stopni po temperatury poniżej zera.

Daria Ładocha została prowadzącą serii „Azja Express” od czwartego sezonu tego programu, czyli od 2020 roku, zastępując Agnieszkę Woźniak-Starak. Wraz z uczestnikami wybrała się wówczas do Gwatemali i Kolumbii, krajów Ameryki Południowej, w związku z czym program zmienił nazwę na „Ameryka Express”.

Daria Ładocha w innych produkcjach Grupy TVN Warner Bros. Discovery

Daria Ładocha jako prezenterka kulinarna regularnie pojawia się w porannym programie „Dzień Dobry TVN”. Od kilku lat pokazuje widzom, jak smacznie i zdrowo przygotować posiłki. Jej kuchnia jest barwna jak ona sama. Od 2022 roku została prowadzącą popularnego formatu kulinarnego – „Doradca Smaku”. Wprowadziła do programu twist nowoczesności, jednocześnie upraszczając prezentowane potrawy oraz wzbogacając serię o dania wegańskie i wegetariańskie.

Jako współprowadząca wystąpiła także w serii „Zdrowo dla odmiany”, gdzie wspólnie z Anną Makowską uczyła widzów zdrowych nawyków żywieniowych.

Na kulinarnym kanale Food Network, należącym do grupy TVN Warner Bros. Discovery, mogliśmy oglądać Darię Ładochę w roli prowadzącej autorskiego programu „Patenciary”, gdzie wspólnie ze swoimi córkami pokazywała widzom jak wykonać dania przy użyciu prostych i przystępnych sztuczek.

Patenciary: muffinki z granoli
Patenciary: muffinki z granoli

Widzowie mogli również oglądać Darię Ładochę jako uczestniczkę wielu programów:

 • „Agent Gwiazdy” – w 2016 Daria Ładocha zwyciężyła drugą edycję tego programu, emitowanego na antenie TVN;
  • „Gwiazdy prywatnie” – Daria była gościem Uli Chińcz w programie emitowanym na TVN Style;
   • „Człowiek kontra jedzenie” – była jedną z jurorek w programie na kanale Food Network;
    • „Kuba Wojewódzki” – Daria zasiadła jako jeden z gości na słynnej kanapie;
     • „Hipnoza” – Daria była jednym z gości drugiego odcinka programu TVN.

      Inne programy z udziałem Darii Ładochy

      W 2022 roku na zlecenie Ministerstwa Zdrowia, Daria Ładocha poprowadziła nowy edukacyjny program dla dzieci i rodziców, w którym poza poprawą nawyków żywieniowych, prowadząca zachęcała również do aktywności fizycznej. Seria „Na zdrowie z Nickiem” była emitowana na kanale Nickelodeon.

      Wcześniej widzowie mogli zobaczyć Darię Ładochę również na kanale Kuchnia+, gdzie była gospodynią autorskiego programu „Ugotuj mi mamo”.

      Inne osiągnięcia Darii Ładochy

      Daria Ładocha jest autorką oraz współautorką wielu książek o tematyce zdrowego żywienia oraz poświęconych kuchni tajskiej. Jej najważniejsze tytuły to:

      • „Nowoczesna kuchnia polska”;
       • „W mojej tajskiej kuchni”;
        • „Kuchnia tajska bej THAIemnic”;
         • „Jak przygotować śniadanie dla dzieci”;
          • „Kuchnia dla zajętych kobiet i mężczyzn”.

           Kuchnia tajska zajmuje szczególne miejsce w życiu Darii Ładochy. Od ponad siedmiu lat prowadzi warsztaty z kuchni tajskiej na sześciu poziomach zaawansowania – od szkolenia podstawowego, przez kuchnie regionalne, po szkolenia kucharzy restauracji tajskich. W 2020 roku Daria Ładocha otrzymała prestiżową akredytację Ambasady Tajlandii w Polsce za swojego bloga One More Thai i jest ambasadorką projektu Experience Thailand oraz gościem honorowym ambasady.

           Autor: Aleksandra Wolniewicz

           podziel się:

           Pozostałe wiadomości

           The Traitors. Zdrajcy: Wiemy, kim są zdrajcy! Zobacz najlepsze fragmenty 1. odcinka

           The Traitors. Zdrajcy: Wiemy, kim są zdrajcy! Zobacz najlepsze fragmenty 1. odcinka

           MasterChef Nastolatki: Rozkoszny podaje przepis na sukces w programie!

           MasterChef Nastolatki: Rozkoszny podaje przepis na sukces w programie!

           Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie

           Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie

           Wiosna 2024 w TVN. Zobacz nowości i ulubione programy w zaskakującej odsłonie!

           Wiosna 2024 w TVN. Zobacz nowości i ulubione programy w zaskakującej odsłonie!