Nastolatki rządzą...kasą: Poznajcie uczestników 1. odcinka naszego programu!

Poznajcie bohaterów 1. odcinka.

Nastolatki rzadzą, odcinek 1

Jest to czteroosobowa rodzina, na czele której stoi tata Mieczysław, mama Honorata, 15-letnia Kornelia i jej brat Jurek. Mieszkają w niewielkiej miejscowości pod Szczecinem. Głową rodziny jest Mieczysław, który prowadzi swoją firmę i to on w dużym stopniu odpowiada za utrzymanie rodziny. Honorata jest byłą tancerką, a teraz zajmuje się zdrowiem.

Nastolatki rzadzą, odcinek 1

Co się stanie, gdy Kornelia dostanie od swoich rodziców 15 tysięcy złotych ich miesięcznego budżetu? Wpadnie w wir wydawania pieniędzy na własne przyjemności czy będzie pamiętała o koniecznych opłatach? Co zdziwi ją najbardziej podczas zakupów spożywczych dla całej rodziny?

O programie

Domowym budżetem zawiadują rodzice, a co stałoby się gdyby tę odpowiedzialność przekazać nastolatkom? W nowym programie „Nastolatki rządzą… kasą”, to właśnie oni przejmą władzę nad finansami całej rodziny. Przez miesiąc będą decydować o tym, na co przeznaczą pieniądze: czy opłacą rachunki i zadbają o zakupy do domu, czy skupią się na spełnieniu swoich marzeń? Jak rozłożą wydatki, by starczyło do końca miesiąca oraz jak, w tej nowej sytuacji, odnajdą się pozostali członkowie ich rodzin? Czy skutkiem eksperymentu będzie większe zrozumienie międzypokoleniowe? Wsparciem dla nastolatków i ich bliskich w trakcie programu będzie pedagog z powołania, nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem, Marcin Józefaciuk.

Program "Nastolatki rządzą... kasą" możecie oglądać w player.pl

Pozostałe wiadomości