Sidney Polak pożegnał się z T.Love i już pochwalił się nowym projektem. Zaprosił do współpracy znanych artystów

Sidney Polak
30 lat na scenie, wiele refleksji. Kasia Kowalska mówi, co zrobiłaby dziś inaczej
Źródło zdj. gł.: mwmedia
Kilka dni temu okazało się, że Sidney Polak opuszcza zespół T.Love. Muzyk pochwalił się teraz nowym projektem z udziałem innych artystów. Okazało się, że stworzył świąteczny utwór, którego można już posłuchać w sieci.
Z artykułu dowiesz się:
  • Czy Sidney Polak opuścił T.Love?
  • Co teraz robi Sidney Polak?
  • Z kim Sidney Polak stworzył utwór "Złota Noc"

Sidney Polak współpracował z Anną Rusowicz i Tomaszem Szczepanikiem

Sidney Polak w latach 1990-2025 (z przerwami) był perkusistą zespołu T.Love. Prowadzi także solową działalność artystyczną. Muzyk właśnie pochwalił się nowym projektem. W serwisie YouTube można obejrzeć klip do utworu "Złota noc", który powstał dzięki mecenatowi Wydziału Promocji Urzędu Dzielnicy Warszawa-Bielany. Artysta opowiedział o kulisach powstania piosenki.

"Akcja była prosta. Telefon: - Sidney, mamy pomysł na piosenkę świąteczną. - No okej, a jak ona ma brzmieć? - Ty nam powiedz, jak ma brzmieć. Jesteś z Bielan, jesteś swój, dasz radę. Mieszka u nas Marek Dutkiewicz. On napisze tekst, a ty muzykę. - Co? Marek Dutkiewicz się zgodził? O ja… no jasne, że to zrobię. To będzie dla mnie mega przygoda!" - czytamy na Facebooku.

"Złotą Noc" zaśpiewali Anna Rusowicz i Tomasz Szczepanik do słów Marka Dutkiewicza i muzyki Sidneya Polaka. W nagraniu wzięli udział także Krzysztof Szmytke, dyrektor bielańskiej szkoły muzycznej oraz laureatki Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej "JoséSong".

Sidney Polak zwrócił się do fanów po tym, jak potwierdził decyzję o zakończeniu współpracy z T.Love

7 grudnia na profilu T.Love na Facebooku pojawił się wpis, w którym poinformowano o zakończeniu współpracy z Sidneyem Polakiem.

"Dziś jednak nadszedł moment, w którym nasze drogi artystyczne i zawodowe się rozchodzą. Chcę bardzo podziękować Jarkowi za tę wielką wspólną przygodę, setki a może i tysiące koncertów, fantastyczne płyty i zawsze duży profesjonalizm. Sidney to niezwykle zdolny artysta, z pewnością jeszcze nie raz zaskoczy nas swoją kreatywnością, czy to solowo, czy w innych składach. Wszystkiego najlepszego bracie!" - mogli przeczytać fani.

Kilkanaście godzin od tej publikacji Sidney Polak potwierdził doniesienia i podziękował fanom za wsparcie.

"Wczoraj zamknął się naprawdę gruby rozdział mojego życia. Pierwsze uczucie — szok, a chwilę później — ogromna ulga. A potem… kolejny szok, na widok wszystkich komentarzy wsparcia od fanów! Wow! I tak naprawdę to się liczy, bo te 35 lat pracy i zaangażowania było przede wszystkim dla was" - wyznał muzyk.

Sidney Polak zaprosił fanów na swoje koncerty.

Tu zaczyna się przyszłość. Park Technologii Kosmicznych to kluczowe miejsce na mapie Polski

Autorka/Autor: Kalina Szymankiewicz