Nastolatki rządzą... kasą: Pora podsumować miesiąc! Sprawdź, co działo się w 9. odcinku.

17-letnia Wiktoria na miesiąc otrzymała pełną władzę nad pieniędzmi rodziny. Jak lubiąca sport i dyscyplinę nastolatka poradziła sobie z odpowiedzialnością za całą rodzinę? Zobacz!

Wiktoria wraz z rodziną mieszka w Szczecinie i jest uczennicą II klasy liceum. Jej tata, Dariusz zajmuje się remontami. Mama, Iza szkoli pracowników firmy bukmacherskiej, w której pracuje także starsza z sióstr - 19-letnia Julia.

Nastolatki rządzą... kasą, odcinek 9

Nastolatki rządzą... kasą: Podsumowanie rządów Wiktorii
Nastolatki rządzą... kasą: Podsumowanie rządów Wiktorii
wideo 2/6

Po maturze Wiktoria planuje wyjechać do Warszawy i tam studiować kryminologię. Ma nadzieję, że taki zawód przyniesie jej zarobki rzędu 10 tysięcy złotych, które zaspokoją jej liczne potrzeby. 200 zł kieszonkowego, które dostaje od rodziców zdaniem mamy często wystarczało jej jedynie na 1,5 tygodnia. Żeby początek miesiąca nie był końcem wydatków, Wiktoria regularnie zapożyczała się u bliskich, niestety nieco mniej regularnie te pożyczki spłacała. Zdarzało się, że jej mama oddawała rodzeństwu pieniądze za składki na własny prezent urodzinowy.

Nastolatka spodziewała się, że w walizce czekać będzie na nią mniejsza kwota. Myślała, że będzie to kwota w okolicy 6-7 tysięcy złotych. Z każdym kolejnym banknotem uśmiech na ustach Wiktorii powiększał się. Finalnie 17-latka doliczyła się 10 tysięcy złotych. Kwotę skwitowała krótko - Już mam kilka rzeczy, które chce sobie kupić. Wraz z przejęciem budżetu stworzyła kilka zasad, które przez miesiąc powinni przestrzegać domownicy:

1) Wiktoria gotowała i robiła zakupy,

2) W weekendy telefon mamy miał być wyłączony

3) Wiktoria nie miała żadnych obowiązków, chyba, że chciała

4) Za złamanie jakiejkolwiek zasady - 10 pompek

5) Ograniczenie mięsa i tłustych potraw

6) Brak kieszonkowego

7) Zakaz palenia papierosów w domu.

Rodzicie nie prędko przystosowali się do wszystkich zasad i za karę musieli wykonywać kary, którymi były pompki. Z każdym kolejnym dniem było tylko lepiej, a i rodzicom wyszło to na zdrowie. Finalnie nastolatka spełniła swoje marzenie o podróży do Warszawy, w której w przyszłości chce mieszkać i studiować. 17- latce udało się opłacić wszystkie opłaty i rachunki. Podsumowując miesiąc policzyła, że w walizce jest jeszcze ponad 1000 złotych.

O programie

Domowym budżetem zawiadują rodzice, a co stałoby się gdyby tę odpowiedzialność przekazać nastolatkom? W nowym programie „Nastolatki rządzą… kasą”, to właśnie oni przejmą władzę nad finansami całej rodziny. Przez miesiąc będą decydować o tym, na co przeznaczą pieniądze: czy opłacą rachunki i zadbają o zakupy do domu, czy skupią się na spełnieniu swoich marzeń? Jak rozłożą wydatki, by starczyło do końca miesiąca oraz jak, w tej nowej sytuacji, odnajdą się pozostali członkowie ich rodzin? Czy skutkiem eksperymentu będzie większe zrozumienie międzypokoleniowe? Wsparciem dla nastolatków i ich bliskich w trakcie programu będzie pedagog z powołania, nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem, Marcin Józefaciuk.

Oglądaj "Nastolatki rządzą... kasą" w TVN i Player.pl

Zobacz również:

Nastolatki rządzą... kasą, odcinek 5

Nastolatki rządzą... kasą: Poznajcie bohaterów 5. odcinka!
Nastolatki rządzą... kasą: Poznajcie bohaterów 5. odcinka!
wideo 2/8

Nastolatki rządzą... kasą, 4 odcinek

Nastolatki rządzą...kasą: Zobacz podsumowanie 4. odcinka.
Nastolatki rządzą...kasą: Zobacz podsumowanie 4. odcinka.
wideo 2/4
Pozostałe wiadomości