Czytaj też: "Więcej się uśmiecham po prostu." Dziennikarze "Autentycznych" o tym, jak program zmienił ich życie
Maciej Stuhr w szczerej odpowiedzi na temat nepotyzmu
W nadchodzącym odcinku programu "Autentyczni" Maciej Stuhr odpowiedział na pytanie, które poruszyło bardzo osobisty temat, z którym się mierzy. Aktor, w szczerych i pełnych refleksji słowach, opowiedział o tym, z jakimi oskarżeniami walczył, i co starał się udowodnić światu i samemu sobie. Jak wyglądała jego droga do sukcesu w cieniu wielkiego ojca?
Jestem osobiście przeciwnikiem wpychania swoich bliskich, w miejsca, gdzie się średnio nadają, tylko po to, żeby o nich zadbać. I bardzo dużo na ten temat w życiu myślałem. I bardzo wielką moją ambicją przez całe życie, zwłaszcza na początku było to, żeby moi widzowie przyszli i obecni o to mnie nie oskarżali. Zagrałem około stu ról, może więcej, może mniej, nawet trudno to policzyć. Spotkałem tysiące ludzi na swojej drodze, widzów moich, reżyserów, dziennikarzy. Każdy miał szansę wyrobić sobie opinię, czy Maciej Stuhr jest tutaj dlatego, że sobie zasłużył, czy Jerzy Stuhr mu to ułatwił. I już nieważne, co bym zrobił, jakie fikołki, to już go chyba nie przekonam
Czytaj też: "Ten program pokazuje prawdziwych, normalnych ludzi". Maciej Stuhr o "Autentycznych"
"Autentyczni" - Jak powstał pomysł na program?
Program "Autentyczni", w oryginalnej wersji pod nazwą "The A Talks", został stworzony przez popularnych francuskich filmowców – Oliviera Nakache oraz Erica Toledano, reżyserów m.in. wzruszającego i skłaniającego do refleksji filmu "Nietykalni". To wyjątkowy projekt, do którego zostały zaproszone osoby ze spektrum autyzmu. Pod nadzorem profesjonalistów i po merytorycznym przygotowaniu, przeprowadzają wywiady z cenionymi i powszechnie znanymi postaciami ze świata polityki, mediów czy sztuki.
Czytaj też: "Jesteśmy tacy sami jak wy". Samorzeczniczka Natalia Wiśniewska o stereotypach dotyczących osób w spektrum
Autor: Iga Kugiel
Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Krupa