Azja Express: Czarna flaga i eliminacja. Podsumowanie 4. odcinka

Azja Express: Czarna flaga postrachem uczestników
Azja Express: Czarna flaga postrachem uczestnikówTVN
wideo 2/10

Czarna flaga utrudniała wyścig. Kolejna para odpadła z programu. Zobacz podsumowanie czwartego odcinka "Azja Express".

"Azja Express" - sezon 3., odcinek 4.

W czwartym odcinku "Azja Express" nad uczestnikami zebrały się czarne chmury... Daria Ładocha oprócz czarnej koperty, wręczyła im również, dobrze znaną z poprzednich edycji, czarną flagę. Para, która dotarła na metę ze złowieszczym rekwizytem, spadła o jedno miejsce w finałowym rankingu. Wszyscy musieli jeszcze bardziej pilnować czasu i starać się jak najszybciej wykonać zadania.

Misja na start odcinka odbyła się w antycznym krajobrazie greckiego amfiteatru. Wyścig po kamiennych, monumentalnych schodach przyniósł uczestnikom wiele niespodzianek. Aby wykonać zadanie potrzebna była szybkość i dobra pamięć. Adam Zdrójkowski podczas biegania potknął i doznał kontuzji. Bardzo bolała go noga.

Wszystkie odcinki "Azja Express" i "Ameryka Express" obejrzysz w Playerze.

Uczestnicy "Azja Express" ścigają się pod presją czasu. Liczy się każda minuta. Starają się jak najszybciej wykonać zadania. Muszą także znaleźć transport, aby dotrzeć do wyznaczonych miast. Mieli dotrzeć miasta Gölcük. Okazało się, że są trzy miejscowości o tej samej nazwie. Wojtek Łozowski i Bartek Kochanek zastanawiali się, która z nich jest właściwa. Adam Zdrójkowski z tatą oraz Reni Jusis i Remigiusz Dorawa pojechali w złym kierunku.

Azja Express: Krystian najlepszym hydraulikiem
Azja Express: Krystian najlepszym hydraulikiem Zobacz fragment czwartego odcinka programu "Azja Express". Źródło: TVN

"Azja Express" - kto wygrał?

Kolejne zadanie polegało na rozpoznaniu słynnych i unikatowych gatunków kogutów z Denizli. Trzy pierwsze pary, które pojawiły się w punkcie kontrolnym, walczyły o amulet oraz złotą kartę. Najlepsze duety, które zakwalifikowały się do gry to: Paulina Krupińska-Karpiel i Izabela Połeć, Krystian Pesta i Oliwia Pesta oraz Andziaks i Luka. Hydrauliczne zadanie wygrało rodzeństwo Pesta. Zdobyli amulet o wartości 10 tysięcy złotych i złotą kartę.

Najtrudniejszy okazał się kolejny etap wyścigu. Misja polegała na przygotowaniu najdłuższego w świecie lahmacuna - tureckiej pizzy! Długość placka miała wielkie znaczenie podczas wpisywania się do książki na mecie. Kulinarne wyzwanie skutecznie pobudziło apetyt uczestników na zwycięstwo!

Azja Express: Krystian Pesta i Oliwia Pesta odpadli
Azja Express: Krystian i Oliwia odpadli Zobacz fragment czwartego odcinka programu "Azja Express". Źródło: TVN

"Azja Express" - kto odpadł?

Ostatni przystanek w czwartym odcinku to twierdza w Marmaris, pamiętająca czasy Sulejmana Wspaniałego. Daria Ładocha czekała tam na uczestników razem z parą immunitetową. Kasia Gąsienica i Jędrek Gąsienica kupili dla wszystkich prezenty. Jako pierwsi na mecie zameldowali się Adam Zdrójkowski i Dariusz Zdrójkowski, tuż za nimi byli Andziaks i Luka oraz Paulina Krupińska-Karpiel i Izabela Połeć . Wśród par zagrożonych eliminacją znaleźli się: Krystian Pesta i Oliwia Pesta, Reni Jusis i Remigiusz Dorawa oraz Wojtek Łozowski i Bartek Kochanek. Bardzo istotna była długość przygotowanej przez nich pizzy! W czarnej kopercie była kartka informująca o eliminacji. Najkrótszą pizzę mieli Krystian Pesta i Oliwia Pesta dlatego odpadli z "Azja Express".

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości