Hubert Urbański

Milionerzy: Zwiastun nowego sezonu. Premiera 1 września w TVN!
Hubert Urbański to prezenter telewizyjny, aktor, dziennikarz radiowy i telewizyjny. Widzowie pokochali go jako prowadzącego program „Milionerzy” za charyzmę, poczucie humoru, umiejętność trzymania w napięciu w czasie gry oraz kultowe teksty takie jak „ostatecznie?”.

Hubert Urbański – wykształcenie i kariera telewizyjno-radiowa

Hubert Urbański jest z wykształcenia aktorem. W 1994 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Na przestrzeni lat wystąpił w serialach:

● „Miasteczko”,

● „Kasia i Tomek”, ● „Na Wspólnej”,

● Wilk

Największą popularność Hubertowi przyniosła rola prowadzącego gry telewizyjnej „Milionerzy”, ale prowadził także inne programy:

● „Wyspę Robinson”,

● „Taniec z gwiazdami”,

● „Jestem jaki jestem”.

Brał też udział w pierwszej edycji „Agent Gwiazdy”, w której wcielał się w agenta. Obecnie prowadzi także audycję newonce.radio HU wie, w której przeprowadza rozmowy z młodymi aktywistami, artystami, youtuberami czy tiktokerami z tzw. „pokolenia Z”.

Nagrody Huberta Urbańskiego

Hubert Urbański otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia w ciągu wielu lat swojej działalności. Są to m.in.:

● Telekamera 2000 i 2001 w kategorii Teleturnieje i gry,

● Wiktor 2000 w kategorii Odkrycie Telewizyjne,

● Złote Dzioby WAWA 2006 w kategorii Wydarzenia roku,

● Nagroda czasopisma „Elle” 2000 w kategorii Odkrycie roku.

Działalność charytatywna Urbańskiego

W 2021 roku Hubert Urbański wystąpił w kampanii „Godzina dla Bałtyku” dla WWF, której celem była ochrona środowiska Morza Bałtyckiego i zwiększenie świadomości na temat jego zagrożeń. Z kolei w 2022 pojawił się w kampanii społecznej „Równie Dobrze”, dotyczącej równości rodzicielskiej, organizowanej przez Centrum Praw Kobiet.

Hubert Urbański – Instagram

Hubert Urbański prowadzi swój profil na Instagramie, który obserwuje ponad 37 tys. fanów. Zamieszcza na nim liczne fotografie przedstawiające zaplecze pracy prowadzącego „Milionerów”.

Hubert Urbański, Milionerzy
Hubert Urbański, Milionerzy
Hubert Urbański w spocie TVN!
Zobaczcie najnowszy, wiosenny spot TVN z udziałem Huberta Urbańskiego! Ależ on ma głos! Zresztą posłuchajcie sami! Emisja nowej edycji "Milionerów" już od poniedziałku do czwartku o godz. 20.55 w TVN!
podziel się:

Pozostałe wiadomości