Marcin Prokop

Marcin Prokop w finałowej rundzie "Kto to wie?" zmierzył się z pytaniem o obfitość i wygrał 16 000 PLN!
Marcin Prokop jest dziennikarzem, który od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Tworzy barwny duet z Dorotą Wellman w Dzień Dobry TVN. Wychodzi z założenia, że branża medialna to nie tyle praca, ile wielka przygoda oraz ciągłe wyzwania urozmaicające codzienną monotonię. To podejście sprawia, że jest jedną z ukochanych przez widzów osobowości medialnych. Jego znakami rozpoznawczymi są charyzma, poczucie humoru i dystans do siebie.
Marcin Prokop
Marcin Prokop

Kariera Marcina Prokopa w mediach i stacji TVN 

Marcin Prokop swoją karierę w mediach rozpoczął, pisząc teksty dla czasopism tj.:

●     „Przekrój”,

●     „Gazeta Wyborcza”,

●     „Wprost”,

●     „Glamour”.

Później był redaktorem naczelnym „Machiny”, „Filmu” i „Przekroju”. Dziennikarz z wykształcenia jest bankierem, ale w banku nie pracował długo, gdyż został zwolniony, co chętnie opowiada jako anegdotę.

Prokop od lat kojarzony ze stacją TVN, a szczególnie z programem porannym „Dzień Dobry TVN”. Był prowadzącym „Mam talent” a w przyszłej edycji zobaczymy go po raz pierwszy w fotelu jurora. Prowadzi także „Lego Masters”, w którym zawodnicy rywalizują, tworząc niezwykłe konstrukcje z klocków Lego.

Marcin to „Bon Vivante”, który uwielbia podróże i dzielić się relacjami z nich. W ten sposób powstał program „Niezwykłe Stany Prokopa”, który można było oglądać na antenie Travel Channel i TVN. Gwiazda stacji TVN jest także pasjonatem nowych technologii. Współtworzył dokument „Człowiek przyszłości”, w którym jego rozmówcami są jedni z najwybitniejszych naukowców na świecie, profesorowie Harvardu i Massachusets Institute of technology.

Takich trzech jak tych dwoje - nie ma ani jednego. Wellman i Prokop w "Dzień dobry TVN"
Takich trzech jak tych dwoje - nie ma ani jednego. Wellman i Prokop w "Dzień dobry TVN"

Książki Prokopa i agencja Power Speech 

Marcin Prokop ma na swoim koncie kilka książek tj. „Bóg, kasa i rock’n’ roll’ oraz „Jego wysokość Longin”, których łączna sprzedaż przekroczyła 400 tys. egzemplarzy. W zeszłym roku wydał głośną autobiografię Jana Borysewicza „Mniej Obcy”, która przez kilka tygodni utrzymywała się jako bestseller Empiku.

Dziennikarz jest właścicielem agencji mówców Power Speech, w której oprócz wykładów prowadzi szkolenia z zakresu mediów.

Nagrody Marcina Prokopa 

Prokop jest laureatem Wiktora w kategorii Osobowość Medialna. To jednak nie koniec jego osiągnięć . W 2011 r. otrzymał Nagrodę Vivy! Najpiękniejsi w kategorii najpiękniejszy Polak, a w 2017 r. dostał wyróżnienie Złotej Żyrafki za książkę „Jego wysokość Longin”. Został też zwycięzcą rankingu najlepszych konferansjerów w Polsce wg miesięcznika Press.

Instagram – Marcin Prokop 

Na Instagramie Marcina Prokopa jest ponad 722 tys. ludzi. Na jego profilu są opublikowane zdjęcia z planu, a także prywatne fotografie z czasów dzieciństwa lub w towarzystwie bliskich osób. 

Marcin Prokop
Marcin Prokop
Mam Talent!: Najlepsze momenty prowadzących!
podziel się:

Pozostałe wiadomości