- jak Barbara Garstka wspomina castingi
- "interAKCJA. Starcie pokoleń" - o czym jest cykl?
Materiał wideo na górze strony.
"interAKCJA. Starcie pokoleń". Barbara Garstka o początkach kariery
Barbara Garstka jest absolwentką Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej. W 2013 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie w specjalności wokalno-aktorskiej. Widzom TVN dała się poznać za sprawą roli Beatki w serialu "Papiery na szczęście".
Aktorka była gościnią cyklu "interAKCJA. Starcie pokoleń", w którym opowiedziała o swoich doświadczeniach związanych z zawodem.
Garstka po rezygnacji z etatu w krakowskim Teatrze Słowackiego ruszyła na podbój stolicy.
- Nie znałam nikogo, nie miałam już tak łatwo jak w Krakowie. Nie było tutaj profesorów, którzy mogliby mnie polecić. Chodziłam na castingi, które głównie odbywały się w teatrach muzycznych.. [...] W tych teatrach muzycznych też nie zawsze czułam się komfortowo. Widziałam wokalistów, którzy są ukierunkowani w tym kierunku. Zmuszało mnie do różnych rzeczy, które czułam, że są dla mnie wyzwaniem - przyznała aktorka.
Najmocniejszy moment wspomnień Garstki to zajęcia wokalne z jedną z trenerek, która... nie brała jeńców.
- Ćwiczenia, które na mnie stosowała, były tak trudne, że wracałam do domu i płakałam w poduszkę. Myślałam: chyba nie dam rady – wyznała Garstka.
Ale właśnie wtedy postawiła na siebie: – Wiedziałam, że chcę się z tym zmierzyć. I się udało. Przekroczyłam granice, potem dostałam kolejne role muzyczne w warszawskich teatrach.
Cały odcinek "interAKCJA. Starcie pokoleń" z Lucyną Malec i Barbarą Garstką znajdziecie tutaj
"interAKCJA. Starcie pokoleń". O czym jest cykl
„interAKCJA. Starcie pokoleń” to autorski program online prowadzony przez Małgorzatę Czop, w którym spotykają się doświadczeni mistrzowie sceny i młodzi artyści budując swoją drogę w zawodzie. W swobodnej, ale niepozbawionej refleksji atmosferze rozmawiają o aktorstwie, kulisach branży, castingach, sukcesach i błędach, które czasem okazują się najlepszymi lekcjami. To przestrzeń pełna anegdot, wspomnień i konfrontacji różnych spojrzeń na ten sam zawód.
Autor: Małgorzata Czop