Azja Express: Walka o finał! Wyścig w Uzbekistanie. Podsumowanie 12. odcinka

Azja Express: Andziaks żałuje, że nie chodziła na siłownię
Azja Express: Andziaks żałuje, że nie chodziła na siłownięTVN
wideo 2/7

Znamy pierwszą parę finalistów "Azja Express". Andziaks i Luka pokonali rywali w półfinale. To była emocjonująca rozgrywka. Zobacz podsumowanie dwunastego odcinka reality show.

"Azja Express" - sezon 3., odcinek 12.

Trasa wyścigu zawiodła uczestników "Azja Express" do nieodkrytego Uzbekistanu. Andziaks i Luka, Paulina Krupińska-Karpiel i Izabela Połeć, Reni Jusis i Remigiusz Dorawa walczyli o wejście do finału programu. Piękne pejzaże, pełna przepychu i bogactwa architektura z ozdobnymi, misternymi mozaikami stworzyły niemal baśniowy klimat. Pary podróżowały Jedwabnym Szlakiem.

W Uzbekistanie uczestnicy rozpoczęli rywalizację w półfinale "Azja Express". Daria Ładocha przywitała ich na pustyni. Musieli pokonać ruchome piaski na... latającym dywanie. To zadanie wymagało siły i determinacji. Następnie ruszyli w podróż, a w międzyczasie mieli rozplątać węzeł z jedwabnej nici.

Kolejna misja w półfinale "Azja Express" rozegrała się w orientalnej Bukharze. Daria Ładocha zaskoczyła pary. Otrzymali komunikat. Mieli odszukać w sklepikach ozdobne przedmioty i przynieść je do punktu kontrolnego gry. Następnie odnaleźć prowadzącą, ukrytą wśród malowniczych uliczek starego miasta. Andziaks i Luka, Paulina Krupińska-Karpiel i Izabela Połeć, Reni Jusis i Remigiusz Dorawa ścigali się najszybciej, jak potrafili. Dodatkowym obciążeniem były dywany, które także musieli dostarczyć Darii.

Azja Express: Paulina i Izabela wygrały amulet
Azja Express: Paulina i Izabela wygrały amulet Zobacz fragment dwunastego odcinka programu "Azja Express". Źródło: TVN

Do gry o amulet w półfinale "Azja Express" zakwalifikowały się dwie najszybsze pary: Paulina Krupińska-Karpiel i Izabela Połeć, Reni Jusis i Remigiusz Dorawa. Gra dotyczyła tradycyjnych uzbeckich czapek. W pierwszym etapie jedna osoba szukała czapek słuchając opisu partnera. Znajomość kolorów okazała się kluczowa. W drugiej części każda para miała ułożyć sekwencje z czapek dla przeciwników. Mieli 10 prób, aby odgadnąć dobry układ. Paulina i Iza pierwszy raz wspólnie zdobyły amulet o wartości 10 tysięcy złotych.

Pierwsza noc w Uzbekistanie na pewno zapadła uczestnikom "Azja Express" w pamięć. Paulina Krupińska-Karpiel i Izabela Połeć, Reni Jusis i Remigiusz Dorawa mogli wykazać się talentem aktorskim. Jedna osoba z każdej pary przeobraziła się w legendarnego Nasreddina Hodżę. W podzięce za gościnę uczestnicy odegrali przed swoimi gospodarzami scenki z jego barwnego życia.

Wszystkie odcinki "Azja Express" i "Ameryka Express" obejrzysz w Playerze.

Azja Express: Andziaks i Luka awansowali do finału
Azja Express: Andziaks i Luka awansowali do finału Zobacz fragment dwunastego odcinka programu "Azja Express". Źródło: TVN

Następny dzień wyścigu i kolejne zadanie miało istotne znaczenie w walce o finał. Misja w fabryce bawełny, rozłożona na kilka etapów wywołała bardzo dużo emocji. Zakończyła się wyczerpującym biegiem w kierunku półfinałowej mety wyścigu.

Andziaks i Luka najszybciej dotarli do mety w starożytnej Samarkandzie. Daria Ładocha przywitała wygranych. Youtuberzy pierwszy raz zdobyli immunitet i jako pierwsza para awansowali do ścisłego finału "Azja Express". Zrelaksują się w hotelu i przygotują się do finałowej rozgrywki w trzynastym odcinku!

Zobacz zdjęcia:

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości