Azja Express: Kraj penisów, mastrubacja i językowe przygody uczestników

Adziaks i Luka oraz uczestnicy "Azja Express" starali się znaleźć wspólny język z tubylcami podczas podróży. Językowe potyczki uczestników często ich samych doprowadzały do śmiechu. Zobacz skrót z zabawnymi fragmentami z programu.

Językowe trudności w "Azja Express"

Podróż do Turcji, Gruzji i Uzbekistanu była nowym doświadczeniem dla uczestników "Azja Express". Komunikacja z lokalnymi mieszkańcami to jedno z największych wyzwań podczas wyścigu. Od umiejętności porozumienia się zależało wiele, m.in.: złapanie stopa, znalezienie noclegu. Uczestnicy próbowali rozmawiać z ludźmi, których spotkali po angielsku. Język turecki okazał się trudniejszy niż się spodziewali. Niektórzy znali rosyjski. Zdarzało się, że uczestnicy rozmawiali z mieszkańcami różnych krajów po polsku. Musieli znaleźć wspólny język z tubylcami podczas podróży. Językowe potyczki uczestników "Azja Express" często ich samych doprowadzały do śmiechu.

OGLĄDAJ odcinek specjalny "Azja Express - po powrocie" w VOD.pl >>>

Wyścig pod presją czasu w "Azja Express" ma czasami zabawne skutki. Doszło do zupełnie nieoczekiwanych i zaskakujących dyskusji lingwistycznych, które zaskoczyły zarówno uczestników, jak i miejscowych. Wojtek Łozowski w drodze do Kutahyii tłumaczył kierowcy samochodu, jak można zinterpretować nazwę tej miejscowości w języku polskim. Wokalista uznał, że pasuje do niej tłumaczenie "Kraj penisów". Kasia Gąsienica nieświadomie napisała na papierze pewne słowo. Znaczenie tego słowa zszokowało kierowców jadących trasą, na której próbowała z mężem złapać stopa. Okazało się, że zamiast poprawnej nazwy miejscowości, napisała wyraz mastrubacja. Jędrek Gąsienica był bardzo zaskoczony.

Azja Express: Seksualne słowo utrudniało łapanie stopa
Azja Express: Seksualne słowo utrudniało łapanie stopa Zobacz fragment trzeciego odcinka programu "Azja Express". Źródło: TVN

Uczestnicy "Azja Express" mieli trudności z nauką wierszy oraz nazw miejscowości. Nowe języki były dla nich niełatwe do opanowania. Próbowali różnych sposobów na skuteczną komunikację, także przy pomocy gestów i dźwięków. Andziaks i Luka bardzo często mówili do lokalnych mieszkańców w języku polskim z nadzieją na porozumienie się. Najważniejsze były: pozytywne nastawienie i dobry humor, które pozwalały pokonać bariery językowe.

Wszystkie odcinki "Azja Express" i "Ameryka Express" obejrzysz w Playerze.

Azja Express: Recytacja poematu z pamięci
Azja Express: Recytacja poematu z pamięci Zobacz fragment pierwszego odcinka programu "Azja Express". Źródło: TVN

Zobacz fragmenty finałowego odcinka "Azja Express":

Azja Express, sezon 3, odcinek 13

Azja Express: Andziaks i Luka wygrali
Azja Express: Andziaks i Luka wygrali TVN
wideo 2/11

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości