Skazana

Aleksandra Adamska, Monika Dawidziuk i Agata Kulesza rozmawiają o serialu, cz. II

Skazana

Autor:
Małgorzata
Czop
Reporter:
Małgorzata Czop
Źródło:
tvn.pl
Aleksandra Adamska, Monika Dawidziuk i Agata Kulesza rozmawiają o serialu, cz. II

Zaprosiliśmy aktorki: Aleksandrę Adamską, Monikę Dawidziuk i Agatę Kuleszę na serniczek na zimno, by porozmawiać o wydarzeniach z 2. sezonu. Co czeka ich bohaterki? Jak rozwiną się ich wątki? Zobaczcie rozmowę!

Serial Skazana zyskał wiernych fanów i podbił serca publiczności. 15 listopada będzie premiera drugiej odsłony losów Alicji Mazur i osadzonych w więzieniu w Zabrzu. Zaprosiliśmy Aleksandrę Adamską, Monikę Dawidziuk i Agatę Kuleszę, by opowiedziały o pracy przy produkcji, swoim podejściu do budowania postaci i zaskakujących wydarzeniach na planie.

Skazana - co wydarzy się w 2. sezonie?

Pierwszy sezon był gęsty od trudnych emocji. Alicja Mazur trafiła do więzienia niesłusznie skazana za zbrodnię, której nie popełniła. Przez cały czas próbowała udowodnić swoją niewinność i znaleźć dowody na tego, kto ją wrobił. W ostatnim odcinku doszło do konfrontacji z Pawłem Witkowskim, jej mężem, który był za wszystko odpowiedzialny. Powrót do historii Mazur w 2. sezonie z pewnością przyniesie wiele zaskakujących rozwiązań.

Nagle Alicja Mazur, która początkowo wszystkiego musiała nauczyć się od Pati, nabrała twardej skóry. Powoli wie, jakie są prawidła i kto tutaj rządzi.

Jak przeczytałam 2. sezon, to powiem szczerze, byłam trochę przerażona.

Skazana - jak aktorki wychodzą z roli

Jak aktorki podkreślają w naszej rozmowie, 2. sezon pełen jest mrocznych wydarzeń i emocji. Praca na planie wymaga dużego skupienia. W jaki sposób wychodzą z roli i odreagowują trudne sceny?

Tak naprawdę przebieram się, jestem zmęczona fizycznie i muszę iść spać. Nic więcej tu nie ma. To jest zdrowe. Czasami gra się takie napięcia, że gdyby to przenosić...

Mnie chwilę zajmuje, żeby zejść z wysokiego C, jeżeli chodzi o ciało.

Agata Kulesza zawróciła uwagę, że dla niej o wiele ciekawszy jest moment, kiedy wchodzi na plan. Aktorka opowiedziała o przygotowaniu emocjonalnym do zagrania danej sceny.

Aleksandra Adamska, Monika Dawidziuk i Agata Kulesza

By dowiedzieć się więcej, zobaczcie całą rozmowę!

Skazana 2 - co wydarzy się w serialu?

W zakładzie karnym dochodzi do przetasowań personalnych. Kierownikiem penitencjarnym zostaje Hepner, degradując tym samym „Penisa” do roli zwykłego klawisza. Nowy kierownik szybko zyskuje przychylność osadzonych. Jedynie Alicja Mazur podejrzewa w tym podstęp. 

Zobacz zwiastun Skazana 2
Zobacz zwiastun Skazana 2

„Penis” w dalszym ciągu ukrywa przed żoną, że to on jest ojcem dziecka „Kosy”. Jak Basia zareaguje na brutalną prawdę? Z wizytą w więzieniu pojawi się ukochany „Pati”, Krystian. Czy Patrycja Cichy spełni marzenie i stanie na ślubnym kobiercu?

Skazana 2 - twórcy i obsada

Projekt od początku rozwijany jest przez Zespół Produkcji Fabularnej. Scenariusz powstawał pod nadzorem Kaśki Śliwińskiej-Kłosowicz. Główną scenarzystką jest Karolina Szymczyk-Majchrzak, z którą współpracują Ewa Popiołek i Hanna Węsierska. Za reżyserię odpowiada nominowany w 2010 r. do Oscara Bartosz Konopka („Nieobecni”, „Pod powierzchnią”, „W głębi lasu”), a za zdjęcia Paweł Flis („Interior”, „Królestwo kobiet”) i Bartek Cierlica PSC („Chrzciny”, „Jak pokochałam gangstera”). Scenografią zajmuje się Maciej Fajst, kostiumami Katarzyna Baran, a charakteryzacją Jolanta Madejska-Witek. Za montaż odpowiedzialni są Andrzej Kowalski PSM i Andrzej Dąbrowski PSM. Kierownikiem produkcji jest Przemysław Malec, a producentem Tomasz Blachnicki („Szadź”, „Królestwo kobiet”). 

Skazana 2: Aleksandra Adamska, Monika Dawidziuk i Agata Kulesza rozmawiają o serialu
Skazana 2: Aleksandra Adamska, Monika Dawidziuk i Agata Kulesza rozmawiają o serialu

Autor:Małgorzata Czop

Reporter: Małgorzata Czop

Źródło: tvn.pl

Pozostałe wiadomości